Vasas FC - FC DAC 1904

2021. január 16. 13:00

Helyszín: Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Felkészülési mérkőzésen a szlovák I. osztályú bajnokság jelenlegi második helyezettjét, a Dunaszerdahelyet látjuk vendégül. A találkozót 13:00 órai kezdettel, a Mészőly Kálmán műfüves pályán rendezik meg. 0 Celsius fokos levegőhőmérséklet, élénk, kellemetlen, fagyos szél, gyengén felhős ég fogadta a Játékosokat.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk sárga-kék-kék mez-összeállításban játszanak. A találkozót csapatunk kezdte.
2'
Radó került lövőhelyzetbe, a balösszekötő helyén, 16 méterre, ballal, a jobb alsó sarkot célozta meg, de Jedlicka védett.
4'
Jobb oldali szöglethez jutottak a vendégek. Divkovic beívelése után, felszabadítottunk.
10'
Blackman kapott egy jó labdát a jobb oldalon, majd 20 méterről lőtt, de a középre tartó magas labdát védte Jova. Az ellentámadásból egy jobb oldalról érkező beívelést Radó 7 méterről centikkel fejelte a bal alsó sarok mellé.
11'
Radó a vezető gólunk szerzője. 1-0! Radó kapott egy kitűnő labdát a balösszekötő helyén, a kaputól 22 méterre. Lépett kettőt, majd egy védő lábai között a Jedlicka mellett a bal alsó sarokba lőtt.
14'
A vendégek végezhettek el jobb oldalról egy szögletet. Balic beívelését kifejeltük.
16'
Radó húzott el a bal szélen, egy megkerülős csel után középre ívelt, de Feczesin feje felett elszállt a labda.
20'
Silyét szöktette Pátkai, aki elrobogott a balösszekötő helyén, majd 10 méteres lövésébe belelépett egy védő. Radó szögletét Viczián a rövidsaroknál a jobb felső sarok fölé fejelte fél méterrel.
24'
Ramirez lépett ki a leshatáron, majd 40 méteres labdavezetés után, ugyan megtorpant, de 16 méterről a balösszekötő helyéről lőni tudott, ám a félmagas labdát Jova bravúrosan kiütötte oldalra.
25'
Kalmár lépett ki a védőfalunkból, majd 8 méterre, a jobbösszekötő helyéről lőtt, de a bal alsó sarok felé tartó labdát Jova vetődve védte.
29'
Egy jobboldali DAC beívelés után kifejeltük a labdát, de a 16-os vonalán helyezkedő Balic elé, aki viszont 2 méterrel a kapu fölé bombázott.
32'
Ramirez ziccerben 9 méterről lőtt, de Jova fantasztikus reflex mozdulattal védett.
35'
Divkovic a jobb oldali 16-os sarkától végzett el szabadrúgást. A bal alsó sarok felé csavarodó labdát Jova biztosan hárította.
38'
Hidi M vezette rá a védőfalra a labdát, majd 17 méterről középről, a bal alsó sarok mellé bombázott.
40'
Radó jobb oldali szögletét kivágta egy védő, de ismét Radó elé, akinek a kapu elé lőtt lapos labdáját Jedlicka csak lábbal tudta védeni.
44'
Kalmár 28 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalunkon, így Jova könnyen tudott védeni. Majd a következő DAC támadásból Blackman 18 méteres lövését védte Jova.
46'
Csapatunk a második félidőben, a Jova - Szivacski, Szilágyi, Tóth, Viczián, Kalmár - Kovács, Szatmári, Hinora, - Murka, Balajti, összeállításban játszik.
46'
Véget ért az első játékrész, amely változatos, jó iramú küzdelmet hozott. Csapatunk Radó góljával vezet, erős ellenfelünkkel szemben.
50'
Balajti a bal oldalról, az alapvonal mellől végzett el szabadrúgást, de lapos lövését kivágta egy védő.
52'
A DAC-nál Jedlicka helyettSzáraz a kapuban, Kruzliak helyén Beskorovainyi, Nije helyett pedig Nicolaescu folytatta a második félidőben.
53'
Kalmár kapott sárgát, rúgásért.
57'
Kalmár helyére Andzouana állt be.
60'
Balic 18 méteres középről elvégzett szabadrúgását Jova a bal alsó sarok elől védte.
63'
Rados állt be Jova helyére.
66'
Ramirez helyén Taiwo folytatta.
69'
Kovács Milán hagyott ki óriási gólhelyzetet. 10 méterről a kilépő Száraz felett kevéssel emelte kapu fölé.
73'
Balajti iramodott meg a bal szélen. 20 méteres sprint után a kapussal szemben lőtt, de Száraz védett.
76'
Schafer és Divkovic helyére Nebyla és Moumou állt be.
81'
Sommer és Blackmann helyére Braun és Sharani állt be.
86'
Kovács, Szivacskihoz passzolt, aki a jobb oldali 16-os sarkától lépett kettőt, és lőtt, de Száraz ki tudta ütni a bal felső sarok felé tartó labdát.
88'
Szatmári a bal oldali 16-os sarkától észrevette, hogy Száraz kint áll a kapujából 3 méterre, ráemelte, de a kapus le tudta húzni a labdát.
89'
Balic 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1.
90'
Sharani csapott le egy védőifalunkról lepattanó labdára, és 10 méterről a kifutó Rados mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1-2.