2023. február 26. 11:00

Játékvezetők: Muhari Gergő. Asszisztensei: Juhász László és Bán Kristóf Patrik
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 23. fordulójában a listavezető BVSC-Zugló ellen, a Fáy utcai Sportcentrum hibridfüves edzőpályáján.
(Mint ismert, második csapatunk jelenleg 28 ponttal a 13. helyen található, éppen feleannyi pontot gyűjtve, mint az éllovas BVSC-Zugló gárdája, és négy pontra a 17. már kieső pozícióban lévő Sényő előtt. Csapatunk Csepelen egy szoros 3-2-es vereséggel kezdte a tavaszi idényt a Körösladány ellen, majd 3-0-ra kikaptunk a DEAC otthonában.)
A BVSC-Zugló együttese a Füzesgyarmati SK elleni gól nélküli döntetlennel és a DVSC II-vel szembeni - Szalánszki Gergő és Kelemen Patrik találatainak köszönhetően - 2-0-s győzelemmel kezdte a tavasz idényt, így jelenleg - 56 megszerzett ponttal - a tabella élén állnak, tizenhárom ponttal megelőzve a pillanatnyilag második helyezett Putnokot.
Mai ellenfelünk keretében pályafutásuk során többen már pályára léptek a legmagasabb osztályban is: Balogh Miklós, Nagy József, Szalánszki Gergő, Szemerédi Norbert, Szilágyi Máté, Tamási Zsolt és friss igazolásuk Vernes Richárd.
Utóbbi játékos mellett Bak Rokkó, Balogh Miklós, Szilágyi Máté és Tóth Keve azok a labdarúgók, akik korábban magukra ölthették a Vasas-mezt, így ők öten ellenfélként térnek vissza.
A BVSC-Zugló csapatát az Újpest FC egykori hátvédje, a korábbi 40-szeres válogatott Urbán Flórián vezetőedző irányítja, aki 2011. nyarától a Vasas-Híd csapatának pályaedzője, 2012 januárjában Marijan Vlak menesztése után pedig csapatunk vezetőedzőjeként tevékenykedett, ám e tisztségéből három hónap után távozott.

Angyalföldön plusz 5 Celsius fok, borult idő van.

1'
Elkezdődött a mérkőzés. Csapatunk tiszta pirosban, míg a vendégek tiszta sárgában.
5'
Egyelőre mezőnyjáték folyik a pályán. Kiegyenlített erőviszonyok mellett.
10'
Mamusits mozdult be a jobb összekötő helyén, majd 13 méterről jobbal a hosszú, jobb alsó sarokba lőtt. 1-0!
12'
Ismét góllövönk, Mamusits került gólhelyzetbe. 10 méterről középről a bal alsó sarkot célozta meg, de Kovács kapus lábbal védeni tudott.
18'
Egyelőre kézben tartjuk a mérkőzést az éllovas ellen.
20'
Hidi M ívelte a bal szélen felfutó Cipfhez, aki 15 méterről a félmagasra felpattant labdát kapásból ellőtte kevéssel a bal kapufa mellé.
25'
Egy bal oldali vendég szögletre a 11-es pontnál Horváth érkezett, és a léc alá fejelte a labdát. 1-1.
26'
Cipf kapott sárga lapot reklamálásért.
28'
Szilágyi Szabolcs 18 méteres bal felső felé taró lövését egy vendég játékos hátával védte.
34'
Horváth érkezett egy jobb oldali beadásra a rövid saroknál, fejese fél méterrel kerülte el a rövid sarkot.
40'
Hidi M szólozott és szlalomozott át a védőkönde lövését védte Kovács.
42'
Kesselbauer kapott sárga lapot, rúgásért.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
Véget ért az első játékrész. Kiegyenlített mérkőzést vívunk a listavezetővel.
47'
Csapatunk cserélt. Nem jött ki a második félidőre Deutsch, Szilágyi Szabolcs, és Hidi M. Helyükre Kovács D., Farkas Jeromos, illetve Rab állt be.
50'
Mamusits futott el a bal szélen, lapos középre adásáról többen is lemaradtak középen.
53'
Rab kapott sárga lapot.
54'
Gergely helyére Szilágyi Máté állt be.
59'
Kelemen lőtt a jobb oldali 16-os sarkától a jobb felső sarokba. 1-2.
60'
Varga kapott sárga lapos figyelmeztetést.
61'
Mamusits helyén Molnár folytatta.
67'
Puskás kapott sárga lapot rúgásért.
74'
Kelemen helyén Tóth Levente folytatta.
80'
Szalánszki végzett el szabadrúgást a bal oldali 16-os sarkától. Lapos lövése a jobb oldali kapufáról a gólvonalon túlra perdült. 1-3.
82'
Pócs helyére Girsik állt be.
84'
Szalánszki helyén Vernes folytatta.
90'
3 perc hosszabbítás.