FC Ajka - Vasas FC

2020. február 09. 17:00

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor, segítői: Király Zsolt, Becséri Gergely.
Helyszín: Ajka
Tisztelettel köszöntjük Szurkolóinkat és Olvasóinkat! Ajkán 8 Celsius fok, szélcsend, napsütéses idő fogadta a mérkőzésre kilátogató nézőket. A vendégszektorban mintegy 150 Vasas szurkoló biztatja csapatunkat. Bene Ferenc az előző bajnoki mérkőzésünkhöz képest, Hajdú helyett Lakatost tette a kezdőcsapatba.

1'
Csapatunk piros felsőben és kék nadrágban, míg ellenfelünk sötét zöld felsőben és világos zöld nadrágban. A találkozót a hazaiak kezdték.
2'
Tóth Gergely kapott egy lapos labdát jobbról, de elpattant tőle a labda, így Jova meg tudta fogni a labdát.
5'
Soltész tette be középre a labdát, a jobb szélről, Nagy Krisztián, 15 méterről, estében fölé lőtt.
8'
Szatmári 13 méteres középről leadott lövésébe két ajkai is belelépett, az egyik kezére is pattant, de néma a síp.
10'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Balajti beívelését kivágták a védők.
16'
Balajti a gólszerző! 0-1! Balajti cselezgetett az ötös vonalán, majd több lövőcsel után, jobbal a bal felső sarokba bombázott.
20'
Szatmári a gólszerző! 0-2! Balajti passzolta vissza a labdát a 16-os vonalánál érkező Szatmári elé, aki pontosan, laposan kilőtte a bal alsó sarkot.
24'
Csizmadia szépített. 1-2! A bal szélen, az oldalvonalnál elveszítettük a labdát. Csizmadia az ötös sarkáig vezette a labdát, majd laposan a jobb, hosszú sarokba lőtt.
28'
Kovács Milán futott be egy hosszú labdát a jobb szélen, középre adására Feczesin érkezett a rövid saroknál, ám lövését Horváth védte, vetődve.
30'
Birtalan és Balajti oldalt cserélt, most a bal oldalon van Birtalan.
34'
Nagy Krisztián egyenlített. 2-2. A bal oldalról érkezett egy beadás, amit Nagy Krisztián a hosszú oldalon, estében, egy védőnk, és kapusunk szorításában a bal alsó sarokba kanalazott.
39'
Szatmári, Balajti volt a labda útja a bal oldali 16-os sarkánál. Utóbbi szöktette Birtalant, akinek kapáslövését védte Horváth.
44'
Szivacski kapott sárgát, talpalásért.
45'
Soltész került lövőhelyzetbe, a balösszekötő helyén, kemény lapos, 16 méteres lövését vetődve védte Jova. Vége az első játékrésznek.
46'
Nem volt csere egyik csapatban sem.
47'
Feczesin 27 méteres lövése a kapus előtt felpattant, és fejbe találta, de szerencséje volt, így felszabadult az ajkai kapu.
50'
Birtalan indult meg a jobb szélen, majd középfele vezette a labdát, lövésébe belelépett egy védő, így Horváth könnyedén meg tudta fogni.
52'
Nagy Krisztián lőtt 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről, labdája centikkel süvített el a bal kapufa mellett, középmagasan.
55'
Az Ajka baloldali szöglethez jutott. Heffler beadását Feczesin fejelte ki.
57'
Birtalan jobboldali beadásáról Feczesin maradt le centikkel a rövid saroknál.
59'
Szatmári helyére Hinora állt be.
62'
Lengyel Béla kapott sárgát, Hinora felvágásáért.
65'
Hinora 17 méteres lövésébe vetődött bele egy ajkai.
66'
Tóth Bence rúgásért kapott figyelmeztetést.
73'
Fecsesin készítette le a labdát lövésre, Balajti 16 méteres lövése fölé szállt.
74'
Birtalan helyére Szedlár állt be.
77'
Jobb oldali szöglethez jutottunk. Hinora beadását egy ajkai kivágta.
81'
Zamostny helyén Horváth a pályán.
82'
A 11-essel egy magasságban, a jobb oldalról lőtt be szabadrúgást az Ajka, de Kovács Milán felszabadított.
84'
Büntető. Feczesin lövésébe belevetődött egy ajkai, kézzel.
86'
Balajti a balra vetődő kapus mellett, a jobb sarokba helyezte a büntetőt! 2-3!
89'
Balajti helyére Viczián, és Csizmadia helyére Nagy István, Soltész helyére Lakatos István állt be.
90'
3 perc hosszabbítás.
91'
Kovács Nikolasz kapott sárgát.
92'
Ajkai jobb oldali szöglet. A kapusuk is felment. Jovát a levegőben meglökték, de felszabadítottunk.
94'
Vége a mérkőzésnek, ha nehezen is de sikerült megszerezni a 3 pontot! Szép volt fiúk!