Budafoki MTE - Vasas FC

2022. február 13. 17:00

Játékvezetők: Takács Tamás. Segítői: Tőkés Róbert, és Szilágyi Norbert.
Helyszín: Budafoki MTE Sporttelep
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 23. fordulójában a Budafoki MTE - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Budafokon plusz 7 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült, szélcsendes idő van.
Csapatunk megegyezik a Csákváron 4-1-re győztes összeállítással, míg a hazaiaknál a Szegeden 3-0-ra vesztes együttesből csupán a kapus Oroszi, valamint Margitics és Beke maradt.

1'
Csapatunk fehér mezben, piros nadrágban, és lábszárvédőben. Ellenfelünk piros-fekete csíkos mezben és fehér alsóban. A találkozót csapatunk kezdte.
2'
Hinora bal oldali szögletével kezdünk. A beívelt labda ott pattogott az ötösükön, de fel tudtak szabadítani. Majd Ihrig-Farkas futott el a jobb szélen menetrendszerűen, 14 méteres lövését bravúrral ütötte ki a rövid saroknál Oroszi.
7'
Berecz vette át a labdát a jobb oldali 16-os sarkánál, majd a félmagasan felpattant labdát kapásból rálőtte a kapura, de a labda 1,5 méterrel a kapu fölé szállt.
11'
Bal oldali szögletet végezhetett el Hinora. A beadást Oroszi kiöklözte. A labdára Hidi M csapott le, lövése egy budafoki lábáról a bal sarok mellé pattant.
12'
Hinora ezúttal jobbról ívelte be a labdát, ám a hazaiak felszabadítottak fejjel.
13'
Ihrig-Farkas és Hinora oldalt cserélt.
15'
Hinorát vágták fel a jobb szélen a 16-oson belül. 11-es.
16'
Feczesin jobbal a jobb felső sarok fölé bombázott.
18'
Hinora újra a bal szélen, míg Ihrig-Farkas a jobb oldalon.
20'
Jobb oldali szöglethez jutott a Budafok. Beke beadását Iyinbor fejelte ki. Újabb jobb oldali hazai szöglet. Ezúttal Feczesin fejelte ki a labdát a mezőnybe.
24'
Ihrig-Farkas tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, két jó csel után lőtt, de Oroszi a rövid saroknál kiütötte a labdát.
26'
Ihrig-Farkas jobb oldali beadását Feczesin elől szögletre fejelte egy hazai. Hinora jobb oldali szöglete után felszabadítottak a hazaiak.
27'
Ihrig-Farkas ezúttal a bal oldalon tűnt fel, néhány húzás után 16 méterről megcélozta a jobb alsós sarkot, de a labda 1 méterrel elkerülte a kaput.
31'
Szivacski jobb oldali lapos beadását Pátkai a 11-es pontról rosszul találta el, leperdült a lábáról, így az nem a kapu felé ment.
33'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Hinora. A kis szögletet elügyetlenkedtük. A hazaiak jöhettek bedobással.
38'
30 méterre végezhetünk el középről szabadrúgást. Berecz előreívelését Ihrig-Farkas a bal oldalról középre fejelte, amit Pátkai 12 méterről, fordulásból rálőtt, ám a bal alsó felé tartó labdát Oroszi kivédte.
42'
Feczesin harcolt meg a labdáért a 16-os előterében, középre tette Bereczhez, aki jobbal lőtt, de a labda a jobb alsó sarok mellett süvített el. A bal oldali Hinora szöglet után a hazaiak felszabadítottak.
44'
Ihrig-Farkas jobb oldali magas beívelése suhant el Oroszi keze és a belső játékosaink feje felett.
45'
Nincs hosszabbítás, vége az első játékrésznek. Mezőnyfölényben játszunk.
46'
Pátkai és Ilyinbor helyett Szilágyi Zoltán és Sztojka folytatta a játékot.
47'
Hinorát választották el a labdától a 16-oson belül, játékosunk elesett, de ezúttal néma maradt a síp.
52'
700 a nézőszám. Ebből mintegy 250 Vasas szurkoló. Jobb oldali szögletet végezhetett el Hinora, a labdát Feczesin a bal alsóba fejelte, de az asszisztens jelezte, hogy a labda kikanyarodott az alapvonalon kívülre, a beadásnál.
58'
A hazaiak jutottak szabadrúgáshoz a jobb oldalról, a kapunktól 28 méterre. A beívelés után a hosszú oldalon Jova kiejtette, de Farkas Bálint csúnyán mellé rúgta. Majd Hinora került 100 százalékos gólhelyzetbe. a 11-es pontnál lefektette védőjét, majd a bal sarok felé tartó lövését Oroszi bravúrral oldalra tolta.
60'
Szabadrúgást végezhettünk el a kaputól 25 méterre, középről. Hinora lövése a sorfal tetejéről kipattant.
61'
Berecz szöktette Feczesint, aki jobbal 5 méterről ellőtte a kapu előtt a labdát, de lesen állították meg. Nándori helyére Soltész állt be.
64'
Ihrig-Farkas lopta a távolságot, majd 14 méterről lőtt, de egy védő lábáról a bal alsó sarok mellé pattant a labda.
66'
Farkas helyére László állt be.
66'
Hinora helyére Radó állt be.
68'
Kardos helyére László állt be.
72'
Hidi M kapott sárga lapot.
73'
Filkor kapott sárga lapot reklamálásért.
75'
Márkvárt és Cipf állt be, Hidi M és Ihrig-Farkas helyére.
77'
Berecz jobb oldali beadását Feczsesin 7 méterről rábelsőzte, de Oroszi bravúrral kiütötte a léc alól a labdát. Beke helyére Kovács Dávid állt.
81'
Berecz tört be a 16-oson belülre, de az utolsó pillanatban elrúgták előle a labdát, a lábával együtt, de nincs büntető.
87'
Silye bal oldali beívelését Cipf 8 méterről ráfejelte, de Oroszinak nem okozott nehézséget védeni.
90'
Lászlót kell ápolni. Megy az idő vele.
90'
3 perc hosszabbítás.
92'
Kotula kapott sárgát, Radó felvágásáért. A szabadrúgás után Cipf fejelt 9 méterről a kapu fölé.
94'
Radó jobb oldali beívelését Cipf lőtte 10 méterről a bal alsósarok mellé, de mivel a kezéhez ért a labda, így szabadrúgás kifelé. Vége a mérkőzésnek. Kellemetlen csalódás. Értékes pontokat vesztettünk el.