Vasas - Dorog

2019. december 08. 17:00

Játékvezetők: Móri Tamás, segítői: Aradi József, és Mohos Milán.
Köszöntjük tisztelt Olvasóinkat! Az Illovszky Rudolf stadionban plusz 4 Celsius fokos levegőhőmérséklet, élénk szél, és áramló köd fogadta a 16:15-kor kiérkezett játékosokat, és a szállingózó szurkolókat. A Dorog ugyanazzal a kezdő tizeneggyel veszi fel a küzdelmet, mint amellyel a legutóbbi bajnoki fordulóban Putnokon, 3-0-ra legyőzték a Kazincbarcika gárdáját. Csapatunkban a legutóbb Budaörs elleni 3-0-ás győzelmet aratott kezdőcsapathoz viszonyítva két helyen változtatott Szanyó Károly. Az eltiltása után visszatért Kovács Milán, és Viczián Ádám is a kezdőben kapott helyet. Ezúttal Hinora és Terbe ült le a cserepadra. Mint ismeretes, az első, nyitó fordulóban, Dorogon 2-1-es vereséget szenvedtünk, Paudits duplájával és Birtalan szépítésével.

1'
Csapatunkban piros mezben, kék nadrágban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést csaptunk kezdte, Balajti Ádám indította el.
4'
Egyelőre kóstolgatják egymást a játékosok.
6'
Papp rúgta rá 13 méterről a labdát, ám Tóth a gólba tartó labdát kivágta.
7'
Forró bal oldali beadását Délczeg 7 méterről, középről méterekkel a kapu fölé vágta.
10'
Jobb oldali szöglethez jutott a Dorog, de nem lett belőle helyzet, felszabadítottunk.
15'
Köböl 20 méterről középről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Mursits védett.
16'
Birtalan a gólszerző! 1-0! Köböl szöktette Birtalant, aki kilépett a védőfalból, és 10 méterről a jobb kapufa érintésével a hálóba lőtt!
18'
Köböl kapott sárgát, rúgásért.
22'
Egy jobb oldali dorogi szabadrúgás után Paudits estében 2 méterről belepiszkált a labdába, az már túljutott Bőszön, de Viczián kivágta a gólvonalról a labdát.
25'
Köbölt rántották le, de nem kapott sárgát a dorogi játékos, érthetetlen módon. Köböl végzett el szabadrúgást a jobb oldali 16-os sarkától, de kifejelték a védők. Újabb szöglet, de most a bal oldalról. De ez is veszélytelen lett.
27'
Balajti egy káprázatos "Zidán" csellel játszotta magát tisztára a dorogi térfél közepén, majd kipasszolta Hajdúnak jobbra, de lövése mellé szállt. Majd Lakatos lőtt középről 21 méterről, de a félmagas labda elkerülte a jobb kapufát.
30'
Szabadrúgást végzett el Köböl, a kaputól 30 méterre, középről, de labdája Mursits ölében landolt.
35'
Bal oldali szögletet kapott a Dorog, mert Paudits saját lábára rúgta a labdát. A szögletet Paudits fejelte egy védőnk érintésével fölé.
38'
Papp kapott sárgát, Kovács felvágásáért. Köböl szabadrúgása a jobb oldali 16-os sarkától, de az egyszemélyes sorfalba lőtte.
40'
Kovács jobb oldali beadását Birtalan fejelte a jobb sarok felé, 10 méterről, de Mursits vetődve hárított.
43'
20 méterről jutottunk szabadrúgáshoz, középről, Birtalant talpalták le. Köböl centikkel a jobb kapufa mellé csavart.
45'
Nem volt hosszabbítás. Vége az első játékrésznek.
46'
Nincs csere. Folytatódik a meccs.
46'
Délczeg esett el Tóth mellett. 11-es. Délczeg a bal kapufára rúgta.
51'
Jobb oldali szögletet végzett el a Dorog. Papp beadását kiöklözte.
53'
Szivacski jobb oldali beadásáról Birtalan maradt le a kapu torkában.
58'
Papp lőtt 23 méterről, középről, de a pattogós labdát biztosan védte Bősz.
59'
Takács helyén Mészáros folytatja.
62'
A jobb oldalról szögletet végezhetett el a Dorog. Viczián kifejelte.
64'
Köböl a gólszerző! 2-0! Lakatos hozta fel a labdát a bal oldalon, középre adta, amit Balajti vett át, majd jobbra tolta, ahol érkezett Köböl, és a jobb alsó sarokba helyezett!
67'
Jobb oldali szögletet végzett el Köböl, de felszabadítottak.
68'
Girsik állt be Földi helyére.
72'
Kovács 26 méterről középről lőtt. ám Mursits vetődve hárított a jobb alsó sarok elől.
75'
Bal oldali szögletet Köböl végezte el, a kavarodás után Szedlár lőtt 24 méterről középről kevéssel a jobb sarok mellé.
77'
Barna állt be Délczeg helyére.
79'
Viczián hatalmas bal oldali bedobása a kapuig szállt, ahol Mursits felugorva megkaparintotta a labdát.
82'
Jobbról végzett el Köböl szögletet, ami után Szedlár lőtt 16 méterről, de Mursits védet.
83'
Köböl helyére Daróczi állt be.
84'
Jobbról érkezett beadást Birtalan fejelt rá 5 méterről, ami a vetődő Mursitson felperdült,, majd másodjára megfogta.
86'
Birtalan 20 méterről estében 1 méterrel fölé lőtt.
87'
Középről, 26 méterről szabadrúgáshoz jutott a Dorog. Barna 2 méterrel a kapu fölé lőtt.
90'
Két perc hosszabbítás. Hinora tört kapura, de Mursitssal szemben fölé nyesett.
92'
Daróczit vágták fel a 16-oson belül, de nincs 11-es.
92'
Daróczi lőtt 12 méterre a balösszekötő helyéről, de egy védő kifejelte a labdát.
93'
Még Bősznek kellett egyet nyújtózkodni, majd lefújta a bíró a mérkőzést! Szép volt fiúk!