Vasas - Kisvárda

2019. július 20. 17:00

Helyszín: Fáy utca
33 Celsius fok, enyhe szellő, és bárányfelhős ég fogadta a mintegy 200 nézőt és a csapatokat. Együttesünk tiszta kékben, ellenfelünk pedig tiszta pirosban. A mérkőzést Németh Ádám vezeti.

1'
A találkozót a Kisvárda kezdte.
3'
Tóth László 30 méteres szabadrúgása a sorfalon halt el.
4'
Szedlár 23 méteres balösszekötő helyéről leadott lapos lövése 1 méterrel kerülte el a jobb kapufát.
10'
Hej futott el a jobboldalon beadásáról Gyüre maradt le az ötösnél.
13'
Negrut ugrott ki a 16-os vonalától, lefutotta a védelmünket, és 10 méterről, jobbal, a jobb alsó kapufa mellé bombázott.
15'
Szedlár vezette a labdát a bal szélről közép felé, majd 18 méterről, jobbal a jobb alsó sarkot célozta meg, ám Zöldesi vetődve hárított.
18'
Daróczi a gólszerző! 1-0! Hajdú lövése lepattant a védő falról, ami Daróczi elé pattant. Ballábas 10 méterről leadott lövése, egy védő lábáról, a megdermedt Zöldesi mellett a jobb alsó sarokba perdült.
21'
20 méterről jutottunk szabadrúgáshoz, középről. Tóth László jobb lábas lövése centikkel kerülte el a jobb kapufát.
26'
Tóth Lászlót tarolták le a félpályánál, Ápolni kell. Közben ivószünet.
29'
Tóth László a gólszerző! 2-0! Hajdú 16 méterről bal külsővel lőtt. A labda a bal kapufáról kipattant, a berobbanó Tóth László ballal a kapu közepébe lőtt.
31'
Daróczi bombája a felső lécről a gólvonal elé pattant, majd a védők felszabadítottak.
34'
Egy baloldali beívelést Szivacski a félmagasan érkező labdát kapásból ellőtte, de egy védő belevetődött.
35'
Tóth László 17 méterről a baloldali 16-os sarkától jobbal lőtt, lapos erős lövése másfél méterrel a jobb kapufa mellé ment.
37'
A Kisvárda jutott szabadrúgáshoz 16 méterről a balösszekötő helyéről. Rubus lapos lövését Bősz biztosan védte.
39'
Tóth László ívelte be 30 méterrel a szabadrúgást, Tóth Dárius elé pattant a labda, de a védők felszabadítottak előle.
45'
Vége az első játékrésznek. Csapatunk mezőnyfölényben játszik, amit gólokban is tudott érvényesíteni.
46'
Csapatunkban beállt a második félidőre, Nagy Z., Józsa, Farkas, Kis-Szenán, Medgyessi, Nagy-kolozsvári. Lement Hajdú, Daróczi, Tóth L., Szivacski. Kapornai, Szedlár. A Kisvárdánál Czene állt be Rizmicsenko helyére.
47'
Jobboldali szögletet végez el Borbély. Nagy Z. elől elfejelték a labdát.
54'
Gyüre a gólszerző. 2-1! Gyüre ugrott ki középen, tisztára játszotta magát, lefékezett, majd 15 méterről a jobb felső sarokba bombázott.
59'
Baranyai futott el a bal szélen, ám középre adását Szilágyi vetődve szabadított fel a tisztán érkező Gyüre elől.
63'
Bora gyalulta a gyepbe Nagy Z.-ét.
66'
Józsa lőtte rá 17 méterről a labdát, amit Zöldesi csak másodjára tudott megkaparintani.
67'
Nagy Z. kapott egy labdát a jobb oldalon, majd a jobboldali alapvonalhoz közel rálőtte, de a labda az alapvonallal párhuzamosan elsuhant a kapu előtt.
71'
Ivószünetet tartottak. Bánfalvy állt be a kapunkba Bősz helyére.
73'
Józsa ment volna el a baloldalon, és csak felvágni tudták. A szabadrúgást Borbély 2 méterrel a léc fölé rúgta.
78'
Sassa húzott a baloldalról közép felé, majd 17 méterről, jobbal a jobb kapufa mellé lőtt félmagasan.
83'
Szőr lőtt 23 méterről középről, ám Szilágyi közbe vetődött, így Bánfalvi meg tudta kaparintani a labdát.
85'
Borát kell ápolni. Áll a játék.
87'
Bora tudta folytatni a játékot.
88'
Józsa Marcell ültette hintába védőit, sokadszor, a baloldalon. Az alapvonalról visszagurításáról lemaradtak.
90'
Vége a mérkőzésnek. Bár a második félidőben hét faital is pályára lépett csapatunkban, derekasan helytálltak. És összességében megérdemelten nyertük meg a Vasas-Kisvárda első felvonását.