Vasas FC II - DVTK II

2023. április 26. 13:00

Játékvezetők: Virág András Barnabás. Asszisztensei: Urbán Richárd és Turi Miklós
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 13:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 34. fordulójában a Fáy utcai sportcentrum hibridfüves edzőpályáján, a DVTK második csapata ellen.
A vendégek 45 ponttal – 13 győzelemmel, 6 döntetlennel és 14 vereséggel – a 11. helyet foglalják el, 5 ponttal szereztek többet, mint csapatunk, és 5 helyezésszámmal állnak előttünk a tabellán.
A 33. fordulóban, hazai pályán szenvedtek 5-1-es vereséget a DVSC második együttesétől. Szépítő góljukat Balázsi Levente szerezte.
Mint ismert, 2022. október 30-án a 15. fordulóban, idegenben szenvedtünk 2-1-es vereséget a DVTK tartalék csapata ellen. Egy négy perces rövidzárlat következtében a 29. percben Balázsi Levente szerzett vezetést a diósgyőrieknek, majd a 33. minutumban Vajda Botond talált be, amit Rab Boldizsár a 75. percben lőtt gólja tett szorossá.
Angyalföldön 14 Celsius fokos levegőhőmérséklet, közepesen felhős ég és élénk szél fogadja a játékosokat.

1'
Csapatunk pirosban, míg ellenfelünk fehérben. A vendégek kezdték a mérkőzést.
7'
Márkvárt egy félmagasra pattant labdát 24 méterről jobbal kevéssel bombázta a bal sarok mellé.
13'
Riesz készítette le lövésre Molnárnak, aki 17 méterről jobb külsővel egy méterrel csavart a felső léc fölé.
26'
Varga bal oldali szögletét a rövid saroknál Riesz, sarokkal küldte kevéssel a kapu fölé.
32'
Molnár a bal összekötő helyéről laposan középre adta a labdát, amit Riesz az öt és feles sarkáról fél méterrel lőtt a jobb kapufa mellé.
36'
Varga bal oldali szögletét a hosszú oldalon Farkas B. lőtte a bal sarok mellé, 5 méterről.
42'
Ferencsik kapott sárga lapot lerántásért.
46'
Véget ért az első játékrész, amely egyértelmű mezőnyfölényünkkel zárult.
47'
Csapatunk cserélt. Nem folytatta a játékot Kovács D. és Farkas B. Helyükre Rab és Mamusits állt be. A vendégek nem változtattak.
49'
Varga 12 méteres lövését a bal saroknál egy védő testéről talán a kezét is érintve pattant ki. Nincs büntető.
53'
A DVTK II kapusa Sándor megsérült, helyén Székely folytatta a játékot.
58'
Farkas J. jobb oldali beívelését Riesz csúsztatta a bal sarok mellé 8 méterről.
60'
Cseréltünk. Lejött Riesz és Molnár. Helyükön pedig Feczesin, illetve Balajti játszik.
63'
Mamusits bolondította meg a jobb szélen védőjét, majd középre passzolt, ahol Balajti 9 méterről jobbal kevéssel belsőzött a bal sarok mellé.
68'
Márkvárt kapott sárga lapot reklamálásért.
70'
Balázsi helyén Fercsák folytatta a vendégeknél.
75'
Hetyei jobb oldali beadása után Leshchynskyi lőtt a kapuba közelről. 0-1.
77'
Nemes helyére Enyedi állt be.
87'
Hegedűs jobb belsővel higgadtan a bal sarokba lőtt 13 méterről. 1-1.
90'
Hat perc hosszabbítás.
93'
Tüzijáték a DVTK II kapuja előtt, egyszer egy védő vágta ki a gólvonalról a labdát, amjd Rab lövését védte a kapus közelről.
96'
Véget ért a mérkőzés, amelyet végig támadtunk és közelebb álltunk a győzelemhez.