Vasas FC - Békéscsaba 1912 Előre

2020. december 13. 19:45

Játékvezetők: Berke Balázs, segítői: ifj. Varga Gábor és Punyi Gyula.
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 21. fordulójában a Békéscsabát látjuk vendégül, 19:45 órai kezdettel. Az Illovszky Rudolf stadionban 3 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, gyengén felhős ég fogadta a Játékosokat.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.
Ellenfelünk, 7 helyezésszámmal mögöttünk, a 11. helyet foglalja el a tabellán. Csapatunknál 12 ponttal kevesebbet, 27 pontot szereztek.
Kezdőcsapatunk a múlt hét vasárnap idegenben a Kazincbarcika elleni 2-1-es győztes csapattól egy helyen tér el, Terbe helyén ismét Szivacski kezd.
A vendégeknél a múlt héten hazai pályán a Szegedet 4-1-re legyőző kezdő 11-ben helyet kapó Pantovic helyén ma Kitl kezd.

0'
Csapatunk a megszokott piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Szivacski jobb oldali beadásába Bora ért bele, ami veszélyesen vágódott a léc alá, de Uram bravúrral védett. A szöglet után Balajti lőtt 18 méterről de egy védő kivágta az ötösről.
3'
Horváth 17 méteres lapos lövését védte vetődve Jova.
9'
Bal oldali szögletet végezhetett el Balajti, de labdáját a rövid saroknál kifejelte egy védő,
12'
Pátkai labdájával Radó András lépett ki a felező vonaltól, majd 15 méterről Uram mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0!
13'
Csaknem egyenlített a Békéscsaba, Szabó került Jovával szembe, alápörgetett a labdának, de szerencsénkre fölé ment.
15'
Mészáros egy Jováról kipattanó labdát 10 méterről a jobb külső kapufára bombázott.
20'
Horváth 22 méteres, középről leadott, középre tartó lövését védte Jova.
24'
Bora kapott sárgát, rúgásért. A sértett Radó volt.
26'
Feczesint rántották le a kaputól 26 méterre. A szabadrúgást Balajti a sorfalba bombázta.
27'
Radó vezette a 16-os előterében jobbról balra a labdát, majd 12 méterről át akarta ívelni Uram fölött, aki lehúzta a labdát.
32'
Silye bal oldali badása megtalálta az üresen helyezkedő Feczesint az ötös vonalánál, de nem tudta átvenni, így oda lett a helyzet.
35'
Balajti kapott sárgát, a felezővonalnál buktatásért. Kitl volt a szenvedő fél.
41'
Egy veszélyes lapos kapu elé lövést Otigba szögletre hárított. A jobb oldali csabai szögletet Szilágyi fejelte ki.
44'
Újabb jobb oldali csabai szöglet. Lukács 1 méterről egy csúsztatott fejest paskolt be a kapuba. 1-1.
45'
Sajnos az utolsó percben egyenlített a Békéscsaba. Véget ért az első játékrész.
47'
Kovács helyén Szatmári folytatta a második félidőben.
53'
Feczesin került gólhelyzetbe, ám fordulásból, 12 méterről a jobb felső sarok mellé bombázott.
54'
Gránicz és Máris állt be Kitl és Babinyecz helyére.
56'
Bal oldali szöglethez jutott a Csaba. De sikrült felszabadítanunk.
57'
Pátkai indította Radót, ám nem vette észre hogy a 16-os vonalára kifutó Uram elvétette a labdát, így fel tudtak szabadítani a csabaiak.
61'
Silye előzött meg egy csabai játékost a 16-os vonalánál, estében lőtt 14 méterről, a pattogós labda még irányt változtatott Feczesinen, de ez csak kicsit zavarta meg Uramot, így védeni tudott.
65'
Balajti-Hinora csere.
67'
Lukács helyére Paudits állt be.
69'
Silye bal oldali lapos beadása centikkel suhant el Feczesin mögött.
71'
Mészáros 12 méterről lőtte a labdát a jobb felső sarokba. 1-2.
73'
Horváth a balösszekötő helyéről lőtt, de labdája a jobb oldalhálóban landolt.
74'
Hinora jobb oldali beadását Pátkai lőtte rá 8 méterre, ami Uramról kipattant, és közelről Feczesin a kapu közepébe lőtt. 2-2!
77'
Radó kapott sárgát, majd nem sokkal később Király is besárgult.
80'
Gránicz lövése a felső lécen csattant, a kipattanót Szabó Péter fejelte a kapunk bal oldalába. 2-3.
83'
Radó helyére Pekár állt be, míg Nagy helyett Hursán lépett pályára.
85'
Pekár 12 méteres lövését Uram, bravúrral öklözte ki.
90'
3 perc hosszabbítás.
93'
Véget ért a mérkőzés. Sajnos 10 mérkőzéses veretlenségünk véget ért. Így a téli szünet előtt a 4. helyen állunk a tabellán.