Dorogi FC - Vasas FC

2022. április 17. 17:00

Játékvezetők: Görög Márió. Segítői: Bede Tamás, és Vörös Dániel.
Helyszín: Buzánszky Jenő Labdarúgó Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 33. fordulójában a Dorogi FC - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Dorogon, 13 Celsius fokos levegőhőmérséklet, napos, bárányfelhős idő van.
Csapatunkban egy változás történt a legutóbbi Szeged elleni 3-1-es győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest. Kikerült Pekár, helyette Cipf került a kezdőcsapatba.
A dorogiak az előző fordulóban a Csákváron értek el 1-1-es döntetlent. Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma három eltérés van. Kimaradt Nyíri, Szerencsi, és Hajdú, helyettük Tóth, Berkó, illetve Barna kezd.
A hazaiak összeállításában több ismerős névvel találkozhatunk, akik vagy Vasas nevelésűek, vagy csak néhány évet játszottak csapatunkban. Így például Tulipán, Ízing, Szedlár, és Nagyházi.
Csapatunkat, mintegy 300 Vasas szurkoló kísérte el Dorogra.
800 néző a mérkőzésen, aminek csaknem fele angyalföldi szurkoló.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és piros lábszárvédőben. A találkozót a hazaiak kezdték.
2'
Szabadrúgást végezhetünk el a 11-essel egy magasságban a bal oldalvonal mellől. Hinora beívelését Otigba fejelte kapu felé, de egy védő felszabadított.
5'
Szabadrúgást végezhettünk el a jobb oldali szögletzászló mellől. Hinora félmagas beadását kivágta egy dorogi.
8'
Radó bal oldali beadására érkezett Cipf, de egy védő megelőzte, és felszabadított.
12'
Cipf adta be a jobb oldalról laposan a labdát Feczesinhez, aki 12 méterről kapásból, jobbal másfél méterre rúgta a bal alsó sarok mellé a játékszert.
15'
Berecz ívelte a bal összekötő helyén beinduló Radóhoz a labdát, aki egy visszahúzós csellel leültette védőjét, középre az érkező Feczesin elől mentettek.
16'
Keresztes kapott sárga lapot felvágásért.
19'
Bal oldali hazai szöglet. Barna beadását Pátkai rúgta ki, ám Barna megkaparintotta a labdát, és a bal oldali 16-os sarkától ráívelte a bal felső sarok felé, de fél méterrel a kapu fölé szállt a labda.
22'
Jobb oldali hazai szöglet. Barna lapos beadását Ízing 16 méterről kevéssel bombázta a felső léc fölé.
28'
Pátkai az első gólunk szerzője! Feczesin próbálkozott lövéssel, egy védőről visszapattant a labda, amire Pátkai érkezett, és kapásból ballal, 17 méterről lőtt a bal felső sarokba. 0-1!
36'
Berecz tette oldalra a labdát a jobb összekötő helyén érkező Cipfhez, aki a 16-os sarkától, ballal lőtt, de Tulipán jól helyezkedett és nem okozott neki nehézséget a középre tartó labda.
41'
Berecz húzogatott a 16-os vonalánál, majd tisztára játszotta magát, és egy sistergős jobb lábas lövést eresztett el, ám Tulipán bravúrral ki tudta öklözni.
42'
Feczesin került lövőhelyzetbe a jobb összekötő helyén, 13 méterre a kaputól, ám pattogós labdája 1 méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot.
45'
Vége az első játékrésznek, hosszabbítás nélkül. Végig támadtuk az első félidőt, reméljük a türelmes játékunk újabb gólokat eredményez a második félidőben.
46'
Nem volt csere a szünetben. Elkezdődött a második félidő.
54'
Jobb oldali szögletet végzett el Hinora, de beívelését kivágta egy dorogi.
54'
Feczesin a második gólunk szerzője! Radó bal oldali beadását Feczsin 7 méterről,, ballal, kapásból, a megdermedt Tulipán mellett a jobb alsó sarokba helyezte. 0-2!
56'
800 néző látogatott ki a mérkőzésre, aminek csaknem fele angyalföldi szurkoló, akik végig éneklik, bíztatják csapatunkat.
61'
Berecz kapott sárga lapot.
61'
61'
61'
64'
Cipf harmadik gólunk szerzője. Silye bal oldali mintaszerű beívelését Cipf 4 méterről a léc alá fejelte.! 0-3!
65'
Négyet cserél a Dorog. Beállt Szabó, Rácz, Girsik, és Hajdú. Lejött Horváth, Szedlár, Berkő és Barna.
69'
Hinora bal oldali szöglete után a dorogi öt és felesen pattogott a labda, majd Iyinbor 16 méterről lőtt, de egy dorogi láb blokkolt.
69'
75'
Feczesin tört egyedül kapura, eltolta a labdát Tulipán mellett, aki egyértelműen kézzel elhúzta a lábát, ám nagy meglepetésre a játékvezető nem ítélt büntetőt.
76'
Keresztes helyére Nagyházi állt.
78'
Lejött Feczesin, Hinora és Radó, beállt Szilágyi Szabolcs, Zimonyi és Szalai.
84'
Ismét cseréltünk. Beállt Hidi M, és Márkvárt, lejött Berecz és Pátkai.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Vége a mérkőzésnek! 74 pontunk van. Mivel a Kecskemét az utolsó pillanatban 2-1-re legyőzte a III. kerületet, és a Szeged kikapott a Siófoktól, így jelenleg 12 pont az előnyünk a második Kecskeméttel szemben, és a szintén 62 pontos DVTK-val szemben. A DVTK holnap fog játszani. Szép volt, Fiúk! Így öt ponttal a vége előtt fél lábbal az NBI-ben vagyunk.