Szombathelyi Haladás - Vasas FC

2021. február 14. 19:30

Játékvezetők: Radványi Ádám. Segítői: Horváth Zoltán (F), Bede Tamás.
Helyszín: Szombathelyi Haladás Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 24. fordulójában a Szombathelyi Haladás otthonában játszunk. A találkozó 19:30 órakor kezdődik.
Mínusz 2 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhőtlen ég fogadta a Játékosokat.
Ellenfelünk a találkozó kezdete előtt 36 ponttal a 7. helyet foglalta el a tabellán. Kilenc ponttal kevesebbet gyűjtöttek, mint második helyen található csapatunk.
Csapatunkban a múlt hét vasárnap, a Szentlőrinc ellen 3-0-s győzelmet arató kezdő tizenegyhez viszonyítva három helyen módosított Schindler Szabolcs vezetőedzőnk: Terbe helyén Szivacski, Pátkai helyén Hinora, míg Balajti helyén Pekár kezd.
A vendégcsapatban pedig az előző fordulóhoz képest - amikor Szegeden győztek 2-1-re - Németh Milán, és Debreczeni Z. helyett ma Devecseri, illetve Horváth R. kapott helyet a kezdőcsapatban.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék-piros mezben, ellenfelünk fehérben. Mi kezdtük a mérkőzést.
3'
Németh Márió 17 méterről lőtt, de Jova biztosan ölelte magához a labdát.
6'
Bal oldali szöglethez jutott a hazai csapat. Németh Márió beívelését Silye fejelte ki a túloldalon. Újabb szöglet, most jobbról, de kifejeltük.
10'
Feczesin bal oldali beadását Hinora a rövid saroknál, 7 méterre a kaputól fölé fejelte, 1 méterrel.
14'
Percekig tartottuk a labdát a mezőnyben, de gólhelyzetet nem sikerült kialakítanunk.
18'
Jobb oldali szögletet adhat be Pekár. A beadás után kipattant a labda a védőfalról, majd Hinora 20 méterről, középről lőtt, de Verpecz a levegőben úszva védte a jobb felső sarok felé tartó bombát.
20'
Schimmer próbálkozott 21 méterről a jobb összekötő helyéről, de 4 méterrel a jobb sarok mellé szállt a labda.
27'
Radó tette ki balra Silye felé, akinek beadása a kapu mögé hullott.
29'
Radót vágták fel a bal szélen, a kaputól 27 méterre. Pekár beadását kivágták a védők.
30'
Németh Márió kapott sárga lapot, mert szabadrúgásunknál nem ment elég távol a labdától.
35'
Jobb oldali szöglethez jutott a hazai együttes. Németh Márió beívelését a rövid saroknál Mocsi lőtte sok méterrel a kapunk mellé.
36'
Radó tört be a 16-oson belülre, és négy Haladás játékos gyűrűjében elesett, de nincs büntető.
38'
Hinora kapott sárga lapot, mert Csilus bokájára lépett.
38'
Pekár jobb oldali szögletét Feczesin fejelte középre, de Verpecz fel tudta szedni a labdát.
41'
Horváth R. a jobb összekötő helyén, 16 méterről ballal lőtt, de Jova könnyű zsákmánya lett a középre tartó lapos lövés.
43'
Silyét vágták fel a kaputól 35 méterre a bal szélen. Pekár beívelését kifejelték, majd Szilágyi a bal szélről beívelte, de ezt is felszabadították. Majd Szilágyit lökték fel, Pekár szabadrúgása a 11-es ponttal egy magasságban, de nem lett veszélyes.
44'
Mocsi kapott sárga lapot, Silyét vágta fel. Pekár szabadrúgását a rövid saroknál kifejelték a védők.
45'
Vége az első játékrésznek. Ugyan többet birtokoljuk a labdát, de Hinora veszélyes bombáján és fejesén kívül nem tudtuk veszélyeztetni Verpecz kapuját.
46'
Debreczeni Zalán állt be a második félidőre, Horváth Rajmund helyére. Nálunk nincs változás.
47'
Silye 17 méterről középről fölé lőtt.
48'
Szivacski 35 méteres, jobb oldali szabadrúgását a 16-os vonalnál Verpecz kiejtette a kezéből, de nem tudtunk gólhelyzetet kialakítani ebből.
49'
Jobb oldali szöglethez jutott a Haladás. Németh Márió beívelését kivágtuk.
51'
Debreczeni passzolta a bal összekötő helyén felfutó Medgyeshez, aki 11 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.
53'
Debreczeni a bal oldali öt és felesnél, egy jó visszahúzó csel után két méterre a jobb kapufa mellé lőtt, laposan.
55'
Holdampf 17 méterről, a jobb összekötő helyéről lőtt, de Vicziánról a kapu mellé pattant. A jobb oldali Haladás szöglet után kifejeltük a labdát a mezőnybe.
56'
Dragoner állt be Németh Márió helyére.
61'
Dragoner passzolta be Medgyeshez, de 8 méterre a kaputól Jova kivetődve védett.
63'
Devecseri kapott sárga lapot lökésért.
64'
Balajti állt be Pekár helyére.
67'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Balajti beadását Szilágyi a kaputól 7 méterre a rövid saroknál, a kapunak háttal a kapu felé lőtte a labdát, ami a felső lécről pattant oldalra.
68'
Most átvettük a mérkőzés irányítását, az elmúlt percekben.
72'
Balajti szöktette Feczesint a bal oldalon, aki az alapvonalról visszapasszolt, de Radót szerelték az öt és felesnél.
78'
Hidi M kapott sárgát.
78'
Hinora helyére Szatmári állt be.
81'
Szabadrúgáshoz jutott a Haladás a kapunktól 30 méterre, de a labda mély volt, így Jova meg tudta fogni.
85'
Szivacski jobb oldali beadását Bosnják fejelte ki előre vetődve Feczesin elől.
89'
Csilus kapott sárga lapot Radó lerántásáért.
90'
2 perc a hosszabbítás.
92'
Tóth Milán áll be Kiss Bence helyére.
93'
Vége a mérkőzésnek. Az egy ponttal 2 pontra növeltük a mögöttünk lévő Péccsel szemben az előnyünket, a második helyen.