2020. október 09. 11:00

Helyszín: zártkapus felkészülési mérkőzés
Szeretettel köszöntjük Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Az MTK salgótarjáni úti edzőpályáján 15 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, és napos, bár fátyolfelhős idő fogadta a játékosokat.

1'
Csapatunk a hagyományos, piros-kék-piros mez összeállításban, míg ellenfelünk szürke-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban összeállításban játszik. A találkozót kezdte.
2'
Egyelőre mezőnyjáték folyik, a kapuk nem forogtak veszélyben.
6'
Birtalan, Szatmári volt a labda útja az MTK kapujától 15 méterre, majd Pekár lőtt, de egy lábon megzselidűlt a labda, így Somodi védeni tudott.
10'
Pekár jobb oldali lapos beadását vágta ki Varjú. Jobb oldali szöglethez jutottunk. Pekár beívelését Birtalan elől fejelték ki a 11-es pontnál.
13'
Gera végzett el jobb oldalról egy szögletet, de a félmagas beadást Viczián előre vetődve fejelte ki.
15'
A kapunktól 30 méterre a jobb oldali oldalvonaltól végzett el szabadrúgást az MTK. A belőtt labda kipattant egy védőnkről, majd Srdjan 16 méterről, jobbal a bal felső sarokba bombázott. 1-0.
19'
Szabadrúgáshoz jutott az MTK, a balösszekötő helyéről, a 16-os vonalán. Lencsét buktattuk. Kanta lövése a sorfalról pattant ki a mezőnybe.
23'
A gólszerző Srdjant kell ápolni, a válla sérült meg.
24'
Tudta folytatni a játékot.
25'
Lencse futott el a bal szélen, visszagurított Ikene-King elé, aki 16 méterről laposan a bal sarok mellé lőtt.
28'
Birtalan egyenlített! A bal szélen Radó és Pekár játszott össze. A középre adásra Birtalan robbant be, és 5 méterről a léc alá vágta a labdát. 1-1.
36'
Jobb oldali szögletet végezhettünk el, Terbe beadásába léptek bele. Pekár beívelését fejelte ki egy védő. Újabb szöglet. Ezúttal Baki fejelte ki a mezőnybe a labdát.
41'
Radót vágták fel a 16-os vonalánál, középen. Pekár lövése egy védőn megpattanva a jobb sarok mellé pattogott.
44'
Baki megsérült, nem is jön vissza a pályára.
45'
Vége az első játékrésznek. Kiegyenlített játék folyt a pályán, egyenrangú ellenfelei voltunk elsőosztályú ellenfelünknek.
46'
A szünetben cseréltünk. Bejött: Bánfalvi, Kilyén, Újvárosi, Silye, Vernes, Kapornai, Farkas. Le: Jova, Terbe, Viczián, Kalmár, Radó, Pekár, BIrtalan. Az MTK-nál. Biben állt be a megsérült Baki helyére.
48'
Balázs a leshatáron, a kapunktól 6 méterre a bal felső sarokba emelt. A Partjelző lest ítélt, de a játékvezető felülbírálta. 2-1. Barna lőtte rá a labdát a kapunkra, de egy védőnk lábán felpörgött a labda, amire Balázs csapott le.
51'
Gera a gólszerző! Kanta emelte a 16-oson belülre a labdát, ahol Gera átvette, majd 7 méterről kapusunk felett a bal sarokba emelt. 3-1.
55'
Jobb oldali szögletet végezhettünk el. Vernes beadását a 11-es pontnál érkező Szilágyi jobb belsővel a bal kapufa mellé lőtte.
56'
Kapornai kapott egy rúgást, ápolni kellett, de tudta folytatni a játékot.
61'
Clinton és Kovács Mátyás állt be, Gera és Srdjan helyére.
62'
Nálunk Sztojka állt be Pátkai helyére.
66'
Herrera állt be Ikene-King helyére.
67'
Kovács Milán 27 méteres bombája centikkel ment a felső léc fölé.
71'
Köböl állt be, Szatmári helyére.
74'
Vernes 25 méteres lövése egy védő lábán megpattanva csaknem a jobb sarokban kötött ki, de a labda centikkel elkerülte a jobb sarkot. A bal oldali szögletünk átszállt a kapuson, és a hosszú oldalon Kovács Milán a bal sarok mellé lőtt.
75'
Köböl szöktette a jobb oldalon Vernest, aki 10 méterről lőtt, de Somodi vetődve védett.
76'
Drijó állt be Lencse helyére.
79'
Kovács Mátyás a gólszerző. 4-1. Egy bal oldali szöglet után a jobb összekötő helyén érkező Kovács Mátyás, ballal nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba.
81'
Clinton szerzett labdát a kapunktól 16 méterre, de elkapkodta, és kapusunkkal szemben a jobb alsó sarok mellé lőtt.
87'
Vernes szépített. 4-2. Vernes a jobbösszekötő helyén, a kaputól 10 méterre átvette a labdát, kicselezte védőjét, majd rálőtte a labdát, ami Somodit érintve átcsurgott a gólvonalon.
89'
Kilyén jobb oldali beadása Silye fejéről a jobb kapufa mellé szállt.
90'
Véget ért a találkozó. A második félidő elején fiatal játékosainkkal felálló csapatunk két gólos hátrányba került, de az utolsó 10 percre ismét kiegyenlítődött a két csapat közötti játékbeli különbség.