játékvezető: Dolnegó Bálint (asszisztensek: Becséri Gergely és Rózsa Dávid)

VASAS FC: Jova (Molnár, 60.) - Szilágyi Z., Iyinbor, Otigba (Litauszki, 41.), Silye - Hinora, Berecz, Pátkai - Sztojka, Feczesin (Bobál, 60.), Radó
vezetőedző: Kuttor Attila

SZOLNOKI MÁV FC: Kovács P. – Szabó A., Kovács O., Tóth B., Lakatos Cs. – Rokszin, Tisza, Hleba, Tóth L. – Kurdics, Lakatos I.
vezetőedző: Romanek János

gólszerző: Radó (13., 80.)

Csapatunk idei második felkészülési mérkőzésén ma délben a Fáy utcai műfüves edzőpályán fogadta a Merkantil Bank Liga 19. helyén álló Szolnoki MÁV FC együttesét. Keretünkből a mai napon sérülés vagy betegség miatt többen is hiányoztak, így Kuttor Attila vezetőedző a Jova - Szilágyi Z., Iyinbor, Otigba, Silye - Hinora, Berecz, Pátkai - Sztojka, Feczesin, Radó kezdő tizenegyet küldte pályára, míg a Szolnoknál a Kovács P. – Szabó A., Kovács O., Tóth B., Lakatos Cs. – Rokszin, Tisza, Hleba, Tóth L. – Kurdics, Lakatos I. felállású csapattal indított. A hazai kispadon Molnár, Litauszki és Bobál vártak bevetésre, ellenfelünknél Csáki, Szekszárdi, Papp, Gohér, Tömösvári, Kónya, Földi, Sipos, Irmes voltak nevezve. Játékosaink hagyományos piros-kék mezben, míg ellenfelünk tiszta fehér összeállításban lépett pályára, a találkozót a vendégek kezdték.

Már a mérkőzés első perceiben vezetéshez juthattunk volna, Silye indult be a bal szélen, majd 14 méterről lőtt, de lapos labdáját Kovács vetődve védte. A 13. percben viszont már eredményesek voltunk: Radó zavarta meg Kovács kapust, elvette tőle a labdát, jobbra eltolta mellette a játékszert, majd 13 méterről a kapu közepébe gurított (1-0). Két perccel később Sztojka csaknem megszerezte második gólunkat, ám 7 méteres lövését Kovács elképesztő bravúrral kitolta a jobb kapufa mellé. A 66. percben Sztojka 18 méteres, középről leadott életerős bombájába Kovács Olivér tette bele a fejét az öt és felesnél, így vélhetően góltól mentette meg csapatát. 10 perccel később Rokszin fejelhetett tisztán a 11-es pontról, egy balról érkező beadást, de fiatal hálóőrünk, Molnár magabiztosan védett. A 79. percben Pátkai szerzett szemfülesen labdát a 16-os vonalánál, kapura ívelését a visszarohanó Kovács védeni tudta. 1 percre rá Hinora futott el a jobb oldalon, középre adását Radó lőtte a kapu közepébe (2-0).

A Szolnok elleni felkészülési mérkőzés részletes tudósítása az alábbi linken olvasható:  VASAS FC - SZOLNOKI MÁV FC

Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is szeretett csapatuk mellett döntöttek. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!