Vasas FC - Nyíregyháza Spartacus FC

2021. szeptember 29. 17:00

Játékvezetők: Pintér Csaba. Segítői: Király Krisztián, és Horváth Zoltán.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 10. fordulójában a Vasas FC - Nyíregyháza Spartacus FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban 21 Celsius fokos, felhős idő van.
Csapatunkban a vasárnapi Győr elleni 3-1-es vereséget elszenvedő kezdőcsapathoz viszonyítva két helyen változtatott Kuttor Attila vezetőedzőnk. Ezúttal kimaradt Feczesin és Pátkai, helyettük Bobál illetve Pekár kapott bizalmat.
Ellenfelünk a 9. fordulóban 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán a Csákvár csapatával szemben. Az akkori kezdő 11-ből ma kimaradtak hárman: Nemes, Márkus, és Novák. Helyükre Zamostny, Sigér Á., illetve Galambos került.
A nyírségiek keretében több egykori Vasas játékos is található: Zamostny Balázs, Vass Patrik, Szokol Zsolt, Kilyén Szabolcs, és Novák Csanád.
A hivatalos nézőszám 980.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót csapatunk kezdte.
3'
Szivacski jobb oldali beadását Márkvárt estében, 11 méterről lőtt, de Fejér biztosan védett.
8'
Pekár a gólszerző. Hinora ívelte fel a bal oldalról a labdát a jobb oldalon elhelyezkedő Pekárhoz, aki 14 méterről, levette, aki egy esernyő csel után, ballal rálőtte. A labda Fejér kezét érintve a bal felső sarokba vágódott. 1-0!
9'
Hinora 16 méterről ballal laposan lőtt, de Fejér védett.
10'
Hinora szerzett labdát, majd kitette a bal összekötő helyén felfutó Bobálhoz, aki 13 méterről laposan kevéssel lőtt a bal alsó sarok mellé.
14'
A kapujuktól 28 méterre a bal oldalról Hinora végzett el szabadrúgást. A középre tekert labdát Bobál elől Szokol vágta ki.
16'
Sigér buktatta Otigbát. Sárga lap.
19'
Szabadrúgáshoz jutottunk a bal oldali 16-os sarkától. Silye beívelését Otigba elől szögletre fejelte Jánvári. Hinora jobb oldali szögletét lehúzta Fejér.
20'
Hinora 35 méterről kapura emelte a labdát, amit Fejér rosszul rúgott ki. A labda sajnos a gólvonal előtt 3 méterrel lepattant és a felső léc fölé szállt.
25'
Berecz próbálkozott egy lapos lövéssel, 17 méterről, de a labda a jobb sarok mellett 1 méterre hagyta el a játékteret.
33'
Pekár 18 méteres, bal összekötő helyéről rálőtte a labdát, ám egy védő fejéről fölé vágódott. Hinora jobb oldali szögletét Szokol fejelte ki. A második szögletet kivágták a nyírségiek.
45'
Az elmúlt percekben kissé leült a mérkőzés. A játékvezető nem is hosszabbított. Lefújta az első félidőt.
46'
A Nyíregyházában négy játékos nem jött ki a pályára: Sigér Á., Vass P., Galambos és Csörgő. Helyükre Nemes, Szabó B., Márkus és Pócsik érkezett.
49'
Zamostny kapott sárga lapot, mert Otigbát fellökte.
53'
Kilyén kapott sárga lapot, Hinora felvágásáért.
54'
Hidi M állt be Márkvárt helyére.
56'
Bal oldali nyíregyházi szöglet után újabb szöglet, Márkus 16 méteres lövése egy játékosunkról szögletre pattant. Gresó jobb oldali szöglete veszélytelen lett.
62'
Cseréltünk. Lejött a pályáról Radó és Bobál, helyükre Feczesin és Rétyi állt.
64'
72'
Rétyi a jobb oldali 16-os sarkától külsővel középre kanyarintotta a labdát, ami a 11-es pontnál helyezkedő Feczesin feje mellett centikkel ment el.
75'
Gresó 14 méterről, a bal oldalról jobbal megcélozta a hosszú sarkot, ám Jova bravúrral, a levegőben úszva kiütötte a labdát.
78'
Paku kapott sárga lapot, mert ellökte Hinorát.
80'
Zamostny helyére Novák állt be.
81'
Rétyi ugrott ki a leshatáron, a kapujuktól 10 méterre a jobb összekötő helyén, majd 3 méterről, kicsit kiszorítva lőtt, de Fejér védett.
82'
Hidi M szöktette a jobb összekötő helyén kiugró Feczesint, aki 12 méterről a rövid sarokba bombázott.
84'
Szivacski a jobb oldalról középre ívelt, Feczesin fejese centikkel kerülte el a jobb felső sarkot.
90'
Pekár helyére Terbe állt be. 2 perc hosszabbítás.
92'
Véget ért a mérkőzés! Megvan a győzelem! Szép volt, Fiúk! Csapatunk legközelebb vasárnap, Békéscsabára látogat, ahol 17:00 órától játszunk.