Szlovák élvonalbeli együttest győztünk le

2022-06-29 19:00
Csapatunk második felkészülési mérkőzésén 3-0-ra nyert az MFK Zemplín Michalovce együttese ellen.

Vasas FC - MFK Zemplín Michalovce 3-0 (2-0)
nemzetközi felkészülési mérkőzés
2022. június 29., szerda 17:00
Fáy utcai Sportcentrum, füves edzőpálya
250 néző

játékvezető: Németh Ádám (asszisztensek: Vígh-Tarsonyi Gergő és Kulcsár Dávid)

Vasas FC: Dombó (Uram, 46.) - Otigba (Litauszki, 46.), Baráth (Faragó, 46.), Silye (Szilágyi Z., 46.) - Hidi M (Pekár 30., Zimonyi 61.), Hinora (Szivacski, 46.), Berecz (Pátkai, 30., Sztojka, 61.), Géresi (Radó, 30., Márkvárt, 61.) - Ihrig-F. (Szilágyi Sz., 30., Szalai, 61.) Novothny (Bobál 30., Kapornai 61.), Cipf (Vida, 46.)
vezetőedző: Kuttor Attila

MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar - Kotula (Kolesár, 46.), Ranko (Volanakis, 46.), Vaško, Méndez (Sova, 63.), Shimamura (Kanu, 46.), Begala (Ntotis, 63.), Peña (Oshima, 46.), Marcin (Petrík, 63.), Adler (Záhradník, 63.), Jánošík (Magda, 63.)
vezetőedző: Norbert Hrnčár

gólszerzők: Ihrig-F. (8., 30.), Bobál (57.)

Továbbra is zajlik a munka, hiszen csapatunk a múlt szombati, Kisvárda elleni edzőmeccs után ismét pályára lépett a hat hetesre tervezett nyári felkészülési időszakban. Ellenfelünk a mai napon a szlovák élvonalbeli bajnokság legutóbbi idényében 9. helyén végző MFK Zemplín Michalovce együttese volt.

Kuttor Attila vezetőedző a Dombó - Otigba, Baráth, Silye - Hidi M, Hinora, Berecz, Géresi - Ihrig-F., Novothny, Cipf összeállítású kezdőnek szavazott bizalmat, míg Uram, Horváth, Szivacski, Szilágyi Z., Litauszki, Márkvárt, Kapornai, Pátkai, Faragó, Vida, Szilágyi Sz., Sztojka, Radó, Bobál, Pekár, Zimonyi és Szalai a cserepadon ültek a délutáni találkozón. Ellenfelünk kezdő összeállításában - a keddi napon a Slovan Bratislava csapatától szerződtetett svájci-brazil állampolgárságú támadó - Adler Da Silva először kapott lehetőséget, így Norbert Hrnčár vezetőedző a Kozhukhar - Kotula, Ranko, Vaško, Mendez, Shimamura, Begala, Peña, Marcin, Adler, Jánošík összeállítású együttest küldte ki a pályára, míg Száraz, Kolesár, Volanakis, Sova, Kanu, Ntotis, Oshima, Magda, Záhradník, Petrík csereként várt a bevetésre.

Már a meccs elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és az 1. percben helyzetbe kerültünk: a Novothny Soma ellen megítélt szabadrúgásból Hinora indította Géresit, ám támadónk lövését védte a vendégek kapusa, válaszként a másik oldalon Kotula középre adása után Shimamura célzott mellé. A 8. percben megszereztük a vezetést: Géresi ment el a bal oldalon, a beadását követően Ihrig-F. érkezett jó ütemben és továbbított Kozhukhar hálójába (1-0).

Pár perccel később Marcin veszélyeztett, azonban próbálkozása megpattant a védőkön, így Dombó könnyedén tudott hárítani. A félidő felénél ivószünetet rendelt el Németh Ádám játékvezető, majd a játék képe kiegyenlítetté vált, ami helyzetekben egyelőre nem mutatkozott meg.

A 30. percben egy bedobás során nagyot hibázott a Zemplín Michalovce védelme, ezt használta ki remekül Ihrig-F., aki higgadtan gurított Kozhukhar kapujába (2-0). Nem sokkal később Kuttor Attila vezetőedző változtatott: Géresi, Ihrig-F., Hidi M, Berecz és Novothny helyett Radó, Szilágyi Z., Pekár, Pátkai és Bobál lépett pályára. A félidő vége felé két helyzetet is kialakított a nagymihályi együttes, ám mindkét alkalommal bravúrosan védett Dombó Dávid.

A szünetben Szivacski, Litauszki, Faragó, Vida, Szilágyi Z. és Uram is lehetőséget kapott. A cserék után pár perccel Faragó beadása után Pekárhoz került a labda, lövését azonban Kozhukhar szögletre tolta, majd a sarokrúgást követően a csereként beállt Szilágyi Z. fejelt fölé. Fölényünk az 57. percben góllá érett: Radó játszott össze Bobállal, aki kilőtte a bal alsó sarkot (3-0). Egy óra játék után Radó, Bobál, Pátkai, Pekár és Szilágyi Sz. hagyta el a pályát, helyettük Márkvárt, Kapornai, Sztojka, Zimonyi és Szalai érkezett a hátralévő fél órára.

A folytatásban többnyire a mezőnyben folyt a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben. A 80. percben közel jártunk a 4. gól megszerzéséhez, azonban Litauszki ballal mellé lőtt. Az utolsó percekben még próbálkozott ellenfelünk, de újabb gól nem született, így 3-0-ra nyertünk a Zemplín Michalovce ellen.

A mérkőzés részletes tudósítása az alábbi linken olvasható: Vasas FC - MFK Zempín Michalovce

Folytatás július 2-án, szombaton 10:30 órától a Zsóry Edzőcentrumban a Mezőkövesd Zsóry FC ellen lépünk pályára, ellenfelünk kérésére zárt kapuk mögött. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!