Videón a Békéscsaba elleni múltbéli sikerek

2020-12-09 13:00
1987-es győzelem Rixer Géza góljával, 2 évvel később Schmidt találatával újabb siker, 2015-ben 4-0 az Illovszky-stadionban - videón az emlékezetes Vasas-győzelmek.

1987. március 29-én , az akkori NB I-es bajnoki sorozat 20. fordulójában a Vasas hazai pályán fogadta a Békéscsabai Előre Spartacus SC együttesét, a Fáy utcai stadionban akkor 2500 néző gyűlt össze. A Kovács, Pecha, Elekes, Gubucz, Csorba, Szíjjártó, Teodoru (Bodnár 46.), Balog, Rixer, Nyúl (Borostyán 70.), Szabadi összeállítású együttesünk Rixer találatával az első félidő 33. percében megszerezte a vezetést, mellyel Kisteleki István csapata 1-0-ra megverte a békésieket.

2 évvel később, 1989. szeptember 16-án szintén a Fáy utcában csaptunk össze a viharsarki gárdával. Az őszi szezon 6. fordulójában megrendezett találkozón 3000 kíváncsi szurkoló szeme láttára győztük le újra vasárnapi ellenfelünket. Az Andrusch, Pecha, Komjáti, Mészöly, Kecskés, Schmidt, Galaschek, M'bemba, Gubucz, Zvara, Zircher kezdővel felálló Vasas Schmidt 28. percben megítélt büntetőjével nyerte meg a találkozót.

2014. szeptember 20-án a Merkantil Bank Liga másodosztályú sorozatában találkoztunk a csabaiakkal. Az Illovszky-stadionban 3-2 arányban múltuk felül ellenfelünket, gólszerzőink Remili (2) és Ferenczi István voltak.

A 2015/16-os első osztályú küzdelmek sorozatában augusztusban Békéscsabára látogattunk. Az OTP Bank Liga 4. fordulójában elhoztuk a 3 pontot, Remili és Novák Csanád góljaival 2-0-ra nyertünk a Kórház utcai Stadion közel 3000 kilátogató szurkolója előtt. A Nagy, Pajović, Grúz, Debreceni, Hangya, Vida, Adamović, Berecz, Lázok, Remili, Novák összeállítású csapat sikeresnek bizonyult azon a nyáron, a találkozó egyik érdekessége pedig, hogy a jelenlegi keretünkben futballozó Murka Benedek csereként szállt be a győzelemmel záruló mérkőzésen.

A 2015-ös évben a nyári győzelmet követően újra összecsaptunk a Békéscsabával, ám akkor már Angyalföldön fogadtuk a békési ellenfelet. Az Illovszky Rudolf Stadionban - talán a decemberi időjárás miatt - alig több mint 1000 szurkoló kísérte figyelemmel csapatunk játékát, ám bánhatták az otthon maradók, hiszen Könyves duplájával és Pavlov, majd Kenesei találataival a 15. fordulóban 4-0-ra legyőztük a Békéscsaba 1912 Előre gárdáját. Összeállításunk: Hermány, Preklet, Debreceni, Pajović, Hangya, Vukasović, Czvitkovics (Berecz 87.), Vida, Pavlov, Ádám (Kenesei 78.), Könyves (Lázok 84.).