Szombathelyi Haladás - Vasas FC

2022. május 02. 20:00

Játékvezetők: Kárpály Mihály. Segítői: Máyer Gábor és Kiss Balázs.
Helyszín: Szombathelyi Haladás Sportkomplexum
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 20:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 35. fordulójában a Szombathelyi Haladás - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Szombathelyen 19 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős idő van. Csapatunkban nincs változás a legutóbbi Tiszakécske elleni 4-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest.
A szombathelyiek az előző fordulóban Csákváron értek el 0-0-ás döntetlent. Ellenfelünk 50 ponttal a 6. helyen található.
Az akkori egy héttel korábbi kezdőcsapat lép pályára ma is a hazai együttesben.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg a hazaiak tiszta fehérben, zöld számozással. A mérkőzést csapatunk kezdte.
5'
Egy gyors jobb oldali bedobás után Berecz emelt középre, ahol érkezett Pátkai, ám lövése elakadt Németh Milánban, akit ápolni kellett a lövés után.
8'
Cipf húzott el a jobb szélen az alapvonalig, lapos beadását Hinora 8 méterről a bal felső sorok fölé bombázott.
10'
Cipf tört be a 16-oson belülre a jobb szélről, ahol hátulról buktatták, ám meglepetésre nincs büntető.
19'
Berecz 19 méterről, középről, egy félmagas labdát rúgott kapura, ám a léc alá csapódó labdát Verpecz fölé tudta tőlni.
22'
Otigba kapott sárga lapot lökésért.
25'
Cipf tette le a felfutó Szivacski elé a labdát, aki az alapvonalról félmagasan középre lőtte a labdát, ám Verpecz kilépett az alapvonalról és könnyedén fogta meg a labdát.
29'
Holdampf 20 méteres lapos lövése, középről a bal alsó sarkot célozta meg, de Jova vetődve megkaparintotta a labdát.
34'
Doktorics indult be a bal összekötő helyén, majd 12 méterről, ballal 2 méterrel a kapu fölé lőtt.
42'
A kapujuktól 30 méterre, a jobb összekötő helyéről végeztünk el szabadrúgást. Hinora előre ívelésénél Verpecz elütötte saját játékosát Csatót, ám mégis kifele szabadrúgás.
45'
Nincs hosszabbítás, vége az első játékrésznek.
46'
Nincs csere egyik oldalon sem. Elkezdődött a második félidő.
48'
Horváth indult be a bal összekötő helyén, ám lapos lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
51'
Bal oldali hazai szöglet. Kiss beívelése után Németh fordulásból, kapásból lőtt 12 méterről, ám Jova biztosan fogta a labdát.
54'
Iyinbor kapott sárga lapot Tóth Milán felvágásáért.
58'
Hármat cseréltünk. Lejött Feczesin, Pátkai és Radó. Beállt Márkvárt, Zimonyi és Szalai.
63'
Zimonyi kényszerítőzött Silyével, aki 9 méterről, a bal összekötő helyéről ballal, futtából két méterrel a bal kapufa mellé lőtt.
71'
Doktorics kapott sárga lapot, reklamálásért.
73'
Németh Milán buktatta Hinorát, sárga lap.
75'
Berecz ívelte a labdát Otigba fejére, aki 6 méterről megcélozta a jobb felső sarkot, ám Verpecz fölé tolta a labdát.
76'
Bosnjak kapott sárga lapot Cipf megrúgásáért.
78'
Cipf helyére Hidi M állt be.
81'
Jovát kellett ápolni, mert a földön fekve egy hazai megrúgta.
82'
Hinora a 11-es ponttal egy magasságban a bal oldalvonal hoz közel végzett el szabadrúgást, ám a jobb felső sarok felé tartó lövést Verpecz kitornázta a léc alól.
85'
Szivacski kapott sárga lapot lerántásért.
87'
Márkvárt 16 méteres lövését blokkolta egy hazai játékos az öt és felesnél.
89'
Tóth-Gábor állt be Tóth Milán helyére.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Horváth Rajmund helyére Monori állt be.
93'
Vége a mérkőzésnek! Ez az 1 pont azt jelentette, hogy bajnokként jutottunk fel 4 év után az NB1-be! Szép volt, Fiúk!