Döntetlen a Mezőkövesd ellen

2022-07-02 12:30
Csapatunk harmadik felkészülési mérkőzésen Baráth Botond találatával 1-1 lett a végeredmény.

Mezőkövesd Zsóry FC - Vasas FC  1-1 (1-1)
felkészülési mérkőzés
2022. július 2., szombat 10:30
Zsóry Edzőcentrum
zárt kapuk

játékvezető: Karakó Ferenc (asszisztensek: Horváth Róbert és Tőkés Róbert)

Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai (Ryabenko, 46.) - Kállai Z. (Derekas, 46.), Bobál D. (Karnitski, 46.), Pillár (Vadnai, 46., Sipos, 60.), Vajda (Rabatin, 46.), Kotula (Qaka, 46.) - Cseke (Nagy G., 46.), Besirovic (Molnár, 46.) - Selmani (Cseri, 46.), Kis (Drazic, 46.), Jurina (Madarász, 46.)
vezetőedző: Supka Attila

Vasas FC: Jova (Dombó, 30., Uram, 60.) – Szivacski (Pekár, 46.), Otigba (Litauszki, 46.), Baráth (Szilágyi Z., 46.), Silye (Deutsch, 30., Terbe, 60.) - Hidi M (Sztojka 30., Kapornai 60.), Hinora (Cipf, 30., Radó, 60.), Berecz (Pátkai, 46.) - Ihrig-F. (Vida, 30., Márkvárt, 60.), Bobál G. (Novothny, 30., Zimonyi 60.), Géresi (Radó, 30., Faragó 60.)
vezetőedző: Kuttor Attila

gólszerzők: Jurina (5.), ill. Baráth (44.)

A Kisvárda Master Good és a Zemplín Michalovce elleni felkészülési mérkőzés után ezúttal az NB I legutóbbi idényében 10. helyén végző Mezőkövesd Zsóry FC ellen léptünk pályára a Zsóry Edzőcentrumban. Csapatunk harmadik edzőmeccsén is akadtak olyanok, akik különböző okok miatt nem léptek pályára. Szilágyi Szabolcs enyhe lefolyású betegség miatt otthonában gyógyul, így fiatal játékosunk nem játszott ma. Feczesin Róbert is hiányzott a találkozóról: támadónk - az egyik futóedzésen - a vádlijában izomfájdalmat érzett, így félbe kellett szakítani az edzésterhelését, az elsődleges ultrahang-vizsgálatok után jelenleg kezeléseken vesz részt, rehabilitációját a további vizsgálatok fogják meghatározni.

Kuttor Attila vezetőedző a ma délelőtti összecsapáson a Jova - Szivacski, Otigba, Baráth, Silye - Hidi M, Hinora, Berecz - Ihrig-F., Bobál G., Géresi felállásban küldte pályára csapatunkat, a cserepadon Uram, Dombó, Szilágyi Z., Radó, Litauszki, Márkvárt, Kapornai, Pátkai, Faragó, Vida, Terbe, Sztojka, Szalai, Cipf, Deutsch, Pekár, Novothny és Zimonyi ültek. Ellenfelünk kezdő összeállítása a Tordai - Kállai Z., Bobál D., Pillár, Vajda, Kotula - Cseke, Besirovic - Selmani, Kis, Jurina tizenegy volt, Supka Attila vezetőedző Ryabenko, Madarász, Derekas, Karnitski, Vadnai, Rabatin, Molnár, Cseri, Qaka, Drazic, Nagy D., Babati, Sipos és Bodnár játékára csereként számított.

A nagy hőség ellenére alaposan bekezdtek a csapatok, hiszen élvezetes volt a játék, jó iramban zajlott a mérkőzés. Az 5. percben az első komolyabb helyzetéből megszerezte a vezetést a Mezőkövesd: Vajda ment el a bal szélen, a beadásából Jurina fejelt védhetetlenül Jova kapujába (1-0). A kapott gól után közel jártunk az egyenlítéshez, azonban Silye fejese mellé szállt. A meccs ezen szakaszában fokozatosan vettük át a játék irányítását, Ihrig-F. távoli lövéssel is próbálkozott, viszont az ellenfél védelmét nem sikerült feltörnünk. Jobbára mezőnyben folyt a játék és a párharcok domináltak.

A félidő felénél Karakó Ferenc játékvezető ivószünetet rendelt el, majd vezetőedzőnk hét helyen változtatott: Dombó, Deutsch, Vida, Sztojka, Cipf, Radó és Novothny érkezett a folytatásra. Ellenfelünk újabb helyzeteket dolgozott ki: Vajda szabadrúgása vágódott veszélyesen a kapunk felé, nálunk pedig Vida szintén szabadrúgásból próbálta bevenni Tordai kapuját. A 44. percben egyenlítettünk: Vida bal oldali szögletéből Baráth érkezett a hosszún és továbbított a hazaiak hálójába (1-1).

A második játékrészt cserével kezdtük: Pekár, Pátkai, Litauszki és Szilágyi Z. érkezett Szivacski, Berecz, Otigba és Baráth helyére. Továbbra is mezőnyjátékot hozott a folytatás, kiegyenlített volt a meccs, ezúttal is a párharcok jellemezték a mérkőzést. Egy óra elteltével Kuttor Attila vezetőedző ismét frissített csapatunkon: Terbe, Márkvárt, Zimonyi, Kapornai, Szalai, Faragó és Uram érkezett a hátralévő fél órára. A folytatásban a házigazda előtt is adódtak lehetőségek: Molnár szabadrúgásból, míg Besirovic 16 méterről eleresztett lövéssel próbálkozott, azonban mindketten célt tévesztettek. A 75. percben Nagy G. továbbítása után Drazic ismét lövéssel jelentkezett, de ezúttal sem tudta bevenni a csereként beállt Uram kapuját. Pár perccel később Pekár levágódó lövése után Szalai a kapunak háttal állva készített elő Kapornainak, aki azonban 15 méterről fölé lőtt. A 88. percben Faragó és Márkvárt is próbálkozott, de egyikük sem talált kaput. A hátralévő időben már egyik csapat sem vállalt kockázatot, maradt a félidei 1-1-es végeredmény.

A meccs részletes tudósítása az alábbi linken olvasható: Mezőkövesd Zsóry FC - Vasas FC

Folytatás július 6-án, szerdán hazai környezetben: 10.30 órától a Fáy utcai edzőpályán a KFC Komárno együttesét fogadjuk szurkolók előtt. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!