2023. május 21. 17:00

Játékvezetők: Kovács Gábor Péter (Asszisztensei: Dobos Dávid és Szalai Dávid)
Helyszín: (NB III) Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 17:00 órakor kezdődik második csapatunk 2022-23-as évadának utolsó bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 38. fordulójában a Fáy utcai sportcentrum hibridfüves edzőpályáján, a BKV Előre ellen.
A BKV Előre a harmadik vonal idei pontvadászatában 37 forduló elteltével - 51 megszerzett ponttal - a 9. helyen áll a tabellán: 15 győzelem, 6 döntetlen és 16 vereség a mérlegük. Találkozóikon 54 gólt szereztek, míg ellenük 53 találatot jegyeznek. Legeredményesebb játékosuk - korábban a Vasas színeiben pallérozódó - Gyurkó Máté 15 góllal, őt követi - a szintén korábbi VKLA akadémista - Kubó Gábor kilenc, míg Popov Patrik négy találattal.
Ellenfelünk 6 ponttal szerezett többet, mint csapatunk, és 7 helyezésszámmal állnak előttünk.
A legutóbbi, 37. fordulóban a közlekedésiek hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedtek a DVSC II. csapata ellen.
A BKV Előre keretében három olyan labdarúgó is szerepel, akik korábban már magukra öltötték a piros-kék mezt, így Bebők Milán, Gyurkó Máté és Kubó Gábor ellenfélként játszhat ellenünk.
Mint ismert, 2022. november 27-én a 19. fordulóban, idegenben 2-1-es győzelmet arattunk a BKV Előre ellen. Őri a 36. percben csapatunknak szerzett vezetést, amit a hazaiak gólfelelőse, Gyurkó egyenlített ki a 66. percben. Majd hat perc múlva Riesz szépségdíjas bombagólja eldöntötte a három pont sorsát a javunkra.
Angyalföldön nyárias, 28 Celsius fokos levegőhőmérséklet, bárányfelhős ég, és enyhe szellő fogadja a játékosokat.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg ellenfelünk sárga-kék-sárga összeállításban. A mérkőzést a közlekedésiek kezdték.
6'
Kubó jobb oldali beadását Benke közelről rálőtte, de Ménesi lábbal hárított.
8'
Varga jobb oldali szögletét Feczesin perdítette a rövid saroknál kapura, de Horváth ki tudta ütni a gólba tartó labdát.
22'
Farkas J ugrott ki a jobb szélen, lefutotta védőjét, majd 4 méterről lőtt, de a kifutó kapusról a kapu fölé perdült a labda.
27'
Varga végzett el szabadrúgást 22 méterre a jobb összekötő helyéről. Laposan lepasszolta a sorfal mellett álló Feczesinhez, aki lekészítette lövésre Márkvárnak, aki laposan fél méterrel lőtt a bal sarok mellé.
30'
Varga ugratta ki a lendülettel érkező Márkvártot, a bal összekötő helyén, akinek 13 méteres kapáslövését Horváth kapus lábbal védte.
36'
Varga ívelte a bal oldalt beinduló Farkas J.-hez, aki lefutott az alapvonalig és beadását Rab lőtte a jobb alsó sarok felé, de Horváth odaért és meg tudta fogni a labdát.
45'
Véget ért az első félidő. Közelebb állunk a vezetéshez.
46'
A második félidőre nem jött ki Nemes, helyén pedig Mamusits játszik. A vendégeknél nem volt csere.
51'
53'
Szántót Popov váltotta a vendégeknél.
53'
Varga a bal összekötő helyéről éles szögből lőtt, de Horváth védeni tudott.
56'
Gyurkó ment el a jobb összekötő helyén, majd laposan középre lőtte a labdát, amire Popov érkezett és közelről a jobb alsó sarokba belsőzött. 0-1.
66'
Egyenlítettünk. Mamusits iramodott meg a bal szélen. Középre ívelését a hosszú oldalon Márkvárt előre vetődve fejelte a kapu közepébe. 1-1!
67'
Farkas B. és Farkas J. helyére Szabó illetve Pócs állt be. A vendégeknél Bánt Ihos váltoitta.
70'
Mamusits jobb oldali középre adását Szabó lőtte 2 méterről a kapu közepébe. 2-1!
72'
Szabó csaknem megszerezte második gólját, ám 8 méteres lövését bravúrral hárította a vendégek kapusa.
75'
Rab 18 méteres lapos lövése a bal kapufáról pattant ki, a labdára Feczesin robbant be, ám lövését a kapus kivédte.