Vasas FC - BFC Siófok

2022. február 21. 20:00

Játékvezetők: Derdák Marcell. Segítői: Becséri Gergely, és Ország Péter.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 20:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 24. fordulójában a Vasas FC - BFC Siófok mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban plusz 5 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős, szélcsendes idő van.
Csapatunk megegyezik a Budafokon 0-0-ás döntetlent elért összeállítással.
A vendégegyüttes az előző fordulóban otthon 2-0-ra győzött a Csákvár ellen. Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma négy eltérés van. Bekerült Szakály A., Balogh B., Lorentz, és Varjas, míg kikerült a kezdő 11-ből. Nikházi, Elek, Jagodics, és Varga B.

1'
A mérkőzés előtt köszöntöttük a ma 100 éve, született Illovszky Rudolfot, klubunk legendáját. Csapatunk alkalmi jubileumi Illovszky 100 mezben futott ki. Egyébként alatta a megszokott piros-kék mez, és piros nadrágban, illetve lábszárvédőben. Ellenfelünk tiszta sárgában. A találkozót csapatunk kezdte.
4'
Egy Ihrig-Farkas jobb oldali beadás szállt el a középső játékosaink előtt.
10'
Deutsch kapott sárgát, Hidi M-et rúgta meg.
14'
Bercztől kapta Ihrig-Farkas a labdát, aki 17 méterről ballal, a jobb felsős sarok fölé tekerte a labdát.
18'
Silye bal oldali lapos beadását Berecz 12 méterről középről, jobbal a bal alsó sarok mellé lőtt.
21'
A 21. percben a szurkolók Rudi bácsi rigmusba kezdtek, amit vastaps követett az egész stadionban.
21'
Feczesin tette vissza labdát Bereczhez, aki 18 méterről, középről, jobbal a kapu fölé bombázott.
24'
Ihrig-Farkas két jó csellel elfektette védőit, majd középre ívelt, de Hutvágner kiöklözte Feczesin elől.
31'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Hinora. Hinora szöglete után, Berecz 12 méterről, középről lőtt, ám a labda középre ment laposan, így Hutvágner könnyedén védett.
34'
Szabadrúgáshoz jutott a Siófok. A jobb oldali 16-os sarkától. Deutsch a kaput célozta meg, de a labda a kapu fölé szállt.
37'
Kiss Balázs lőtt a bal oldali 16-os sarkától, jobbal a bal felső sarok fölé csavarta a labdát.
42'
Lorentz kapott sárga lapot, lökésért.
44'
Hinora a bal oldalról, 18 méterről elvégzett szabadrúgását a jobb alsó sarokból, vetődve ütötte ki Hutvágner.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
Cseréltünk a szünetben. Lement Ihrig-Farkas és Pátkai. Beállt Zimonyi és Cipf.
48'
Az öt és felesen belül hátulról buktatták Feczesint, de meglepetésre kifele ítélt szabadrúgást a játékvezető.
51'
805 a hivatalos nézőszám.
54'
Kiss Balázs tört kapura Litauszki szorításában, 15 méterről, lőtt, de Jova védeni tudott.
58'
Silye bal oldali beadását Hinora 14 méterről rálőtte, de Hutvágner bravúrral védett.
62'
Balogh helyére Elek állt be.
67'
Horváth bal lábas, 17 méteres lövését tolta a ki a léc alól Jova.
70'
Berecz helyére Márkvárt állt be.
73'
Hidi M kapott sárga lapot, mert elsodorta ellenfelét.
77'
Hinora helyére Radó állt be, míg a Siófoknál Horváth helyére Nikházi állt be.
81'
Polényi kapott sárga lapot, Radó elrántásáért.
83'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Márkvárt beadását Hutvágner húzta le.
84'
Eördögh és Szakály helyett Farkas és Medgyes állt be.
90'
4 perc hosszabbítás.