Vasas FC - KFC Komárno

2022. július 06. 10:30

Helyszín: Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat csapatunk negyedik nyári felkészülési mérkőzésén.
Ma a szlovák másodosztályú bajnokság 2021-22-es évadában a 4. helyen végzett KFC Komárno csapatával játszunk, 10:30-as kezdéssel, az Illovszky Rudolf stadion melletti hibrid füves pályán.
Ezúttal szurkolók is lehetnek a nézőtéren.
Mintegy 26 Celsius fokos, napsütéses, enyhén szeles idő van.
A mérkőzés kétszer 60 perces lesz.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót a vendégek kezdték.
3'
Silye bal oldali veszélyes beadását kivágták a védők.
5'
Biztonsági mezőnyjáték folyik a pályán.
6'
Bobál ugratta ki Ihrig-Farkast, aki gólhelyzetbe került a kaputól 8 méterre, de az asszisztens lesen találta.
11'
Kezezés miatt szabadrúgással jöttünk a jobb oldalon a 16-ossal egy magasságban. A gyorsan elvégzett Hinora szabadrúgás után Bobált lesen találta az asszisztens.
13'
Radó huzogatott a 16-os vonalánál, középen, kietette balra Silyéhez, aki visszajátszotta neki a labdát, ám csatárunk gyengén találta el a labdát, így a bal alsó sarok felé tartó labdát Laky vetődve biztosan fogta meg.
17'
A bal oldalról, a kaputól 27 méterre szabadrúgáshoz jutottunk. Hinora kapu elé kanyarintását Bobál 7 méterről rálőtte, de Laky bravúros reflex mozdulattal jobbra ütötte.
19'
Radót ugratta ki Sztojka. Csatárunk ugyan megelőzte a a kifutó kapust, ám ismét lest intett az asszisztens.
20'
A vendégek jutottak szabadrúgáshoz a jobb összekötő helyéről, 25 méterre a kaputól. Németh lövése ugyan 1 méterrel mellé ment volna a bal alsó saroknál, de Dombó azért hárította a lövést.
25'
Ihrig-Farkas futott be a jobb szélen egy hosszú labdát beadása után, szögletre hárította, de Sztojka 16 méteres csavarását a bal felsőből kitornászta Laky.
29'
Szabadrúgást végezhetett el a vendég csapat, jobb oldalvonaltól, a kapunktól 30 méterre, Spiriak emelkedett a legmagasabbra, és 10 méterről a bal sarok mellé fejelt 2 méterrel.
30'
Sztojka küzdött meg a labdáért, a kaputól 14 méterre, megelőzte a kifutó Lakyt, és a kapu közepébe lőtt. 1-0!
31'
Noha nincs akkora hőség, mint a korábbi napokban, de a játékvezető ivószünetet rendelt el.
33'
Egy bal oldali szöglet átszállt a védőfalunkon és Dombón is, ám a hosszúsaroknál szerencsére Silye lábáról szögletre vágódott a labda.
35'
Egy szabadrúgás variáció után Stepanovsky hatalmas luftot rúgott 14 méterre a kapunktól, középről.
38'
A jobb oldali 16-os sarkától szabadrúgást kapott a Komárno. Smehyl beadása megpördült a sorfalunk tetején, így lett veszélyes, ám a lecsapodó labdát Dombó bravúrral kiütötte.
41'
Sorcserét hajtottunk végre. Jova - Hidi P., Baráth, Litauszki - Hidi M., Vida, Szilágyi Sz., Deutsch, - Cipf, Novothny, Géresi.
41'
Silye bal oldali lapos középre adását Radó vette át a kaputól 10 méterre, a lábak között elpattogó lövését Laky a bal sarok elől, vetődve védte.
43'
Előbb Vida 16 méteres, középről leadott lövését tolta ki a bal felső sarokból Laky, majd Szilágyi Sz. 10 méteres lövése szállt 2 méterrel a kapu fölé.
