Vasas FC II - Sényő-Carnifex FC

2023. május 07. 11:00

Játékvezetők: Fehérvári Patrik. (Asszisztensei: Juhász László és Bán Kristóf Patrik)
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 36. fordulójában a Fáy utcai sportcentrum hibridfüves edzőpályáján, a Sényő-Carnifex FC ellen.
A vendégek 48 ponttal – 13 győzelemmel, 9 döntetlennel és 13 vereséggel – a 10. helyet foglalják el, 6 ponttal szereztek többet, mint csapatunk, és 6 helyezésszámmal állnak előttünk a tabellán.
A 35. fordulóban hazai pályán 2-2-őt játszottak a DVSC II. csapata ellen, úgy, hogy Kapacina Kevin és Vámos találataival már a 46. percben 2-0-ra vezettek, ám a 81. és a 95. percben a Loki második csapata pontot mentett.
Mint ismert, 2022. november 13-án a 17. fordulóban, idegenben 2-2-es döntetlent értünk el a Sényő ellen. Jócsák a 31. percben a hazaiaknak szerzett vezetést. Noha Kleisz és Farkas J. révén az 50. és az 54. percben megfordítottuk az állást, ám a 70. minutumban a hazaiak gólzsákja Kapacina Kevin góljával kialakult a 2-2-es végeredmény.
Az NB III. Keleti csoport góllövő listáján Kapacina Kevin 18 találatával a második helyen található a 20 gólos hatvani Sármány mögött.
Angyalföldön 21 Celsius fokos levegőhőmérséklet, közepesen felhős ég és gyenge szél fogadja a játékosokat.

1'
Csaptunk tiszta pirosban, míg ellenfelünk tiszta sárgában. A mérkőzést a vendégek kezdték.
3'
Varga kapott egy labdát a jobb összekötő helyén, majd 13 méterről lőtt, de Szondi lábbal védte a bal alsó felé tartó labdát.
6'
Egy jobb oldali szöglet után kipattanó labdát Erdei 14 méterrel, a lábak között a jobb alsó sarokba lőtte. 0-1.
7'
A középkezdés után csaknem sikerült az egyenlítés. Deutsch futott el a bal szélen, majd 12 méterről centikkel bombázott a jobb felső sarok fölé. Majd Farkas J. jobb oldali beívelését a kapu torkában Feczesin centikkel csúsztatta a jobb sarok mellé.
18'
Rab 15 méterről kapásból rálőtte a labdát, de egy vendég lábról a jobb sarok mellé csurgott a labda. A bal oldali szöglet után ismét Rab lőhetett 17 méterről ám Szondi bravúrral hárította a léc alá tartó bombát.
24'
Varga bal oldali szöglete után Márkvárt készítette le a labdát Rabnak, aki 15 méterről lőtt, de a labda 1 méterrel a felső léc fölé szállt.
27'
Farkas J. futott el a jobb szélen, majd áttette a labdát az üresen helyezkedő Vargához, aki egy visszahúzós csel után 10 méterről a felső léc főlé lőtt. Majd a következő támadásnál Rab lőtt 12 méterről a jobb alsó sarok mellé.
32'
Deutsch a bal oldali alapvonaltól visszagurította a labdát az érkező Molnárhoz, aki 8 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, de Szondi kispárgázta a labdát. Majd Márkvárt jobb oldali lapos beadását Feczesin közelről a hálóba belsőzte, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.
36'
Vámos játszotta magát tisztára 10 méterről, majd a felső lécre bombázott, ám szerencsénkre a labda a gól vonal elé pattant.
37'
Márkvárt jobb oldali beívelését a bal összekötő helyén felugró Feczesin 8 méterről ráfejelte, de Szondi a helyén volt.
40'
Farkas J. 15 méteres lövését egy vendégjátékos a gólvonalról vágta ki.
44'
Molnár ugratta ki a bal összekötő helyén Márkvártot, aki 5 méterről a jobb oldalhálóba lőtt.
46'
1 perc hosszabbítás.
46'
Márkvárt jobb oldali beadását Feczesin 4 méterről ráfejelte, de Szondi védett. Véget ért az első játékrész, ami óriási fölényünket hozta, de helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni.
47'
Varga forgolódott a 16-oson belül, majd 12 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. 1-1!
47'
Folytatódott a játék, csere nem volt.
54'
Nemes helyén Girsik játszik.
55'
Lizák 10 méteres lövését védte bravúrral Bánfalvi.
59'
Márkvárt jobb oldali szöglete után Kleisz 18 méterről középről, kapásból, 1 méterrel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
62'
Cseréltünk. Elhagyta a pályát Farkas J., és Molnár. Helyükre pedig Riesz, illetve Mamusits állt be.
66'
Varga passzolta fel a labdát Rabhoz, aki befordult és 16 méterről középről a felső lécre bombázott. Sajnos a labda kifele pattant, a gól vonal elé.
69'
Cserélt a Sényő. Lejött Erdei és Kapacina Valér, beállt Jócsák, illetve Sztankó.
72'
Varga jobb oldali félmagas beadását Feczesin előre vetődve centikkel csúsztatta fejjel a jobb alsó sarok mellé.
77'
Lizák lövését védte Bánfalvi, ám a kipattanó labdát közelről a gól vonalon túlra pofozta Kapacina Kevin. 1-2.