Két jó formában lévő csapat csap össze szombaton

2014-04-17 00:00
Április 19-én 18 órakor a Gyirmót FC Győrrel mérkőzik meg csapatunk a közigazgatásilag a megyeszékhelyhez tartozó Gyirmóton, a Ness Hungary NB II-es bajnokság, 24. fordulójában. Az utóbbi öt találkozó alapján két kiváló formában lévő csapat csap össze Húsvét Nagyszombatján.

Ha csak az utóbbi 5 mérkőzést vizsgáljuk, akkor - az összesített 23 forduló után, 38 ponttal a tabella 4. helyén elhelyezkedő - ellenfelünk 4 győzelemmel, 1 döntetlennel, 9:4-es gólaránnyal, 13 ponttal vezeti a képzeletbeli 5 mérkőzéses tabellát.

A szigetszentmiklósi 1-1 után, sorozatban négy győzelem következett: -Kozármisleny 3-1, Ajka- 1-2, -Dunaújváros 1-0, Békéscsaba- 1-2. Vagyis az NB II-es tabellán jelenleg 2., 5., 6., 13. és 15.-kel játszottak legutóbb. (Táblázat: fogadoportal.hu)

Csapatunk 3 hellyel a Gyirmót mögött, a 7. helyen található a 23 forduló után, 34 ponttal, vagyis szombati ellenfelünknél 4 ponttal kevesebbel.  Ha az elmúlt öt forduló formáját bemutató tabellát szemügyre vesszük, csapatunknak sincs szégyenkeznivalója, hiszen 3 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 vereséggel, 8:2-es gólaránnyal. 10 ponttal a 3.-ak vagyunk. A legkevesebb kapott gól tekintetében a Dunaújvárossal holtversenyben elsők vagyunk.

Mint ismeretes az utóbbi ötmérkőzéses sorozatunkat a Nyíregyháza elleni peches 1-2-es vereséggel indítottuk. Majd Zalaegerszeg- 0-1, -Cegléd 3-0, Sopron- 0-0, és -Balmaz 3-0 következett. Vagyis mi az utóbbi öt fordulóban megmérkőztünk az összesített tabellán 1., 8., 9., 14. és 15.-kel.

Eddig bajnoki mérkőzésen egyszer találkoztunk szombati ellenfelünkkel. 2013. október 12-én az Illovszky stadionban 0-1-es félidő után 2-1-re nyertünk. A 25. percben Oross M. góljával a vendégek jutottak vezetéshez (0-1). Majd a 85. percben Boka egyenlített (1-1), és az utolsó pillanatban (90+3.percben) Cseke Benjámin góljával nyertünk (2-1).

Csapatunk akkor így állt fel: Németh G.Görgényi, Recklet, Izing, EngelNagyházi (Zamostny, 66.), Cseke,Gál M. (Ádám M., 86.) – Horia (Remili, 65.) – Hohmann, Boka.

Vagyis a múlt év októberében pályára lépő csapatunkból jelenlegi keretünkben 9-en vannak, akik közül Németh, Izing sérült, ám 7 játékosnak esélye van arra, hogy pályára lépjen most szombaton.

(Fotó: vasas11.hu)