Mezőkövesd Zsóry FC - Vasas FC

2022. július 02. 10:30

Helyszín: Zsóry Edzőcentrum (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat csapatunk harmadik nyári felkészülési mérkőzésén.
Ma az OTP Bank Liga NBI-es bajnokság 2021-22-es évadában a 10. helyen végzett Mezőkövesd vendégei leszünk, a Zsóry Edzőközpontban, amely a Zsóry fürdő szomszédságában található.
A találkozó 10:30-kor kezdődik, szurkolók nélkül, zárt kapuk mögött.
Mintegy 30 Celsius fokos, napsütéses, enyhén szeles idő van.
Érdekesség, hogy a matyóföldi együttes másod edzője – Supka Attila vezetőedző segítője – a Vasas nevelésű, 64 esztendős, négyszeres felnőtt válogatott, Híres Gábor, aki 8 évesen, 1966-ban a Vasasban kezdte a labdarúgást. 1977-ben mutatkozott be az első csapatban. A Vasassal két bajnoki bronzérmet és két magyar kupagyőzelmet szerzett. 1986-ig 200 bajnoki mérkőzésen 14 gólt ért el Angyalföldön. 1994 óta edzősködik.
Említést érdemel még egy egykori Vasas játékos, aki jelenleg, egy éve a Mezőkövesd gárdáját erősíti: a 27 éves Cseke Benjamin, aki 2009 és 2014 között volt csapatunk játékosa. 2012-14 között az NB II-es felnőttcsapatban 53 mérkőzésen 8 gólt szerzett. Akkoriban, 2013-14-ben Berecz Zsomborral, Ádám Martinnal és Vida Mátéval egy időben kapott, fiatalon bizalmat felnőtt csapatunknál.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
A kövesdiek kezdték a mérkőzést.
5'
Vajda futott el a bal szélen, beívelését Jurina fejelte a léc alá, 9 méterről. 1-0!
8'
Csapatunk a megszokott piros-kék mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, ellenfelünk tiszta sárgában.
9'
Ihrig-Farkas futott el a jobb szélen, beívelését Silye fejelte két védővel a nyakán 1 méterrel a kapu fölé.
16'
Hinora készítette le a labdát Ihrig-Farkashoz, aki 22 méterről, középről, jobbal 2 méterrel lőtt a jobb kapufa mellé.
22'
Vízivó szünet.
23'
Víz ivó szünet.
25'
Folytatódott a játék. Jurina lőtt a jobb oldali 16-os sarkától, jobbal, de Jova biztosan fogta a pattogó lövést.
28'
Bal oldali kövesdi szögletet fejelt ki Otigba.
28'
31'
Cseréltünk: lejött Jova, Géresi, Ihrig-Farkas, Hidi M, Hinora, Silye, Bobál G. Beállt: Dombó, Faragó, Vida, Sztojka, Cipf, Radó, és Novothny.
37'
Szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes, a jobb oldali 16-os sarkától. Vajda lövése 1 méterrel kerülte el a bal felső sarkot.
43'
Radót vágták fel a kapujuktól 28 méterre középről. Szabadrúgás. Vida és Sztojka a labda mögött. Vida bombája a sorfalon megperdülve centikkel kerülte el a jobb sarkot.
44'
Baráth a gólszerzőnk. Vida bal oldali szöglete után a hosszú saroknál Baráth, estében a gól vonalon túlra paskolta a labdát. Az asszisztens egyértelműen, gólt jelzett. 1-1!
46'
A Mezőkövesd sort cserélt. Ryabenko, Madarász, Derekas, Karnitsky, Vadnai, Rabatin, Molnár, Cseri, Qaka, Drazic, Nagy G. Nálunk Szilágyi Z., Litauszki, Pátkai, Deutsch és Pekár állt be. Lement: Szivacski, Berecz, Otigba, Baráth, Faragó
55'
Az utóbbi percekben mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem kerültek veszélybe.
57'
Cseri lőtt 18 méterről, középről, jobbal, félmagasan, de Dombó könnyedén hárított.
60'
Novothny ütközött Vadnaival, ápolni kellett pár percig, de már saját lábán hagyta el a játékteret. Ívó szünet.
62'
Cseréltünk: bejött Uram, Márkvárt, Kapornai, Faragó, Terbe, Zimonyi, Szalai. Rajtuk kívül még a pályán Pekár, Szilágyi Z., Litauszki, Pátkai,
65'
Szabadrúgáshoz jutott a kapunktól 30 méterre a hazai csapat. Molnár beívelése túl hosszúnak bizonyult, így kirúgás lett.
67'
Drazic lőtt 18 méterről, egy lepattanó labdát kapásból 1 méterrel a bal alsó sarok mellé.
77'
Nagy G. iramodott meg a félpályától, majd kitolta balra a labdát a felfutó Drazichoz, akinek 12 méteres lövését Uram tolta szögletre. A jobb oldali hazai szöglet átszállt a hosszú oldalra, veszélytelenül.
79'
Szalai készítette elő Kapornainak a labdát, aki 14 méterről, a bal összekötő helyéről 2 méterrel a kapu fölé bombázott, jobbal.
82'
Molnár szólója után, 11 méterről lőtt, de Uram bravúrral vetődött ki, és védte a közeli lövést.
89'
Faragó került lövőhelyzetbe a bal összekötő helyén, de 16 méteres lövését védte a kapus. Majd Márkvárt lőtt 14 méterről a jobb összekötő helyéről, fordulásból, váratlanul, ám a labda laposan elsuhant a kapu előtt, és a jobb kapufa mellett.
90'
Véget ért a mérkőzés. A nagy meleghez viszonyítva élénk, lendületes mérkőzést játszott egymással a két csapat. Igazságos döntetlen született.