Vasas FC - Szeged-Csanád Grosics

2020. október 04. 17:00

Játékvezetők: OLÁH GÁBOR. SEGÍTŐI: BERTALAN DÁVID, KISS BALÁZS.
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 11. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét fogadjuk. Az Illovszky Rudolf stadionban 22 Celsius fokos levegőhőmérséklet, élénk szél, bárány felhős ég fogadta a Játékosokat, és a Szurkolókat. Ellenfelünk, két helyezésszámmal előttünk a 14. a tabellán, csapatunkkal azonos, 11 ponttal. Csapatunkban egy változás a kezdő 11-ben, Pekár helyén, Radó kezd. A vendégeknél Dobronoky helyén Gajdos kezd. Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros összeállításban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A hivatalos nézőszám: 1.423.

1'
A mérkőzést a szegediek kezdték.
3'
Radót ütötték el a kaputól 21 méterre. Vernes a sorfalba lőtte a szabadrúgást.
8'
Oláh kapott sárgát, felrúgásért.
9'
Vernes 28 méteres szabadrúgása a jobb oldali kapufa felső részéről pattant ki oldalra.
14'
Vernest rántották le a kaputól 26 méterre, a balösszekötő helyén. Vernes lövése a sorfalban halt el.
17'
Pátkai ívelt előre Vernes felé, aki az ötösnél átvette, de már lesen volt.
19'
A Szeged jobb oldali szögletét Oláh fejelte meg a rövid saroknál. A labda a felső lécről kifele pattant.
22'
Bal oldali szöglethez jutott a Szeged. A kisszöglet után Jova kaparintotta meg.
25'
Radó bal oldali beadását Takács a hosszú oldalon rúgta ki szögletre. Vernes szögletét kivágta egy szegedi.
27'
Gajdos a bal oldalról beívelte, Takács átvette a labdát, majd két védőnk és Jova szorításában a kapura gurította, ám a labda megállt a gól vonal előtt.
29'
Radó végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról 28 méterre a kaputól, ám ívelése a hosszú oldalnál hagyta el a játékteret, senkit sem érintve.
32'
Hinora vállalkozott lövésre a Szeged kapujától 29 méterre, ám labdája 2 méterrel kapu fölé szállt.
34'
A szegediek a bal oldali oldalvonal mellől végezhettek el szabadrúgást: Jovanovics előreívelését Litauszki csúsztatta kapu fölé. A jobb oldali szögletet Jova húzta le.
37'
Hinora fordult le a felezővonalnál, szöktette Szivacskit, akinek lapos középreadását egy védő kivágta az alapvonalon túlra. A jobb oldali szögletet a rövid saroknál kirúgták.
40'
Dobos elé pattant egy Litauszki felszabadító fejes után a labda, aki 4 méterről rálőtta, de Jova bravúrral kiütötte.
42'
Ódor a gólszerző. Egy bal oldali szegedi szöglet után kipattant a labda a kapunktól 27 méterre érkező Ódor elé, aki kapásból, félmagasan a kapunk jobb alsó sarkába bombázott. 0-1.
45'
Birtalant rúgták meg a Szeged kapujától 25 méterre, középről. Vernes középre íveléséhez először Viczián ért hozzá, majd Litauszki ollozott egyet, de Varga védett. Vége az első félidőnek, nem volt hosszabbítás.
47'
Takács helyére Grumics állt be. Csapatunknál nem volt változtatás.
51'
Pátkai a gólszerző. Szabadrúgáshoz jutottunk, a kaputól 30 méterre. A laposan előrepasszolt labdára Pátkai csapott le, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1.
54'
Fordítottunk! Radó a gólszerző. Egy jobb oldali Szivacski beadásra középen Radó érkezett, és fejjel a kapu jobb sarkába helyezett. 2-1.
57'
Oláh Gergő kapott vissza fejjel Grumicstól egy labdát. Mellre vette, és már csak Jovával volt szemben, de Viniczai még odaért hátulról, így Jova meg tudta fogni a labdát.
62'
Birtalan 24 méterről középről megcélozta a bal felső sarkot, de Varga a levegőben úszva odaért, és kitolta a labdát.
64'
Radó a gólszerző. Silye húzott el a bal oldalon, az alapvonalról visszagurított, ahol Radó érkezett, aki a jobb felső sarokba bombázott. 3-1!
66'
Vernes kapott sárgát, felrúgásért.
68'
Birtalant szöktette Hinora, aki 10 méterről a bal felső sarok fölé lőtt.
71'
Jovánovics kapott sárgát, lökésért.
75'
Simon állt be Oláh helyére. Nálunk pedig Vernes jött le és Pekár állt be.
77'
Gajdos helyére Gréczi állt be.
79'
Jobb oldali szögletet végzett el a Szeged, ám Jova lehúzta a beadást.
80'
A hivatalos nézőszám: 1.423.
86'
Dobos helyére Bitó állt be.
87'
Szatmári állt be Radó helyére.
88'
Kovács állt be Birtalan helyére.
90'
2 perc hosszabbítás.
91'
Simon kapott sárgát kakaskodásért.
92'
Véget ért a mérkőzés, egy huszáros második félidei teljesítménnyel. Szép volt Fiúk!