60 éve ünnepeltük második bajnoki címünket

2021-06-18 14:00
1957 után 1961-ben is bajnokcsapatként ünnepelt a Vasas.

1961. június 18-án az NB I utolsó előtti, 25. fordulójában a Vasas idegenben játszott. Balla Béla játékvezető húszezer néző előtt Pécsett, a PVSK-pályán fújta meg a kezdő sípszót. A Vasas úgy léphetett pályára, hogy ha nyer, az Újpest botlása esetén biztosan bajnok. A bajnoki cím azonban nehéz mérkőzésen dőlt el.

Illovszky Rudolf vezetőedző a Szentmihályi Antal, Kárpáti Béla, Mészöly Kálmán, Sárosi László, Bakos Sándor, Berendy Pál, Mathesz Imre, Machos Ferenc, Bundzsák Dezső, Farkas János, Ihász Kálmán összeállítású gárdát küldte ki a pécsi ellenféllel szemben. Csapatunk nagy elánnal vetette bele magát a meccsbe, ennek meg is lett az eredménye, a 15. percben a klublegenda Mészöly Kálmán góljával vezetést szerzett a Vasas. Ezután azonban a 28. illetve a 32. percben, 4 perc alatt hidegzuhanyként két gólt kaptunk, így a Pécs 2-1-re átvette a vezetést. A Vasas tartását bizonyítja, hogy percekkel később, Machos Ferenc góljával egyenlíteni tudtunk, így 2-2-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben Machos ismét betalált, a 70. percben lőtt találatával pedig beállította a végeredményt: 2-3! Az Újpest Szegeden 4-2-re kikapott, így biztossá vált a Vasas történelmének második bajnoki címe!

Az 1960/61-es évad bajnokcsapata a Vasas lett, az év játékosának Berendy Pált választották, a góllövő lista harmadik helyén pedig Machos Ferenc szerepelt 17 találattal.