2023. január 14. 11:00

Helyszín: (NB III) Vecsés Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt szurkolóinkat és olvasóinkat!
Áldott, Vasas-sikerekben bővelkedő 2023-as évet kívánunk minden szurkolónknak!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik NB III-as csapatunk első idei felkészülési mérkőzése a Vecsési FC otthonában.

Vecsésen plusz 4 Celsius fok, ködös idő és szélcsend van.
Szombat délelőtti ellenfelünk a Pest megyei I. osztályban harmadik helyen telel.
A Vecsés csapatában akadnak olyan labdarúgók is, akik korábban magukra ölthették a Vasas-mezt: Fodor Dániel Zoltán, Menyhárt Attila, Tóth Kálmán Krisztián és új igazolásuk, Remili Mohamed szerepeltek már Angyalföldön.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg ellenfelünk fehér mezben, nadrágban és fekete lábszárvédőben lépett pályára.
4'
Enyhe hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a mérkőzés.
8'
Menyhárt jobb oldali lapos beadását Horváth vette át a 11-es pontnál, befordult, ám bal lábas lapos lövése fél méterrel elkerülte a bal alsó sarkot.
10'
Necula kapott ajándékba egy labdát a 16-os vonalánál, eltolta a kapus mellett a játékszert, ám Bonicának sikerült lecsennie csatárunk lábáról a labdát.
16'
Necula jobb oldali szabadrúgását - 26 méterre a kaputól - Nemes vette mellre a kaputól 8 méterre, de a hálóőr résen volt, és meg tudta kaparintani a labdát.
19'
Remilit buktatták, középen 17 méterre. Remili szabadrúgása a bal alsó sarok felé tartott, ám Horváth bravúrral kiütötte a labdát.
22'
Fekete forgolódott a 11-es pontnál, majd lapos lövését védte Horváth vetődve.
24'
Remili bal oldali beívelését Győre fejelte 7 méterről a jobb alsó sarokba. 1-0.
26'
Hollauer 18 méterről, középről védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba. 2-0
29'
Birtalan ugrott ki középen, majd elrúgta a labdát a kapus mellett, aki gáncsolta, ám a játékvezető továbbot intett.
37'
Lencsés bal oldali lapos beadását Remili 17 méterről bombázta jobbal, fél méterrel a felső léc fölé.
38'
Girsik lőtt 19 méterről, középről, de Bonica védte a félmagas, jobb sarok felé tartó labdát.
43'
Fekete bal oldali beívelését Győre fejelte 10 méterről a léc alá. 3-0.
45'
Véget ért az első játékrész. U19-es csapatunkra épült együttesünk ellen a rutinos játékosokból álló hazaiak biztosan tartják kezükben a mérkőzést.
46'
A szünetben sort cseréltünk. Bánfalvi - Forgó, Szunyog, Huszár, Enyedi - Farkas Bence, Farkas Jeromos, Molnár, Pócs, Mamusits, Urbantsok összeállításban folytattuk. A hazaiaknál Kiss és Gényi állt be Menyhárt és Remili helyére.
58'
Gényi jobb oldali lapos beadását Győre 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 4-0.
62'
Mamusits szerzett labdát az ellenfél 16-osánál, majd két csel után lőtt, de egy védő lábán erejét vesztve a labda a kapusé lett.
65'
Mamusits ugrott ki a balösszekötő helyén, majd a kifutó kapus mellett a kapu bal oldalába emelt. 4-1.
73'
Kiegyenlítettebb lett a játék képe az elmúlt negyedórában.
75'
Kiss 18 méteres lövése szállt 2 méterrel a kapu fölé.
77'
Pócs hozta helyzetbe Mamusitsot, aki 17 méterről a balösszekötő helyéről lőtt, de labdája 1 méterrel kerülte el a bal felső sarkot.
85'
Farkas Jeromos cselezett a jobb szélről a 16-os vonalában közép felé, majd Molnárhoz passzolt, akinek 17 méteres kapáslövése 1 méterrel szállt a kapu fölé.
90'
Véget ért a mérkőzés. A második félidőben egyenlő ellenfelei voltunk a Vecsés csapatának.