2023. március 12. 11:00

Játékvezetők: Papp Ádám Asszisztensei: Tóth Csaba János és Dobos Dominik
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 25. fordulójában a Fáy utcai Sportcentrum hibridfüves edzőpályáján az Eger ellen.
Ellenfelünk 28 ponttal a 16. még utolsó bennmaradó helyen található. Három ponttal szereztek kevesebbet, mint csapatunk, míg mi három helyezésszámmal előttük állunk.
Az Eger SE két vereséggel (Hatvan- 1-0, Füzesgyarmat- 2-1), egy győzelemmel (- Békéscsaba II 1-0) és ugyanennyi döntetlennel (- DVSC II 0-0) kezdte a harmadosztály tavaszi idényét.
Az Egerben is vannak olyan játékosok, akik korábban már az élvonalban is pályára léptek pályafutásuk során. A 2013-14-es NB I-es idény gólkirálya, Simon Attila, valamint Hegedűs Dávid, Orosz Donát Marcell és a 2019-20-as kiírásban klubunkban is megforduló Tóth László is játszott a magyar első osztályban.
Továbbá akadnak olyanok is, akik magukra ölthették már a Vasas-mezt: Ablonczy Gerjén, Burger Botond, Farkas Gábor László, Juhász Dávid, Kovács Dávid Szilveszter, Papp Kristóf, valamint Józsa Marcell Ádám és Tóth László, így ők most ellenfélként térhettek vissza a Fáy utcába.
Mint ismeretes, a 6. fordulóban, 2022. augusztus 31-én, Egerben 1-1-es döntetlen lett a végeredmény. Jónyer 27. percben szerzett találatát, Cipf az 55. percben egyenlítette ki.

1'
Elkezdődött a mérkőzés, csapatunk kezdte.
3'
Az első percben csaknem megszerezte a vezetést a vendégegyüttes. Kovács Dávid jobb oldali lapos beadására Ablonczy érkezett a rövid saroknál, és estében centikkel perdített a bal kapufa mellé.
5'
Továbbra is a vendégek kezdeményeznek.
14'
Az első negyedórában az Eger akarata érvényesült.
15'
Kovács Dominik buktatta a 16-oson belül Kovács Dávidot. Büntető.
17'
A sértett, Kovács Dávid a bal alsósarokba helyezte a labdát. 0-1.
18'
Kovács Dominik kapott sárga lapot a büntetőért.
33'
Egy vitatott helyzetben egy lövésünket a 11-es pontnál egy egri védő kézzel "védte", de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
38'
Kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés az utóbbi 10 percben.
46'
Farkas Bence nem jött ki a második félidőre, beállt Pócs Balázs. A vendégek nem változtattak.
46'
Véget ért az első játékrész, ami megérdemelt vendégvezetést hozott.
47'
Radót buktatták, de meglepetésre ő kapott sárga lapot.
55'
Varga kapott sárga lapot buktatásért.
59'
Puskás és Varga helyére Herrich és Molnár állt be.
60'
Rab kapott sárga lapot buktatásért.
70'
Kovács Dávid szlalomozott védőink között, majd 15 méterről jobbal megcélozta a bal alsó sarkot, de Bánfalvi bravúros vetődéssel kitolt a labdát.
86'
Kovács Dominik mintegy 30 méterről előreívelte a labdát, amihez a kapu előterében senkisem ért hozzá, így a labda akadálytalanul gurult a hálóba. 1-1!
91'
4 perc hosszabbítás.