FTC: Jova - Maslac, Otten, Donde, Gyömbér - Alempijecic, Cucic, Józsi, Walpoort, Somalia - Böde

Cserék: Halilagic, Jovanovic, Bönig, Nagy Á., Busai, Nagy D., Bieralan, Ionescu, Elek N.

Vasas FC: Németh G. - Mészáros L., Lucas, Izing, Engel - Gál M. - Horia, Cseke, Horváth L. - Vida, Ádám

Cserék: Nacsa, Görgényi, Recklet, Belkadovic, Thiago, Kákonyi, Varjacic, Szedlár, Boda, Jákó

Gólok: Böde, Somalia illetve Horia

Csapatunk szokásos piros-kék szerelésében lép pályára, a Ferencvárs fehér-zöld kombinációban.

8. perc: Böde kapott egy hosszú, magas labdát középen, védőjét megelőzve vette le a labdát és okos csvart 14 méterről a bal felső sarokba. (1-0)

12. perc Horia futott el a jobboldalon, beadása kicsit lecsúszott, de veszélyesen a kapu felé csavarodott, végül, Jova magabiztosan húzta le a labdát.

18. perc: Somalianak löbböltek be egy labdát, aki hamarabb érte el azt, mint Németh és fejjel csúsztatta el kapusunk mellett, majd 7 méterről könnyedén gurított az üres kapuba. (2-0)

21. perc: 11-est ítélt javunkra a játékvezető, amelyet a román Horia magabiztosan értékesített (2-1)

33. perc: Somalia iramodott meg a jobboldalon Engelt nem nagyon tudta lerázni, végül 13-ról lövésre szánta el magát, de már túl közel volt a kimozduló Németh kapushoz, aki szépen védett.

Tipikus idényeleji mérkőzés. Kicsit lassú és pontatlan a játék mindkét csapat részéről. A Fradi többet támad, ezt az eredmény is alátámasztja, de mi is bátran lépünk előre. Elsősorban a jobboldalon, Horia és Vida lendülete tűnik fel.

41. perc Cseke kapott remek indítást Horiától, Jova egy picivel gyorsabban ért a labdához, így fel tudott szabadítani.

44. perc: A nagyon agilis Walpoort lerázta magáról Mészárost a baloldalon, választhatott lövés és beadás között, szerencsére az utóbbi lehetőséget választotta, azt is pontatlanul, szögletre mentettünk, amely után Somalia rúghatott kapura. Nagy lövését Németh magabiztosan védte.

Vége az első félidőnek! (2-1)

A második félidőre teljes sort cserélünk. Pályára lépő csapatunk a következő:

Nacsa - Görgényi, Izing, Belkadovic, Schultz - Recklet, Kákonyi - Varjacic, Szedlár, Boda - Ádám

Elkezdődött a második 45 perc.

47. perc: Böde újra eredményes. Jobboldali lapos beadást továbbított a hálóba 5 méterről. (3-1)

52. perc: Boda adott be a baloldalról, pontosan Szedlár fejére, aki végül mellé fejelt 8 méterről. Nagy helyzet volt.

54. perc Újra a baloldalon voltunk aktívak, a beadást követően Görgényi elé került a labda, aki estében 12 méterről fölé lőtt.

56. perc Alempijevic próbálkozott szabadrúgással, 27 méterről, középről, magasan fölé bombázott.

60. perc: A Fradi egyszerre 7 cserét hajtott végre.

64. perc Izing helyett Thiago a pályán

Egyáltalán nem játszunk alárendelt szerepet, de nagy veszélyt nem tudunk teremteni a Fradi kapuja előtt. Hátul akad egy-egy bizonytalanság, de igazán a zöld-fehérek sem veszélyesek. Ami feltűnő, hogy a párharok nagyobb részét elveszítjük, sokkal agresszívebbek a hazaiak, így többet is birtokolják a labdát. Kicsivel több határozottság hiányzik a csapatból.

70. perc Halilagic kapott labdát a védők között, az átvétellek már egy az egyben volt Nacsával, aki mellett, szépen gurított a balalsó sarokba. (4-1)

74. perc: Thiago szerzett labdát a középpályán, 20 métert vezette, majd 23-ról, középről tüzelt, de pontatlanul.

78. perc Jákó a pályán, Ádám Martin helyett.

83. perc Újra Halilagic kapott labdát, ezúttal a baloldalon, 15 méterről lőtt, de Nacsa szépen védett.

88. perc Jákó vezette hosszan a labdát, 20 méterről lőtt de blokkolták, s szögletre pattant.

89. Szedlár is tüzelt, kicsit közelebbről, de ő sem talált kaput.

Vége a mérkőzésnek, csapatunk 4-1-es vereséget szenvedett el, az NB1 megnyerésére is esélyes Ferencváros.

Dirk Berger több játékost is kipróbálhatott az összecsapáson, páran talán jó benyomást is tettek rá.