ZTE FC - Vasas FC

2023. február 19. 15:00

Játékvezetők: Bogár Gergő (asszisztensek: Huszár Balázs és Aradi József, tartalékjátékvezető: Káprály Mihály)
Helyszín: ZTE Aréna
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma délután - 15 órától - a ZTE FC ellen lép pályára az OTP Bank Liga 20. fordulójában.
Csapatunk és fanatikus szurkolóink hosszú utat tettek meg a tavaszi első három pont megszerzésének reményében. Vendéglátóink – hozzánk hasonlóan – még nem szereztek győzelmet a téli szünetet követően, mely párhuzamra játékosunk, Radó András mérkőzést megelőző interjújában is felhívta a figyelmet: elmondta, hogy emiatt mindkét csapat különös motiváltsággal fog pályára lépni. Utoljára több mint négy éve arattunk győzelmet a Zalaegerszeg együttese ellen, akkor 3-2 arányban győztük le a kék-fehéreket.
A kapuban ismét - a tavaszi NB I-es debütálása óta stabilan kezdő - Uramnak szavazott bizalmat a szakmai stáb, védelmünket az Otigba, Hegedűs, Litauszki hármas biztosította. Középső tengelyünket Szivacski, Berecz, Márkvárt és Ódor alkotta, míg elöl Hinora, Novothny és Radó játszott. A kispadon ezúttal Dombó, Horváth, Iyinbor, Deutsch, Hidi, Hidi M, Sztojka, Szilágyi, Feczesin, Cipf, Zimonyi, Holender, Ihrig-Farkas és a héten keretünkhöz csatlakozó Balogh Norbert ült. Silye Erik és Baráth Botond a héten már a csapattal edzettek, rehabilitációjukat követő fokozatos terhelésük zajlik, de a mérkőzéskeretbe még nem kerültek be. Jova Levente továbbra is kezeléseket kap, felépülése folyamatban van, míg Pátkai Máté, Faragó Bálint és Vida Máté műtét utáni rehabilitációjukat töltik.
Ellenfelünk a Demjén - Lesjak, Mocsi, Csóka, Gergényi - Szendrei, Sankovic - Meshack, Mim, Németh - Ikoba összeállításban lépett pályára, Ricardo Muniz vezetőedző a Gyurján, Kálnoki Kis, Manzinga, Kovács, Baloteli, Safronov, Szalay, Klausz, Papp cseresort nevezte keretébe. A hazaiaknál nem került keretbe a sárgalapos eltiltását töltő Tajti Mátyás és Huszti András, míg Bedi Bence sérülés miatt kényszerült kihagyni a találkozót.
Együttesünk piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban, míg ellenfelünk fehér szerelésben lép pályára.
2 324 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
Bogár Gergő a sípjába fújt, mi kezdtük a mérkőzést.
2'
Németh indította a jobb szélen Lesjakot, beadásáról a középen érkező Ikoba lemaradt a labdáról.
8'
Ikoba és Lesjak játszott össze, majd Lesjak visszatette a labdát a feladónak, azonban Berecz a tizenhatos előterében megállította a ZTE támadóját.
10'
Berecz indította a jobb szélen meginduló Szivacskit, azonban a rövid sarokba tartó lövést Demjén lábbal hárítani tudott.
14'
Szivacski bedobását Hinora csúsztatta tovább a tizenhatoson belülre, majd ezután a zalai védők tisztázni tudtak.
18'
Lesjak ment el a jobb szélen, azonban beadása keresztbe elment a hosszú oldalon érkező Mim előtt.
22'
Németh passza után Ikoba lőtt kapura, ám a 22 méterről leadott lövést Uram könnyedén védte.
27'
Lesjak adott volna be a jobb oldalról, ám Litauszki szögletre fejelte ki a játékszert.
30'
Márkvárt ugratta volna ki a meginduló Radót, azonban Demjén a kapujából kifutva tisztázni tudott.
