Az FC Ajka következik a Merkantil Bank Ligában

2024-03-08 14:45
Vasárnap 17 órától az Illovszky Rudolf Stadionban fogadjuk ellenfelünket.

A klubot 1923-ban alapították Ajkai Sportegyesület néven. Később több névváltozáson esett át az egyesület – hívták többek között Ajkai Alumínium SK-nak és Ajkai Hungalu SE-nek is –, 2001 óta azonban a mai napig használt FC Ajka néven szerepel a különböző sorozatokban.

Az ajkaiak sosem szerepeltek az élvonalban, a legtöbb időt a magyar labdarúgás másod- és harmadosztályú bajnokságában töltötték. Ami a közelmúltat illeti, az FC Ajka 2019-ben első lett az NB III-ban, feljutott a második vonalba, ahol azóta megszakítás nélkül szerepel. Az előző bajnokságot nagy meglepetésre a harmadik helyen zárta a gárda, 6 ponttal lemaradva az OTP Bank Ligába második helyen feljutó MTK Budapest mögött.

Az eddigi egymás elleni találkozók nagy Vasas-fölényt mutatnak: a Merkantil Bank Ligában 11-szer, a Ligakupában 2-szer, a Magyar Kupában egy alkalommal találkozott egymással a két csapat, az összesített mérleg 11 angyalföldi siker mellett 2 döntetlen és 1 ajkai győzelem. A Merkantil Bank Ligában 8 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség a mutató, az összesített gólkülönbség 25-17 a javunkra, ami azt jelenti, hogy a két csapat egymás elleni találkozóin átlagosan 3,8 gólt láthatnak a szurkolók. A most zajló bajnokságban 2023. szeptember 3-án Tóth Milán góljaival már a 19. percben 2–0-ra vezettünk, amire csak Zsolnai Richárd válaszolt a 32. minutumban, így mindhárom pontot elhoztuk Ajkáról.

Vasárnapi riválisunk jelenleg 29 ponttal a 10. helyen áll a tabellán, 6 pont választja el őket a már kiesést jelentő 15. pozíciót elfoglaló Budafoktól. A csapat vezetőedzője Schindler Szabolcs, aki október 2-án vette át a szakmai munka irányítását. Amikor elkezdett Ajkán dolgozni, akkor a csapat helyzete elég reménytelennek tűnt, a 17. helyet foglalta el a tabellán. A szakember vezetésével óriásit javult az ajkaiak teljesítménye, olyannyira, hogy a tavaszi szezonban lejátszott hat bajnokijukat egyaránt megnyerték, így jelenleg ők büszkélkedhetnek a leghosszabb győzelmi sorozattal a mezőnyben, ráadásul legutóbbi négy találkozójukon még gólt sem kaptak. Schindler Szabolcs NB III-as csapatunktól érkezett Ajkára, ahol már dolgozott a 2018/2019-es idényben is.

Schindler mellett az ajkai keretből angyalföldi múlttal rendelkezik Fiáth Bence, aki a 2018/2019-es szezonban szerepelt akadémiánk korosztályos csapataiban, Forgó Milán, aki 2017-től 2023-ig volt akadémiánk, majd később NB III-as együttesünk játékosa. Gaál Bálint 2016-tól 2018-ig erősítette felnőtt csapatunkat, Görgényi Dávid 2006-tól 2015-ig játszott nálunk, Horváth Péter 2007-től 2009-ig, Présinger Ádám pedig 2011-ben szerepelt együttesünkben. Csapatunkból Szabó Benjámin 2017-tól 2022-ig játszott Ajkán.

Az ajkaiak elleni mérkőzésünkről hivatalos YouTube-csatornánkon láthatnak élő közvetítést, szöveges tudósítást pedig a 24liveblog.com felületen olvashatnak az alábbi linken: VASAS FC – AJKA FC