Nyíregyháza Spartacus FC - Vasas FC

2021. május 09. 20:00

Játékvezetők: Farkas Ádám. Segítői: Szert Balázs és Szalai Balázs.
Helyszín: Nyíregyháza Városi Stadion
A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 37. fordulójában a mérkőzés előtt a tizedik helyet elfoglaló Nyíregyháza otthonába látogattunk.
A találkozó 20:00 órakor kezdődik.
A Nyíregyházi Városi Stadionban 19 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült ég fogadta a Játékosokat és a Nézőket.
Ellenfelünk a 36. forduló után 51 ponttal a 10. helyet foglalja el a tabellán, 24 ponttal szereztek kevesebbet, mint a forduló előtt éllovas csapatunk.
Csapatunkban, a múlt héten, a Dorog ellen 3-0-s győzelmet arató kezdő tizenegyhez viszonyítva egy helyen változtatott Schindler Szabolcs vezetőedzőnk. Litauszki helyett Otigba kezd.
A hazaiaknál pedig az előző fordulóhoz képest - amikor Szegeden szenvedtek 3-1-es vereséget – négy helyen van változás a kezdő tizenegyben. Kalocsai, Hornyák, Szokol és Hamed helyett ma este Farkas, Zamostny, Papucsek, és Végső kap lehetőséget.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak piros-kék felsőben, kék nadrágban és kék lábszárvédőben játszik. A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Bal oldlai szögletet végzett el a Nyíregyháza. Gresó beívelése után újabb hazai szöglet, ezúttal a jobb oldalról, de veszélytelen lett.
4'
Bal oldali szögletet végezhetett el Szatmári. Beívelése után Radó lőtt, középről 17 méterről, de egy védő blokkolta.
8'
Az utóbbi percekben a kapujuk elé szorítottuk be a hazaiakat.
12'
Szatmári indította Radót a kapujuktól 14 méterre, csatárunk lövését védte Fejér, de már Radót lesen állították meg.
19'
Az utóbbi percekben próbálkoztunk, de meddő fölényünk nem párosult gólhelyzettel.
23'
Silye harcolt ki egy bal oldali szögletet. Szatmári beadását Viczián fejelte középre, majd Otigba fejelte a kapu felé, Szilágyi a bal oldali öt és felesnél próbálkozott szintén fejessel, de lökést látott nála a játékvezető. így kifele szabadrúgás.
26'
Silye 12 méteres bombáját öklözte ki Fejér.
28'
Vicziánt buktatták a kapujuktól 28 méterre középről. Szatmári ívelését Fejér húzta le.
31'
Zamostny bal oldali beadását a rövid saroknál Gresó öt méterről a jobb felső sarokba lőtte. 1-0.
34'
Paku 25 méteres középről leadott lövése 2 méterrel a bal kapufa mellé szállt.
38'
Szivacski elől mentett az utolsó pillanatban Szabó. A bal oldali szöglet után Szilágyi fejelte rá a labdát, amibe Viczián pöckölt bele, de Fejér bravúrral védte. Az újabb ezúttal jobb oldali szöglet után Szivacski lőtt 13 méterről a bal kapufa mellé.
41'
28 méterről végzett el Szatmári szabadrúgást, de ívelése, Balajti felé hosszú volt, majd Balajti lökött. kifele szabadrúgás.
44'
Szilágyi könyökölte le Zamostnyt, akinek felszakadt a szemöldöke, és vérzés miatt le kellett jönnie. Védőnk sárga lapot kapott.
45'
Bal oldali szögletet végezhetett el Szatmári, de Fejér lehúzta a labdát. 1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek. Nyomunk, támadunk, de egy kissé görcsösek vagyunk.
47'
Nem volt változás. Elkezdődött a második félidő.
49'
Greső csúszott rá Rados lábára az öt és felesnél, ezért sárga lapot kapott.
51'
Szivacski beadást Viczián fejelte kapura 12 méterről, de Fejér védett.
52'
Gresó 13 méterről a jobb összekötő helyéről a bal oldalhálóba bombázott.
54'
Silye bal oldali beadását Szatmári kapásból, ballal, 12 méterről a jobb kapufára bombázta.
56'
Jobb oldali hazai szögletet Paku végezte el, beívelését a hosszú oldalon Papucsek fejelte a jobb sarok mellé, három méterrel.
58'
Svedyuk és Hamed áll be, Greso és Csilus helyére.
59'
Pekár és Birtalan állt be, Balajti és Szatmári helyére.
60'
Birtalan a leshatáron beindult de 12 méterről, kapásból, magasan fölé lőtte a labdát.
62'
Radó ívelte balról a labdát a hosszú oldalon érkező Pekárhoz, aki estében mellé lőtt.
63'
Hamed ugrott ki középen, majd két védőnk gyűrűjében ide-oda pattogott a labda, és Hamed lövését Otigba blokkolta, majd sikerült felszabadítani.
67'
Jobb oldali Birtalan beadás Radó kezére pattant a rövid saroknál, kifele szabadrúgás.
68'
Vernes állt be Radó helyére.
71'
Bal oldalról végzett el szögletet Pekár. De a védők kifejelték a labdát.
75'
Szabadrúgáshoz jutottunk, a kapujuktól 25 méterre. Viczián rúgták fel. Vernes lövése a sorfal tetején szögletre pattant. Vernes szögletét kifejelték a védők. Vernes beívelésekor les miatt kifele szabadrúgás.
81'
Pekár jobb oldali beadása egy védő, Jánvári lábán pattant meg ami így majdnem bepattant a kapuba.
82'
Hornyák jött be Zamostny helyett, Herczku Szabót váltotta.
86'
Hamed átemelte a labdát Rados felett. 2-0.
89'
Birtalan fordulásból 11 méterről gyengén találta el a labdát, így Fejér könnyen védett.
91'
4 perc hosszabbítás.