Vasas FC - MFK Zemplín Michalovce

2022. június 29. 17:00

Játékvezetők: Németh Ádám, segítői: Vígh-Tarsonyi Gergő, Kulcsár Dávid.
Helyszín: Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat csapatunk második nyári felkészülési mérkőzésén, amely az első hazai ilyen megmérettetésünk. Hazai pályán, négy év után ismét NB I-es csapatként mérkőzhetünk meg ellenfelünkkel.
Ma a 12 csapatos szlovák első osztályú bajnokság, a Fortuna Liga 2021-22-es kiírásában 9. helyén zárt MFK Zemplín Michalovce, magyarul a Nagymihály együttesével mérkőzünk meg.
Amint mai ellenfelünk nevéből is látszik, Nagymihály a Felvidéken található, a magyarországi Zemplén tájegység folytatásaként a határon túl. Egy évszázada még többségi magyar lakta település volt, ám mára a mintegy 30 ezres kisváros lakosainak csupán néhány százaléka vallja magát magyarnak.
A Michalovce gárdájának játékosállománya, noha jelentős átalakuláson ment keresztül az idei nyáron (csaknem tíz távozó, illetve érkező volt), ám így is meglehetősen nemzetközi csapatnak mondható, ukrán, görög, spanyol, japán, nigériai, és észak-macedón idegenlégiósokkal.
A találkozót az Illovszky Rudolf stadion melletti, hibrid füves edző pályáján rendezik meg, 17:00 órától.
Mintegy 37 Celsius fokos, napsütéses, kánikulai idő van.
Csapatunk piros-kék mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk, tiszta fehérben játszik.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
A mérkőzést a vendégek kezdték.
1'
2'
Géresi kapott egy gyors szabadrúgás után egy indítást, a jobb összekötő helyén 15 méterről, laposan, jobbal lőtt, de Kozhukhar vetődve védett.
5'
Shimamura lőtt 10 méterről a bal kapufa mellé, Kotula jobb oldali beadása után.
8'
Géresi bal oldali beadását Ihrig-Farkas kapásból, 10 méterről, ballal a jobb sarokba lőtte! 1-0!
10'
Bal oldali szögletet végezhetett el Hinora, de beívelését a kapus kiöklözte.
11'
Marcin 17 méteres félmagas lövése megperdült egy védőnk hátán, így veszélyesen csapódott a kapunk felé, ám Dombót nem tévesztette meg és védeni tudott.
15'
A játékvezető 15 perc után ivószünetet rendelt el.
16'
Folytatódott a játék.
24'
Pena vállalkozott lövésre 23 méterről középről, de a labda 2 méterrel elkerülte a jobb kapufát.
30'
Ihrig-Farkas kapott egy kiváló lapos paszt a 16-oson belül, majd 11 méterről laposan elrúgta a kapus lábai között. 2-0!
31'
Cseréltünk az ivószünetben. Elhagyta a pályát Géresi, Ihrig-Farkas, Berecz, Hidi M, és Novothny. Beállt Pátkai, Szilágyi, Radó, Bobál és Pekár.
39'
Kotula ugrott ki a félpályától, rávezette Dombóra, majd 14 méterről lőtt, de kapusunk bravúrosan felnyúlva védte a gólba tartó labdát.
42'
Ezúttal Marcin húzta meg a bal szélen, betört a 16-oson belülre, majd lőtt, de Dombó ismét testtel bravúrral hárított.
45'
Véget ért az első játékrész. A hőség ellenére jó iramú meccset láthat a mintegy 300 szurkoló.
46'
Cseréltünk. Lejött Dombó, Hinora, Otigba, Baráth, Silye, Cipf. Helyeikre Uram, Szivacski, Szilágyi Zoltán, Litauszki, Faragó és Vida állt be.
47'
A vendégcsapat a második félidőben a Kozhukhar - Vasko, Mendez, Begala, Marcin, Da Silva, Kolesár, Volanakis, Kanu, Ntotis, Oshima összeállításban folytatta a játékot.
48'
Pekár cselezgetett a 16-oson belül a jobb összekötő helyén, majd lövése egy védőről a jobb sarok mellé pattant.
53'
Esemény
53'
Esemény
57'
Bobál kényszerítőzött Radóval, a visszakapott labdát Bobál 10 méterről a bal alsó sarokba helyezte. 3-0!
61'
Ismét cseréltünk, lejött Radó, Bobál, Pátkai, Pekár, Szilágyi Szabolcs. Helyeikre Márkvárt, Kapornai, Sztojka, Zimonyi és Szalai.
62'
Az ellenfelünk is cserélt. Beállt Sova, Ntotis, Magda, Záhradnik, Petrik. Lement Vasko, Mendez, Begala, Marcin és Da Silva.
65'
Vida vállalkozott lövésre 26 méterről középről. A sistergős fél magas bombát mintha kötélen húzták volna, ám az irányzékkal egy kis baj volt, így a labda 1 méterrel a jobb kapufa mellett landolt.
75'
Ivószünet.
76'
81'
Kapornai jobb oldalon két csellel elhúzott, majd középre adása Sztojkát találta meg, aki 15 méterről kapásból lőtt, de egy védő lábáról az ötösnél kipattant. Vida bal oldali szöglete Litauszkit találta üresen a 11-es pontnál, ám védőnk kissé eltörte a labdát, ami így a bal kapufa mellé pattogott.
84'
Bal oldali szöglethez jutott a Michalovce. A beívelés után Zimonyi iramodhatott meg a jobb szélen, de középre adását kifejelték a védők.
87'
Faragót vágták fel a jobb szélen. A szabadrúgást Vida végezte el. Lapos beadását Zimonyinak címezte, de egy védő megelőzte, így odalett a helyzet.
90'
Vége a mérkőzésnek. Biztos győzelmet arattunk szlovák ellenfelünk ellen. Legközelebb szombaton Mezőkövesden játszunk, 10:30-tól. Szép volt, Fiúk!