Vasas FC - Tiszakécskei LC

2022. április 24. 17:00

Játékvezetők: Hanyecz Bence. Segítői: Medovarszki János, és Horváth Zoltán.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 34. fordulójában a Vasas FC - Tiszakécskei LC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön, 19 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős idő van, olykor záporesővel.
Csapatunkban nincs változás a legutóbbi Dorog elleni 3-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest.
A tiszakécskeiek az előző fordulóban otthon szenvedtek 2-0-ás vereséget a Csákvár gárdájától. Ellenfelünk 41 ponttal a 10. helyen található. Az elmúlt öt forduló alapján az ötödikek 10 ponttal.
Az akkori egy héttel korábbi kezdőcsapathoz viszonyítva ma hat eltérés van. Kimaradt Csáki, Uzoma, Erdei, Kovács B., Kosznovszky, és Simon M. Helyettük Oláh, Marsa, Pongrácz, Kiprich, Vachtler, Benke, illetve Farkas, kezd.
A vendégegyüttesben több egykori Vasas játékos is van. Így Beliczky, és Halasi.
1699 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót a vendégek kezdték.
5'
Az első percekben biztonsági játék folyik a pályán, és tartjuk a labdát.
9'
Silye bal oldali centerezése után Hinora 7 méterről a kapu fölé vágta a labdát.
11'
Jobb oldali szögletet végzett el Hinora, de ártalmatlan lett, felszabadult a kécskeiek kapuja.
14'
Cipfet vágta fel Farkas. Büntető!
15'
Feczesin a jobbra mozduló Holczer mellett a bal sarokba lőtte a játékszert! 1-0!
16'
Farkas sárga lapot kapott a büntetőt előidéző buktatásért.
19'
Radó tört be a bal összekötő helyén a 16-oson belülre, egy jó csellel visszahúzta a labdát becsapva védőjét, majd jobbal 12 méterről kilőtte a hosszú bal alsó sarkot! 2-0!
24'
Jobb oldali kécskei szöglet. Marsa beívelése kikanyarodott a hosszú oldalon, az alapvonalon túlra.
26'
Szabadrúgáshoz jutottunk a bal oldalról, az öt és felessel egy magasságban. Hinora beadását kifejelte egy kécskei. Vachtler sárga lapot kapott a szabadrúgást megelőző buktatásért. Radó volt a szenvedő fél, és centiken múlt, hogy nem lett ez is büntető.
29'
Silye futot le a bal szélen, középre adását Feczesin elől sikerült Kiprichnek felszabadítania.
29'
Jobb oldali vendég szögletet Feczesin fejelte ki.
35'
Hinora végezhetett el szabadrúgást a kaputól 30 méterre a jobb oldalról. A beívelt labdát Feczesin 10 méterről fölé fejelte, 1 méterrel.
38'
Pongrácz kapott sárga lapot Pátkai felrúgásáért.
44'
Silye jobb lábbal, a bal oldalról közére ívelte a labdát amire Cipf érkezett, és 8 méterről, kapásból a jobb felső sarokba bombázott. 3-0!
45'
Vége az első játékrésznek! Magabiztosan, megérdemelten vezetünk.
46'
Cserélt a vendégcsapat. Lejött Oláh és Farkas A., bejött Csősz és Farkas N.
54'
Újabb vendég csere. Lejött a pályáról Máté és Marsa, beállt Végső, valamint Kovács B.
56'
Cipf a jobb összekötő helyén betört a 16-oson belülre, megforgatta védőjét, majd 12 méterről, jobbal a felső léc fölé bombázott 1 méterrel.
57'
60'
Cseréltünk. Lejött a pályáról Feczesin, Hinora, továbbá Radó, beállt Kapornai, Zimonyi, valamint Szalai.
65'
Szalai ugrott ki a jobb összekötő helyén, mintegy 40 méteren keresztül vezette a labdát, majd 10 méterről, jobbal, futtában a bal felső sarokba bombázott. 4-0!
68'
Négy év után ismét az Illovszky Rudolf stadion pályáján, Vasas mezben Vida Máté, aki Bereczet váltotta!
71'
Előbb Zimonyi 16 mérteres szabadrúgása szállt a felső léc fölé, majd Szivacski ugrott ki, kitette balra Zimonyihoz, aki visszaadta neki a labdát, és Donát 6 méteres lövését öklözte léc fölé Holczer.
73'
Kapornai bal oldali szöglete után Cipf ívelt 16 méterről, kevéssel a felső léc fölé.
74'
Csősz kapott sárga lapot Szalai buktatásáért.
75'
Cseréltünk. Beállt Márkvárt, Pátkai helyére. A csapatkapitányi szalagot Vida Máté kapta meg Pátkaitól.
78'
Benke jött le, Gyurján állt be.
82'
Vida fantasztikus lapos labdával szöktette Zimonyit, aki elhúzta a labdát Holczer mellett, majd a kapuba lőtt, de az asszisztens lest jelzett Zimonyinál. A visszajátszás egyértelműen mutatta, hogy nem volt les.
89'
Zimonyit rúgták fel hátulról az öt és felesnél, de nincs büntető.
90'
1 perc hosszabbítás.
91'
És vége a mérkőzésnek! Szép volt, Fiúk! 77 ponttal vezetünk, ám a DVTK is győzött, így nekik 65 pontjuk van. Így matematikailag még nem mondhatjuk, hogy feljutottunk. Legközelebb május 2-án, hétfőn, 20:00 órától Szombathelyen játszik csapatunk.