Vasas FC - FC Ajka

2021. április 11. 17:00

Játékvezetők: Takács János. Segítői: Punyi Gyula, Berényi Ákos.
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 32. fordulójában az Ajka FC együttesét fogadjuk az Illovszky Rudolf stadionban.
A találkozó 17:00 órakor kezdődik.
Angyalföldön 15 Celsius fokos levegőhőmérséklet, borult ég, és élénk szél fogadta a Játékosokat.
Ellenfelünk a 31. forduló után 49 ponttal az előkelő 6. helyet foglalja el a tabellán, 13 ponttal szereztek kevesebbet, mint a második helyen lévő csapatunk.
Az elmúlt öt mérkőzést tekintve ellenfelünk a második helyen található, 1 ponttal a Nyíregyháza mögött. Ugyan csapatunk is 10 pontot szerzett (a Péccsel egyetemben), de az Ajka jobb gólkülönbségének köszönheti, hogy előrébb sorolandó.
Ha az elmúlt 10 bajnoki mérkőzés alapján vizsgáljuk a formát, akkor a bakonyi együttes szintén a második helyen található 23 ponttal (a Gyirmót 1 ponttal előzi meg őket), ugyanannyival, mint csapatunknak, és itt is csupán a jobb gólkülönbség dönt a javukra.
Mindezekből látható, hogy az elért eredmények alapján két jó formában lévő együttes összecsapása következik.
Csapatunkban, a hét közben a DEAC-ot 1-0-ra legyőző kezdő tizenegyéhez viszonyítva három helyen módosított Schindler Szabolcs vezetőedzőnk.
Hiányzik Terbe, Viczián, és Pekár, helyettük Szivacski, Litauszki, és Kovács lép pályára a kezdő tizenegyben.
A hazaiaknál pedig az előző fordulóhoz képest - amikor hazai pályán 2-2-es döntetlent játszottak a Szegeddel – szintén három helyen van változás a kezdő tizenegyben. Heffler, Soltész, és Tar helyett Szekér, Görgényi és Stoiacovici kap lehetőséget Kis Károly vezetőedzőtől ma délután.
Az Ajka együttesében játszik jelenleg egy éves kölcsönben 20 éves csatárunk Rétyi Róbert, és a 30 esztendős Görgényi Dávid, aki 2005 és 2015 között erősítette csapatunkat, csaknem 250 alkalommal lépett pályára piros-kék mezben.
Tar a Szeged ellen begyűjtötte idénybeli 10. sárga lapját, így ő automatikus eltiltása miatt nem léphet pályára ellenünk. Heffler sem állhat Kis Károly rendelkezésére, mert szerdán megkapta 5. sárgalapos figyelmeztetését.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk a klasszikus piros-kék-piros összeállításban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót csapatunk kezdte.
5'
Szemerkél az eső, ami az élénk széllel kellemetlen.
7'
Hinora a gólszerző! Radó balról érkező centerezése a 11-es pontnál üresen találta Hinorát, aki átvette a labdát és higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt! 1-0!
16'
Csemer tört be a bal oldali 16-oson belülre, majd 11 méterről laposan 2 méterrel a bal kapufa mellé lőtt.
18'
28 méterről Szatmári végzett el szabadrúgást. A léc alá tartó bombát Hotváth bravúrral tolta kapu fölé.
19'
Szatmári bal oldali szögletét Kovács fejelte kapu felé, amibe csaknem bele tudott stukkolni Litauszki, de centikkel lemaradt a labdáról, ami így a jobb sarok mellé szállt.
21'
Nagy lőtt közelről, de Jova bravúrral védte a közeli labdát.
21'
Nagy lőtt 17 méterről a jobb összekötő helyéről a bal kapufa mellé, laposan. Majd Radó lőtt középről, 17 méterről, a pattogó labdát Horváth vetődve védte.
22'
Kovács kapott sárga lapot, buktatásért.
30'
Jobb oldali szöglettel jöhetett az Ajka. Nagy beívelését ha nehezen is, de sikerült kivédekezni, és felszabadult a kapunk előtere.
33'
Az elmúlt percekben beszorultunk a kapunk elé.
37'
Radó szöktette volna Feczesint, de a tovább csurgó labdára Kovács Milán és Horváth kapus csúszott be, de egyikük sem érte el, így kirúgás következett.
38'
Nagy bal oldali szögletét Stoiacovici lőtte jobb külsővel 18 méterről, 4 méterrel a bal sarok mellé.
41'
A jobb oldalvonal mellől a kapunktól 25 méterre kapott szabadrúgást az Ajka. A beívelést ki tudtuk fejelni.
44'
Hinora ívelte előre Feczesinhez, akinek 17 méteres lövésébe belevetődött egy védő.
45'
Vége az első játékrésznek. Ami örömteli, hogy vezetünk, de az Ajka a játékrész bizonyos szakaszaiban olykor egyértelműen irányította a játékot.
46'
Elkezdődött a második félidő, csere nem volt.
47'
Kisütött a nap, és elállt a szerkélő eső.
51'
Bal oldali szögletet végezhetett el Szatmári. A hosszú oldalra átívelt labdát, Hinora 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 2-0!
53'
Egy jobb oldali beadást Rétyi közelről az üres kapuba passzolta. 2-1
56'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Szatmári. Beívelését Feczesin fejelte a bal felső sarok felé, de Horváth védett.
61'
Tóth passzolta balról középre az érkező Feczesin elé, aki 16 méterről, középről, ballal 1 méterrel lőtt a kapu fölé.
65'
Feczesin ugrott ki a térfelük közepén, majd mielőtt lőtt volna Görgényi becsúszva szerelte a 11-es pontnál. Szatmári szögletét Feczesin fejelte rá, de egy ajkai fejéről mellé szállt. Az újabb szögletünk veszélytelen lett.
68'
Szatmári helyére Vernes állt be.
69'
Szekér húzta el Hinora lábát, sárga lap.
71'
Vernes szabadrúgása a kapujuktól 19 méterre, a jobb összekötő helyéről veszélyesen csapódott a bal alsó sarok felé, de Horváth vetődve kiütötte a labdát. Vernes szögletét Feczesin fejelte rá, de a léc alól Horváth kitolta a labdát.
74'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Vernes, de kifejelték a védők.
76'
Radó és Tóth helyére Balajti és Silye állt be.
77'
Az Ajka is cserélt. lejött Nagy és Csizmadia, helyükre pedig Tóth Barna és Soltész állt be.
82'
Rétyi helyére Földi állt be.
84'
Ajkai szabadrúgás 27 méterről a bal összekötő helyéről de kifejeltük a labdát.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Tóth Barna kapott sárga lapot műesésért.
93'
Véget ért a mérkőzés! Sikerült a győzelem, nem volt könnyű! Szép volt, Fiúk! A Gyirmót - Pécs 3-3-as végeredmény pedig azt jelentette, hogy a tabellán a 32. forduló után átvettük a vezetést 65 ponttal, második 64-gyel a Debrecen, harmadik a Gyirmót 60 ponttal, míg negyedik a Pécs 59-cel.