2023. április 02. 11:00

Játékvezetők: Takács Ákos Asszisztensei: Holpár Gergely és Turi Miklós
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 29. fordulójában a Fáy utcai sportcentrum hibridfüves edzőpályáján, az FC Hatvan ellen.
Vendégeink 39 ponttal – 12 győzelemmel, 3 döntetlennel és 13 vereséggel - a 9-kek. Hat ponttal szereztek többet, mint csapatunk, és nyolc helyezésszámmal állnak előttünk.
Az FC Hatvan győzelemmel hangolt a vasárnap délelőtti bajnoki mérkőzésünkre, miután a hátrányból fordítva, Sármány Kristóf és Molnár Roland góljaival 2-1-re legyőzte a vendég DVSC II. együttesét az NB III. Keleti csoportjának hétközi, 28. fordulójában.
Az FC Hatvan vezetőedzője Zoran Szpisljak, aki korábban Újpesten, Létavértesen, Békéscsabán, Zalaegerszegen, Vácott, Nyíregyházán és Rákosmentén is dolgozott hasonló minőségben.
Mint ismert, 2022. szeptember 28-án a 10. fordulóban, idegenben 3-2-es hazai győzelem született. Szabó már az 1. percben a Hatvannak szerzett vezetést, amit a 7. percben Sztojka egyenlített ki. Majd a 14. minutumban Sármány ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz. Ám Farkas B. az 55. percben kiegyenlített. Szanku a 69. percben szerzett találatával eldöntötte a három pont sorsát a Hatvan javára.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg ellenfelünk tiszta kékben. A meccset a vendégek kezdték.
3'
Huszár bal oldali beívelését Farkas J. fejelte a hosszú oldalon 4 méterről a kapu mellé 1 méterrel.
4'
Egy perc múlva szinte lemásoltuk az előző helyzetünket. Huszár bal oldali beívelését ezúttal Radó fejelte 8 méterről kapura, de a középre érkezett labdát biztosan fogta Menczeles.
12'
Sármány ugrott ki középen, majd 13 méteres lövése a jobb kapufa mellé szállt.
13'
Varga 16 méteres, jobb összekötő helyéről eleresztett bombáját bravúrral ütötte jobbra a vendégek kapusa.
15'
Az első negyedóra egyértelműen a csapatunk fölényét hozta.
26'
Farkas J. jobb oldali beadását Radó vette át, majd egy esernyő csellel becsapta védőjét, akinek kezében elakadt a labda, ám a játékvezető továbbot intett.
29'
Feczesin került gólhelyzetbe a jobb összekötő helyén, 9 méterről át emelte a kapus felett, de a labda a jobb sarok mellé pattant.
31'
Varga jobb oldali szögletét kifejelte egy védő. A labda Puskáshoz került, aki jobbal, kapásból, 17 méterről középről kevéssel lőtt a bal sarok mellé.
44'
Sármány lépett ki középen, majd 14 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.
46'
Nem volt csere. Varga tette ki a jobbra beinduló Farkas J-hoz, akinek 10 méteres lövése a jobb oldali kapufa belsejéről pattant ki.
46'
Véget ért az első játékrész, ami fölényünket hozta.
58'
Ami pár perccel korábban nem sikerült, az most bejött. Farkas J. indult be a jobb összekötő helyén, majd 8 méterről jobbal, kilőtte a hosszú, jobb alsó sarkot. 1-0!
62'
Hármat cserélt csapatunk. Lejött Farkas B., Farkas J., és Varga. Beállt Rab, Molnár és Mamusits.
63'
Molnár verekedte át magát a védőfalon a jobb szélen, majd Feczesinhez passzolt, aki a kapussal szemben 8 méterről el perdítette a hálóőr mellett a labdát, ám sajnos a játékszer a jobb kapufa mellé gurult.
70'
Feczesin helyére Riesz állt.
77'
Mamusits ívelte át a jobb oldalról Radó felé a labdát, aki a kaputól 10 méterre átvette, majd a jobb alsó sarokba lőtt! 2-0!
80'
Laczik helyén Szabó R. folytatta.
82'
Molnár tette át a jobb oldalról élesen a kapu előtt a labdát, a hosszú oldalon Riesz érkezett, aki a jobb alsó sarokba passzolt. 3-0!
84'
Forgó helyén Herrich folytatta.
92'
Véget ért a mérkőzés. Megérdemelten győzött csapatunk. Második csapatunk legközelebb április 9-én, vasárnap 14:00 órakor, az NB III Keleti csoport 30. fordulójában a Békéscsaba II vendége lesz.