47'
Novothny futott el a jobb szélen, középre adta a labdát Géresihez, aki 7 méterről, ajtó-ablak helyzetben centikkel a jobb sarok mellé perdített.
49'
Németh kapott sárga lapot Géresi felrúgásáért.
51'
Vida 40 méteres átívelése után a jobb szélen Cipf vette át a labdát, majd megcélozta a jobb alsó sarkot, de Laky ismét a helyén volt.
53'
Géresi tette a bal oldalról Vidához, aki tovább tette Szilágyi Sz.-hoz, aki balla 9 méterről a bal sarok mellé csavarta a labdát.
59'
Vida-Novothny volt a labda útja, aki kitette Géresihez, bal oldali beadásáról centikkel maradt le belül NOvothny.
60'
Véget ért az első 60 perc.
61'
Folytatódott a második 60 perc.
62'
Jobb oldali vendég szöglet. A beívelés után Simko fejelés közben lökte Litauszkit, kifele szabadrúgás.
65'
Bal oldali szöglethez jutott a Komárno. A beadást Szőcs fejelte 2 méterrel a kapu fölé.
66'
27 méterre a kapunktól végzett el szabadrúgást a Komárno, de kifejeltük a labdát.
69'
Bal oldali komárnoi szöglet. A beadást Novothny fejelte ki.
75'
Cserélt a Komarno. Lejött Szőcs, és Tóth G., míg beállt Saláta, illetve Horodnik.
79'
Bal oldali szöglethez jutott a Komárno. Középen Saláta emelkedett a legmagasabbra, és 8 méterről a léc alá fejelt.
81'
Sort cseréltünk ismét. Az Uram - Szilágyi Z., Márkvárt, Kapornai, Pátkai, Faragó, Kovács Dominik, Puskás Zs., Pekár, Zimonyi, Szalai összeállítású 11 folytatta.
89'
Ismét cserélt a Komárno. Lejött a pályáról Smehyl, Surnovsky, Simko, illetve Bayemi. Beállt Druga, Kalmár, Kovacevic, és Tóth T.
90'
Ismét ivószünet szakította meg a játékot.
93'
Faragó szöktette Kapornait, akinek bal oldali beadása centikkel suhant el Szalai előtt.
97'
Zimonyi csent el egy labdát a 16-os vonalánál, a bal összekötő helyén. Sistergős bombája fél méterrel kerülte el a bal felsőt, ám 1 perccel később már nem hibázott, és és a bal felső pipába lőtt 17 méterről. 2-1!
100'
Pátkai buktatásáért 11-es.
101'
Zimonyi a jobbra vetődő kapus mellett, laposan, higgadtan a bal alsóba helyezte a labdát. 3-1!
106'
Kalmár húzta meg a jobb összekötő helyén, majd cipőorral elérte a labdát, ám ez nem okozott gondot Uramnak. Ám a mozdulatba belesérült. Ápolni kellett.
110'
Jurina bal oldali szabadrúgását Ganbayar fejelte 2 méterrel kapu fölé.
114'
Bal oldali szögletet végezhettünk el. Pekár beívelése után a hosszú saroknál Zimonyi estében közelről a hálóba pofozta a labdát. Ezzel csatárunk mesterhármast ért el. Gratulálunk. 4-1!
118'
Kovacevic lőtt 17 méterről, középről, jobbal 2 méterre a kapu fölé.
120'
Egy jobb oldali lapos beadás után Kovacevic lőtt a 11-es pontról, de Szilágyi Zoltánról mellé pattant a labda. Vége a mérkőzésnek. Az utolsó bő negyedórában egyértelmű lett fölényünk, amelyet sikerült gólokra váltani. Szép volt, Fiúk! Legközelebb, szombaton 10:00 órától a DVSC-t fogadjuk zárt kapus mérkőzésen itthon, majd 17:00 órától a Telki edzőközkontban az izraeli Maccabi Netanya FC-vel játszunk, szintén zárt kapus mérkőzésen.