32'
Gergényi jobb oldalról elvégzett szögletét a hosszún Lesjak fejelte vissza Mocsinak, akinek a fejese a kapu előterében Novothnyn pattant meg.
35'
Szivacski kapott sárga lapot, miután a tizenhatos sarkánál lerántotta Mimet.
36'
A Mim ellen elkövetett szabálytalanság utáni pontrúgást Németh lőtte kapura, azonban Uram résen volt és védeni tudta a rövid alsóba tartó labdát.
40'
Lesjak beadását Mim csúsztatta tovább, majd a hosszú oldalon Szivacski kifejelte a labdát.
43'
Márkvárt vezette a kontratámadásunkat a jobb szélen, ám a középre gurítása pontatlan volt.
45'
1 perc lesz a ráadás az első félidő végén.
46'
Vége az első játékrésznek, 0-0-lal megyünk a szünetre pihenni.
47'
Kezdetét vette a második félidő. A szünetben három helyen változtatott Kondás Elemér vezetőedző: Hinora, Radó és Novothny hagyták el a pályát, helyettük Ihrig-F., Cipf és Balogh érkeztek.
49'
Németh 11 méterről eleresztett lövését a rövid sarkon Uram tolta ki szögletre.
51'
Ikoba húzta el a labdát Uram mellett, azonban kapusunk zárta a rövid sarkot és védte a ZTE támadójának 6 méterről leadott lövését.
53'
57'
Berecz tette ki a jobb szélre a labdát Ihrig-Farkasnak, játékosunk rávezette a labdát Gergényire, ám középre adását Mocsi fejelte ki.
59'
Gergényi adott volna középre, azonban Otigba szögletre tisztázott. A pontrúgást Szendrei végezte el, az ötös sarkánál Csóka csúsztatott, ám Uram bravúrral hárított.
63'
Cserélt a ZTE vezetőedzője: Mim helyett Manzinga érkezett.
66'
Lesjak adott élesen középre a jobb oldalról, ám az érkező Ikoba a kapunk fölé fejelt.
69'
Sankovic passzolt Némethnek, aki Otigba szorításában elesett a tizenhatoson belül, büntető a ZTE-nek.
69'
Otigba kapott sárga lapot.
70'
A labda mögé Mocsi állt, azonban Uram hatalmas bravúrral védte a büntetőt.
73'
Németh készítette le lövésre a labdát Ikobának, próbálkozását a visszazáró Hegedűs blokkolta.
75'
Kondás Elemér vezetőedző cserélt: Cipf helyett Holender lépett pályára.
78'
Szivacski játszott össze kis területen Ihrig-Farkassal, aki 11 méterről a rövid alsót vette célba, azonban lövése alig ment el a hazaiak kapuja mellett.
82'
Változtatott a ZTE vezetőedzője: Szalay érkezett Meshack helyére.
87'
Lesjak volt szabálytalan Holenderrel szemben, sárga lap.
88'
Márkvárt 25 méterről végezhetett el szabadrúgást, azonban pontrúgását Demjén védte.
90'
4 perc ráadás lesz.
90'
Kondás Elemér vezetőedző ismét változtatott: Hidi érkezett Márkvárt helyére.
91'
Ricardo Moniz vezetőedző is cserélt: Gergényi helyett Safronov érkezett a hátralévő pár percre.
93'
Lesjak ugratta ki Ikobát, azonban Uram résen volt és könnyedén felszedte a labdát a ZTE támadója elől.
94'
Vége a mérkőzésnek, 1 pontot viszünk haza Zalaegerszegről. Folytatás február 25-én, szombaton 19:30-tól a Kisvárda Master Good csapatát fogadjuk az Illovszky-stadionban az OTP Bank Liga 21. fordulójában. Második csapatunk vasárnap - 11 órakor - a BVSC-Zugló együttese ellen lép majd pályára hazai pályán. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!