Szeged - Vasas

2019. november 06. 19:00

Játékvezetők: Berke Balázs, segítői: Albert István, Csatári Tibor.
Helyszín: Szeged
Tisztelettel köszöntjük Olvasóinkat! Szegeden 12 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős ég, szélcsend fogadta a játékosokat, és a mintegy 5000 nézőt. Csapatunkat mintegy 50 szurkoló kísérte el. Csapatunk piros mezben és kék nadrágban, míg ellenfelünk kék-fekete csíkos mezben és fekete nadrágban játszik. Germán Tamást, a szegediek csapatkapitányát köszöntötték, akinek ez a 200. mérkőzése a Szeged-Csanád mezében.

1'
A mérkőzést a Szeged kezdte.
2'
Jobb oldali szögletet Szatmári laposan lőtte be, amiből újabb szöglet lett, ezúttal a bal oldalról, amit Takács lehúzott.
8'
Fantasztikus hangulat van a stadionban. Az egyik hosszanti oldalt megtelt, és a hazai ultrák kapu mögötti lelátóján is alig maradt üres szék.
12'
Germán 23 méteres lövése 2 méterrel a kapu fölé szállt.
14'
Szedlárt szöktették középen, de Takács felszedte előle a labdát.
16'
Szegedi szabadrúgás 35 méterre az oldalvonal mellől, amit kifejeltünk.
18'
Varga Szabolcs 16 méteres lövése Tóth Bence testét találta el az ötösnél, majd felszabadítottunk.
20'
Gajdos gurított vissza a 16-osról Germán elé, aki 25 méterről lőtt, pattogós lövését Védte Bősz a jobb sarok elől.
24'
Szedlár a gólszerző! 0-1! Terbe jobb oldali beadását a rövid saroknál Szedlár felugorva, félmagasan a bal sarokba belsőzte!
26'
Hinora 30 méteres lapos szabadrúgását védte Takács a bal sarok elől.
29'
Szatmári kapott sárgát, mert rácsúszott egy szegedi játékos lábára.
36'
Kóródi jobb oldali félmagas beadását Germán elől kaparintotta meg Bősz.
37'
Esemény
38'
Szatmári 20 méteres lapos lövését védte vetődve Takács, a bal sarok elől.
40'
Birtalan jött be Balajti helyére.
41'
Időközben mintegy 150-re gyarapodott a Vasas tábor.
42'
Bal oldali szegedi szöglet, amit a rövid saroknál kirúgtunk. Majd egy előrevágott labdát, Bősz a levegőben úszva öklözött ki Jovánovics elől.
45'
Egy perc hosszabbítás.
46'
Elkezdődött a második félidő. Andorka állt be Gajdos helyére. Köböl állt be Kovács Milán.
46'
Szabadrúgást végeztünk el 26 méterről. Majd a kivágott labdát, Szatmári ívelte előre, amit Hinora fejelt centikkel a jobb sarok mellé, 7 méterről. Vége az első játékrésznek.
47'
Bal oldali szegedi szöglet. Amiből Szedlár indult meg, de passzát lefülelték a szegedi védők.
49'
Germán kínálkozó helyzetben 13 méterről csúnyán fölé lőtte a labdát, a jobbösszekötő helyéről.
51'
A Szeged jutott szabadrúgáshoz 30 méterre a kaputól. Az előreívelt labda Mohlnak hosszú volt, így kirúgással jöttünk.
55'
Birtalan a gólszerző! 0-2! Köböl indította Birtalant, aki a kaputól 40 méterre átvette a labdát, két szegedivel a nyakán, ám 10 méterről a kifutó Takács mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.
57'
Andorka kapott sárgát, mert rátartott Lakatos lábára.
59 '
Pongrácz állt be, Jovánovics helyére.
60'
Varga ugrott ki, már Bősszel szemben volt, lőtt, de kapusunk lábbal védett.
61'
Ismét Birtalan a gólszerző! 0-3! Szatmári szöktette Birtalant, aki jól fedezte a labdát, és 11 méterről ballal, laposan a bal alsó sarokba lőtt!
65'
Bitó állt be Varga helyére.
66'
Mohl lőtt centikkel a felső léc fölé, 15 méterről középről.
69'
Bitónak lőttek be laposan egy labdát, aki befordult, de amikor már csak Bősszel volt szemben elcsúszott, így felszabadítottunk.
73'
Andorka meghúzódott, le sántikált, így 10 emberrel folytatja a Szeged.
77'
Jobb oldali szöglethez jutott a Szeged, de sikerült kivágnunk a labdát.
80'
Szedlár húzta meg a bal oldalon, majd az ötössel egy magasságban beadásszerű lövése 1 méterrel a felső léc fölött hagyta el a pályát.
83'
Birtalan ugrott ki a félvonaltól, majd középre kanyarintotta a labdát, ahol érkezett Hinora, ám lövését védte Takács.
84'
Hinora sántikál, az előző helyzeténél átesett Takács kapuson. Kleisz készülődik beállni a helyére.
87'
Kleisz állt be a megsérült Hinora helyére.
88'
Büntetőt kapott a Szeged.
89'
Germán a jobb felső sarokba lőtt, balra vetődő Bősz mellett. 1-3!
90'
2 perc hosszabbítás.