Budapest Honvéd FC - Vasas FC

2021. július 03. 10:00

Helyszín: Magyar Futball Akadémia
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat és Szurkolóinkat! Az MFA centerpályáján hamarosan,, 10:00 órakor kezdődik a Budapesti Honvéd FC – Vasas FC felkészülési mérkőzés. 23 Celsius fokos levegőhőmérséklet, napsütés és enyhe szellő fogadta a játékosokat, illetve a mintegy 300 főnyi nézőt.
Legutóbb 2021. március 27-én találkozott a két együttes, szintén felkészülési mérkőzésen, ugyanitt. Akkor Nagy Dominik révén a hazaiak szereztek vezetést már a 7. percben, amit 2 perc múlva Feczesin egyenlített ki. A 16. percben Balogh szerzett vezetést a Honvédnak, majd Boubacar a 31. percben be is állította a végeredményt.
A mai mérkőzés kétszer 60 perces lesz.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót csapatunk kezdte.
4'
Egy jobboldali beadást Sztojka vett átt a 16-os vonalánál, középen, majd jobb belsővel a bal felső sarokba csavart! 0-1!
8'
Egy szabadrúgás, - a kapunktól 27 méterre - Eppel fejét találta meg, aki a 11-es pontról a bal alsó sarokba fejelt. 1-1.
10'
Sztojka bal oldali szöglete átszállt a berobbanó játékosaink feje felett.
15'
Bőle jobb oldali lapos beadására Villar (Nono) érkezett középen, és 17 méterről, jobb belsővel a bal alsó sarokba helyezte a labdát.
22'
Nagy Dominik nyargalt végig a térfelünkön, majd 18 méterről a balösszekötő helyéről, az ötösnél álló Uram felett a bal sarokba ívelte a labdát. 3-1.
26'
Egy baloldali Honvéd kis szöglet után Hidi lőtt ballal, középről, 16 méterre a kapunktól, de Uram vetődve megkaparintotta a labdát, a jobb alsó sarok elől.
28'
Sztojka jobb oldali szögletét Viczián fejelte a 11-es pontról 1,5 méterre a kapu fölé.
31'
Az első 60 perc félideje, rövid szünet.
32'
Birtalan helyére Szatmári jött be.
34'
Nagy Gergő lőtt 10 méterről, kisodródva a jobbösszekötő helyéről a bal sarok mellé.
38'
Bőle lövése perdült ki szögletre egy védőnkről. Jobb oldali szögletet végzett el a Honvéd. Villar (Nono) beívelését Lovric a rövid saroknál megfejelte a labdát, ami a bal alsó saroknál utat talált a kapunkba.
41'
Berecz ugratta ki a Honvéd térfelének közepén Radót, aki kapura tört, de Batik vállal, szabályosan meglökte, és szerelte.
51'
Sztojka végzett el szabadrúgást a 16-ossal egy vonalban, jobb oldalt. Az élesen félmagasan belőtt labdát Szappanos előre vetődve kiütötte.
53'
Egy jobb oldali középre adást Szatmári a 11-es pontról kapásból, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte. 4-2.
57'
Jobb oldali szöglethez jutott a Honvéd. Nono beívelése után Bőle futott le az alapvonalig, beadását Eppel lőtte rá, de Uram a léc alá tartó labdát fölé nyomta.
60'
Kis-Szemán bal oldali beívelésére Szatmári érkezett, de egy védő megelőzte, szöglet. Sztojka szögletére Szatmári érkezett középen, laposan rálőtte, de Szappanos spárgázva, lábbal védte. Véget ért az első 60 perc.
64'
Tamás jobb oldali beadása Szilágyi Zoltán fején irányt változtatva a jobb hosszú sarokba hullott a labda. 5-2.
65'
A második 60 percre sort cseréltünk. Összeállításunk: Jova - Terbe, Szilágyi, Silye, Kalmár - Farkas, Hidi M, Márkvárt, Józsa, Szalai, Balajti. A Honvéd összeállítása: Tujvel - Kovács, Bardea, Bocskay, Szendrei - Banó-Szabó, Tóth, Taore - Tamás, Balogh, Májer.
73'
Bal oldali Honvéd szöglet. A beívelést Jova lehúzta.
82'
Az élénk szélben a két 16-os között zajlik a játék.
85'
Bal oldali Honvéd szöglet következett, de védőink felszabadítottak. Májer kapott sárga lapot.
90'
A második 60 perc félideje, néhány perces szünet.
91'
Varga állt be Józsa helyére.
93'
Jobb oldali Honvéd szögletet Jova ütötte ki.
97'
Szalai szerzett labdát a kapujuktól 20 méterre, majd kényszerítőzött Márkvárttal. A visszakapott labdát Szalai rálőtte, de a lövés pillanatában egy védő lába közbelépett, így Tujvel könnyedén védte a megszelídült labdát.
106'
A Honvéd cserélt.Lejött Kovács N. Balogh N. és Tóth-Gábor. Beállt Traore, Sani, Kerezsi.
109'
Szalai helyére Puska állt be.
112'
Bano-Szabó 20 méterről védhetetlen nagy gólt lőtt, a jobb felső sarokba, a felső lécről pattant be a labda a gól vonalon túlra. 6-2.