DVTK - Vasas FC

2021. augusztus 09. 20:00

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor. Segítői: Horváth Róbert, és Becséri Gergely.
Helyszín: DVTK Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 20:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NBII-es bajnokság, 2021-22-es évadának 2. fordulójában a DVTK - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat. Diósgyőrben a DVTK stadionjában 26 Celsius fokos, bárányfelhős idő van. A találkozót az M4sport TV -n is követhetik.
Csapatunk az egy héttel ezelőtt az Ajka elleni 2-1-es győzelmet elérő kezdőcsapathoz viszonyítva négy helyen változtatott Kuttor Attila vezetőedzőnk. Ezúttal kimaradt Szivacski, Hinora, Sztojka, és Balajti. Helyettük Iyinbor, Pátkai, Szatmári és Rétyi kapott bizalmat.
Ellenfelünknél is négy változtatás történt a múlt héten Csákváron 1-0-ra győztes kezdő 11-hez képest. Kimaradt ezúttal Horváth, Zsemlye, Németh és Szűcs, Helyükre Hegedűs, Oláh, Kispál, és Suljic került.
A mérkőzést négy zászlós koreográfiája és egy lovas vezette fel, aki a hosszanti oldalon mint anno a középkorban egy csata előtt a sereg zászlaját végighordozta a szurkolók előtt. Ezúttal a Diósgyőr piros-fehér csíkos zászlaját lobogtatták.
5.226 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg ellenfelünk piros-fehér csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben lépett pályára. Az összecsapást a hazaiak kezdték.
3'
Szabadrúgáshoz jutott a DVTK, a jobb oldalon a 16-oson kívül, a 11-essel egy magasságban. Molnár megpróbálta kapura rúgni, de a labda 2 méterrel fölé szállt.
7'
Bal oldali DVTK szöglet. Molnár beívelése után a kaputól 3 méterre pattogott a labda. Legelőször Könyves eszmélt, aki belepiszkált a labdába, ami a jobb alsó sarokban kötött ki. 1-0
12'
Szatmári került gól helyzetbe, 16 méterről egy kipattanó labdát kapura lőtt, de egy védő a gólvonalról kifejelte. A bal oldali szöglet után Márkvárt fejelt a bal felső sarok felé, de Póser bravúrral kiütötte a labdát.
14'
A DVTK korai gólját követő sokkból kijött csapatunk, és az elmúlt percekben mi alakítjuk ki sorra a gólhelyzeteket.
16'
Berecz szánta el magát a jobb összekötő helyéről, 16 méterről jobbal lőtt, de a labda 1,5 méterrel fölé szállt.
18'
Molnár lőtt egy védő lábát érintve kevéssel a jobb sarok mellé. Először balról, majd jobbról következett DVTK szöglet. Másodjára Jova húzta le biztosan a labdát.
19'
A kapujuktól 28 méterre szabadrúgáshoz jutottunk. Silye előreívelését Otigba elől kifejelték.
20'
Rétyi-Radó-Rétyi kényszerítőzés után, csatárunk jobbról kicsit erősen adta be a labdát, így az elszállt a középen érkezők feje felett.
24'
Bal oldali DVTK szöglet. Molnár beadását Jova húzta le, de a labda már kikanyarodott beadás közben. Az ellentámadásnál Márkvárt 16 méteres lövésébe lépett bele egy védő. Jobb oldali szöglet. Szatmári beívelését kivágta egy hazai játékos.
27'
Silye futott el a bal oldalon az alapvonalig. Lapos beadása elsuhant mindenki lába előtt, így a jobb oldalvonalnál hagyta el a játékteret.
28'
Silyét vágták fel a bal oldali 16-os sarkánál. Szabadrúgás. Szatmári beívelését kifejelte egy hazi játékos.
31'
Silye kapott sárga lapot, mert a játékvezető úgy ítélte meg, hogy letalpalta ellenfelét.
33'
A DVTK a jobb oldalvonalához közel a 16-ossal egy magasságban végzett el szabadrúgást. A beívelést Könyves fejelte rá a kaputól 7 méterre, de a labda 3 méterre fölé szállt.
35'
Márkvárt futtatta lukra Rétyit, aki betört a 16-oson belülre ám a jobb oldalon a kaputól 8 méterre lapos középre adása nem jutott el játékosainkhoz.
37'
Szeles egy felugrás közben megsérült. Hordágyon kellett levinni.
39'
Csere Szeles helyére Zsemlye állt be.
44'
Szatmári ugrott ki a bal összekötő helyén. Elvitte a labdát Póser mellett, majd az alapvonalról középre ívelte a labdát, de egy játékos az alapvonalon túlra szerelt.
46'
2 perc hosszabbítás. Rétyi kapott egy kitűnő labdát, 9 méterről lőtt, a labda a bal kapufa éléről kifele pattant.
47'
Véget ért az első játékrész. A játék képe alapján igazságosabb lenne a döntetlen. 5.226 a hivatalos nézőszám.
48'
A szünetben a DVTK cserélt. Bejött Hornyák és Bárdos, míg nem folytatta Kispál és Bokros. Csapatunkban nem történt változás.
49'
Rétyi sárgult be, rúgásért.
51'
Szatmári Csaba sérült meg, helyére Eperjesi állt be.
54'
Jobb oldali DVTK szöglet. Molnár beadását Jova öklözte ki.
57'
Zsemlye és Molnár kapott sárgát. Előző a fekvő Bereczbe talpalt bele, utóbbi reklamálásért.
59'
Hármat cseréltünk. Lejött a pályáról Szatmári, Pátkai és Rétyi. Beállt Hinora, Bobál, és Pekár.
61'
Márkvárt jobb oldali beadásáról a hosszú saroknál, a kapufa tövénél Radó maradt le centikkel.
66'
Hinorát kaszálták el a jobb oldali 16-os sarkának előterében a kapujuktól 21 méterre. Pekár belelőtte a sorfalba, melynek során Könyvest ápolni kell.
68'
Berecz tört be a 16-oson belülre a jobb összekötő helyén, majd 8 méterről laposan előtte a labdát a kapu előtt.
70'
Berecz kapott sárga lapot talpalásért.
73'
Radó lőtt 16 méterről, de egy láb közbelépett, bal oldali szöglet. Pekár beadását Berecz 12 méterről, jobb belsővel, nem erővel a kapu bal felső sarkába helyezte. 1-1!
76'
Andó-Szabó úgy látta, hogy Molnárt buktatták. A visszajátszáson egyértelmű volt, hogy nem volt kontakt védőnk és a DVTK csatára lába között. 11-es.
77'
Molnár a jobb sarokba lőtt, félmagasan. Jova jó irányba vetődött, de a lövés erős volt. 2-1.
78'
A büntető miatt reklamáló Márkvárt kapott sárga lapot.
80'
Suljic helyére Németh állt be.
84'
Szabadrúgást végezhettünk el a 11-es ponttal egy magasságban, a bal oldalról. Pekár jobb felső felé tartó labdáját Póser tolta fölé.
86'
Márkvárt helyére Feczesin érkezett.
90'
4 perc hosszabbítás.
92'
Feczesin készített lövésre egy bedobást, amit Pekár 16 méterről a jobboldalhálóba lőtt. Zsemlye kapotrt sárga lapot a felezővonalnál egy felvágásért.
94'
Egymás után két szögletet végeztünk el, ami Berecz 16 méteres bombájával ért véget. Sajnos nem sikerült pontszerzés. Ha lenne VAR Molnárt kiállították volna, amiért eljátszotta a faltot a 11-esnél.