Vasas FC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia

2022. április 11. 20:00

Játékvezetők: Bognár Tamás. Segítői: Horváth Zoltán, és Máyer Gábor.
Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 20:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 32. fordulójában a Vasas FC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön, 9 Celsius fokos levegőhőmérséklet, napos idő van.
Csapatunkban három változás történt a legutóbbi III. ker TVE elleni 3-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest. Kikerült Litauszki, Zimonyi és Ihrig-Farkas, helyettük Otigba, Pekár és Radó került a kezdőcsapatba.
A szegediek az előző fordulóban a Csákvárt győzték le hazai pályán 1-0-ra. Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma egy eltérés van. Kimaradt Kovács M., helyette Bitó kezd.
1476 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. Csapatunk kezdte a mérkőzést.
3'
Hangos hangpárbaj közepette kezdődött a rangadó. Szegedről mintegy százan érkeztek.
7'
Pekár húzott a jobb oldalvonaltól befele a 16-os vonalával párhuzamosan, majd 17 méterről ballal lőtt, de a lapos középre tartó labdát Molnár biztosan kaparintotta meg.
11'
Silye lőtt a bal összekötő helyéről, de egy szegedi önfeláldozóan belevetődött. Szöglet a bal oldalról. Hinora beívelte a labdát, és Molnár a kapu torkából húzta le a labdát, a berobbanó Otigba elől.
13'
Horváth a bal összekötő helyén a kaputól 3 méterre, éles szögből, a léc alá lőtt. 0-1!
17'
A szegediek találata azt is jelentette, hogy 883 perc óta most kaptuk az első gólt. Utoljára a Csákvár lőtt nekünk gólt a 4-1-re megnyert mérkőzésen.
19'
Bencze lőtt középről 17 méterről a bal kapufára, majd Ódor lőtt 14 méterről a jobb összekötő helyéről 2 méterrel fölé.
22'
Csoboth lőtt a bal oldali öt és felesről, ballal 2 méterrel a jobb kapufa mellé.
24'
Radó lőtt a bal összekötő helyéről, 7 méterről kapura, de egy szegedi lábról felperdült labda centikkel kerülte el a bal kapufát.
30'
Bal oldali Hinora szöglet után Feczesin fejelte a bal kapufa mellé a labdát, 10 méterről.
32'
A 11-es ponttal egy magasságban a bal oldalvonalhoz közel szabadrúgáshoz jutottunk. A beívelés után a rövid saroknál Pátkai csúsztatta meg fejjel, amit Otigba 3 méterről a felső lécre lőtt, a lepattanó labdát Molnár a gólvonalon óriási szerencsével megfogta.
39'
Ódor kapott sárga lapot, Radó buktatásáért.
42'
Hinora 17 méterről, középről, estében lőtt, de a középre tartó labdát Molnár biztosan ölelte magához.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek.
47'
Radó, és Pekár helyére Zimonyi, valamint Cipf állt be.
52'
A második félidő elején fölényben játszunk, de a a beadásainkat Molnár könnyen húzza le. Simon kapott sárga lapot, Hinora felvágásáért.
55'
Berecz indította egy 40 méteres labdával a jobb szélen felfutó Cipfet, aki egy visszahúzós csel után 11 méterről rácsavarta a kapura, de egy szegediről a jobb kapufa mellé pattant a labda.
59'
Silye 22 méterről középről ballal elemi erővel, közép magasan a bal sarokba bombázott, Molnár hozzáért a labdához, de nem tudott hárítani. 1-1!
61'
A jobb oldali Hinora szöglet után Bercz lövését öklözte ki Molnár, a labda Hinorához pattant, aki 9 méterről, a jobb összekötő helyéről. laposan a lábak között a kapu közepébe bombázott. 2-1!
64'
Két sárga lapot kapott a Szeged. Először Gajdos, majd Csoboth.
66'
Bal oldali Hinora szögletet Molnár kiütött a mezőnybe.
68'
69'
Bal oldali Hinora szögletre Otigba érkezett, aki 9 méterről védhetetlenül fejelt a kapu közepébe. 3-1!
73'
Bal oldali szegedi szögletet Jova biztosan húzta le.
73'
Kettős szegedi csere. Bencze és Simon helyére Germán és Kóródi állt be.
77'
Cipf jobb oldali beadását Pátkai 10 méterről lőtt, de labdája egy védőről kipattant.
78'
Feczesin kapott sárga lapot rúgásért.
79'
Kettős csere a Szegednél. Lejött Gajdos és Csoboth, helyükre Dobos, valamint Gréczi állt be.
81'
Jobb oldali szegedi szöglet után felszabadítottunk.
86'
Bal oldali Hinora szöglet után egy sistergős Berecz bomba süvített el 1 méterrel a léc felett, amit 17 méterről lőtt el kapitányunk.
88'
Hármat cseréltünk. Lejött a pályáról Feczesin, Hinora és Pátkai. Beállt Márkvárt, Hidi M, Bobál.
90'
3 perc a hosszabbítás.
93'
Vége a mérkőzésnek! Újabb értékes győzelem! Így 9 pont az előnyünk második DVTK-val szemben, és 12 pont a harmadik Szegeddel szemben. Hat forduló van hátra a bajnokságból. Vasárnap Dorogra látogatunk 17 órai kezdettel. Szép volt, Fiúk!