2023. március 26. 11:00

Játékvezetők: Büki Gábor. Asszisztensei: Imrő János és Dobos Dávid.
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 27. fordulójában a Fáy utcai Sportcentrum hibridfüves edzőpályáján, ellenfelünk pedig Termálfürdő FC Tiszaújváros lesz.
Vendégünk 28 ponttal a 18. helyen található, öt ponttal szereztek kevesebbet, mint csapatunk, és hat helyezésszámmal állnak mögöttünk. Hátrányuk 3 pont a még bennmaradó 16. helyen található Kisvárda II-vel szemben.
A Termálfürdő FC Tiszaújváros együttesét a korábban Diósgyőrben, Kazincbarcikán, Budafokon, Debrecenben és Egerben is megforduló Vitelki Zoltán vezetőedző irányítja.
A tiszaújvárosiak az elmúlt öt fordulóban csak az FC Hatvan vendégeként kaptak ki (Hatvan – 2-1), míg a Kisvárda Master Good II. (- Kisvárda 3-1), a Békéscsaba 1912 Előre II. ( - Békéscsaba 3-0) és a DVSC II ellen (- DVSC II 2-1) győzni tudtak.
Mint ismert, 2022. szeptember 11-én a 8. fordulóban, idegenben 9-0-ás győzelmet aratott csapatunk, úgy, hogy 11 játékos 11 ellen küzdött. Góljainkat Ódor, Rab, Kapornai, Zimonyi (2), Pócs (2), Vida és Szendeff szerezték.

1'
Csapatunk pirosban, ellenfelünk feketében, a mérkőzést csapatunk kezdte.
5'
Márkvárt készítette le a labdát a balra mellette beinduló Radónak, akinek 10 méteres lövését bravúrral védte Herceg.
13'
Radó vett át a jobb összekötő helyén, egy nagy bedobást, majd a 16-os sarkától jobbal lőtt, de labdája 2 méterrel a kapu fölé szállt.
15'
Nagy Dávid lőtt 22 méterről középről. A pattogós labda utat talált a bal alsó sarokba. 0-1.
19'
Vitelki B. kapott sárga lapot visszahúzásért.
23'
Varga jobb oldali szögletét, Feczesin kapásból, jobbal 13 méterről centikkel lőtte a bal kapufa mellé.
25'
Nagy Dávid a kapunak háttal, egy védőnk szorításában ballal a jobb felső sarokba lőtt 9 méterről. 0-2.
34'
Tóth S. kapott sárga lapos figyelmeztetést, visszahúzásért.
35'
Feczesin egy jobbról érkező labdát egy esernyőcsel után ballal, 12 méterről a kapu fölé emelt.
38'
Radó ugratta ki Rabot, aki 10 méterről a kapussal szemben lőtt, de Herceg kiváló reflexszel védeni tudott.
41'
Feczesin mozgott keresztbe a védőfal mögé, majd a bal összekötő helyéről, az öt és feles sarkától kilőtte a bal alsó hosszú sarkot.
42'
Egy perccel később Feczesin előtt adódott lehetőség, egy kipattanó labda után, de a kaputól 8 méterre kivárt, nem lőtt így oda lett a gólhelyzet.
45'
Varga jobb oldali beívelését az öt és felesnél Radó fejelte rá csukafejessel, de egy védő sarkáról a kapu mellé pattant a labda. Véget ért az első játékrész, amelyben mi alakítottunk ki több gólszerzési lehetőséget, de Nagy Dávidot nehezen semlegesítjük.
46'
Nem változtattak a csapatok.
47'
Borost buktattuk a 16-oson belül. 11-es.
48'
Nagy Dávid a balra vetődő Bánfalvi mellett higgadtan a jobb alsó sarokba gurított. Kalsszikus mesterhármas. 1-3.
51'
Varga Donát 23 méteres középről leadott szabadrúgása fél méterrel szállt a bal felső sarok fölé.
58'
Csapatunk négyet cserélt. Lejött Rab, Varga, Mamusits és Huszár. Pályára lépett Farkas B., Farkas J., Molnár és Balajti.
66'
Nagy D. helyére Erős állt a vendégeknél.
68'
Balajti jobb oldali beívelését Puskás fejelte 13 méterről a bal sarok fölé.
74'
Feczesin helyére Szendeff állt be.
75'
Márkvárt utolsó emberként buktatta a félpályánál Erőst. A játékvezető egyből piros lapot mutatott fel neki.
79'
A megsérült Vitelki B. helyére Molnár M. állt.
87'
Gelsi kapott sárga lapot buktatásért.
89'
Szendeff kapott sárga lapot a kapus támadásáért.
91'
Vitelki B. helyére Kundrák állt be.
92'
Véget ért a mérkőzés. A jövő héten, március 29-én, szerdán 14:00 órakor, az NB III Keleti csoport 28. fordulójában a Kisvárda Master Good II vendégei leszünk. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!