Továbbjutás a kupában

2019-10-30 22:20
A Magyar Kupa 7. fordulójában a rendes játékidőt követően 2-2-re végeztünk a Pápa ellen, majd a hosszabbításban két gólt is szereztünk, így bejutottunk a legjobb 32 közé.

A 3. percben Szatmári indítás után Szedlár lépett ki, aki éles szögből a kapufát találta el. A 12. percben Dóczi fejelte le a labdát Zsirainak, aki öt méterről a kapunkba lőtt.

A 24. percben Daróczi hozta fel a labdát, majd 15 méterről az oldalhálót találta el. A 31. percben Szedlár adott középre, Daróczi centikkel maradt le, így Bánki menteni tudott.

Egy perc alatt fordítottunk: a 35. percben Szatmári 25 méteres lövése a kapufáról a kapus hátára pattant, onnan pedig a hálóba. A középkezdés után labdát szereztünk, Daróczi lépett ki és 15 méterről a jobb sarokba lőtt.

A második félidő elején egyenlítettek a hazaiak: egy szabadrúgás-kombinációt követően Kalász lőtt a kapunkba 10 méterről.

Nem sokkal később Daróczi 22 méteres szabadrúgását szedte ki Bánki. A 78. percben Balajti két védő között adott középre, Torghelle pörgetése kevéssel kerülte el a kaput.

Mivel több gól nem esett, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.  A 103. percben Rétyi 7 méterről kapura tette a labdát, de Bánki bravúrral a kapu fölé paskolta a labdát.

A 105. percben Lakatos adott középre, Torghelle fejesét még kiütötte a kapus, de Rétyi közelről a kapuba lőtt. A 109. percben Balajti 13 méteről egy szép cselt követően tekert a hosszúba. A hazaiak még szépítettek, de végül nyertünk.

Csapatunk ezzel a győzelemmel bejutott a legjobb 32 közé.

Pápai Perutz FC – Vasas 3-4 (Zsirai 12., Kalász 55., Hanzl 119., ill. Szatmári 35., Daróczi 36., Rétyi 105., Balajti 109.) - hosszabbítás után

Vasas: Rados - Szivacski, Viczián, Hajdú - Tóth L. (Balajti, 58.), Gál (Hinora, 99.), Szatmári, Lakatos - Szedlár (Köböl, 81.), Torghelle, Daróczi (Rétyi, 81.)