Vasas FC - Puskás Akadémia FC

2023. április 29. 19:30

Játékvezetők: Antal Péter (asszisztensek: Garai Péter és Berényi Ákos, tartalékjátékvezető: Bogár Gergő)
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma este - 19:30-tól - a Puskás Akadémia FC ellen lép pályára az OTP Bank Liga 29. fordulójában.
Az OTP Bank Liga 29. fordulóját az Paksi FC kecskeméti fordulatos sikere nyitotta (2-3), majd a szombati játéknap - Mezőkövesden - a Zalaegerszeg 2-1-es győzelmével indult, ezután következett a Kisvárda és a Honvéd pontosztozkodása (2-2), majd csapatunk Puskás Akadémia elleni mérkőzése az Illovszky Rudolf Stadionban. Nem maradt vesztenivalónk a bajnoki versenyfutás jelenlegi állását tekintve, ehhez mérten Desits Szilárd a mérkőzést megelőző nyilatkozatában elmondta, ezúttal is az elmúlt fordulókban látott, nyílt sisakos küzdelem szellemében küldi pályára csapatunkat. Csupán egy helyen változott a kezdő tizenegyünk a múlt heti Ferencváros elleni névsorhoz képest - az eltiltott Szivacski visszakerült védelmünk jobb oldalára -, így tehát az Uram - Sziavcski, Origba, Iyinbor, Silye - Hinora, Berecz, Urblík, Szilágyi - Holender, Novothny felállásban vágtunk neki a találkozónak. Cserepadunkon ezúttal Jova, Dombó, Litauszki, Hidi, Ihrig-F., Hidi M, Ódor, Baráth, Cipf, Hegedűs, Zimonyi és Balogh kapott helyet. Pátkai Máté, Faragó Bálint és Vida Máté műtét utáni rehabilitációja még zajlik, így rájuk továbbra sem számíthatott szakmai stábunk.
A Puskás Akadémia kezdő tizenegyét a Markek - Brandon, Spandler, Golla, Szolnoki - Levi, Batik, Favorov, Komáromi - Gruber, Puljic névsor alkotta, míg Hornyák Zsolt vezetőedző kispadján Tóth, Colley, Slagveer, Zaheditabar, Plsek, Stronati, Corbu, Bartolec, Babós, Posztobányi, Dusinszki és Kern csereként kapott helyet.
Együttesünk piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban, míg ellenfelünk világoskék szerelésben lép pályára.
1458 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
A játékosok már vonulnak ki a pályára, hamarosan kezdődik a Puskás Akadémia elleni mérkőzésünk.
1'
Antal Péter a sípjába fújt, csapatunk kezdte a meccset.
3'
Szolnoki bedobását Hinora fülelte le, majd Gruber hátulról szabálytalanul szerelte játékosunkat.
5'
Levi bal oldalról elvégzett szögletét Uram ütötte ki a mezőnybe, így Szilágyihoz került a labda, aki lendületből megindult volna, azonban a felcsúti játékosok szabálytalanul állították meg.
10'
Eltelt tíz perc a mérkőzésből, többnyire mezőnyben zajlik a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.
11'
Silye passza után Holender tört kapura, majd Novothnynak továbbított, azonban a visszaérkező Szolnoki szerelni tudta támadónkat és szögletre mentett. A sarokrúgást Silye végezte el, azonban a hosszú oldalra érkező labdája pontatlan volt.
16'
Silye továbbított Bereczhez, csapatkapitányunk 16 méterről kapura lőtt, ám lövését Markek hárította.
20'
Szivacski ívelte előre a labdát Holendernek, aki fejjel továbbította a játékszert, azonban Markek felszedte azt Novothny elől.
22'
Szivacski kanyarította középre a labdát, ám a visszaérkező Szolnoki kifejelte a mezőnybe.
22'
25'
Hinora csúsztatta tovább a labdát Silyének, majd a lapos beadását Brandon vágta ki az oldalvonalon túlra. A bedobást Silye végezte el, Hinorának passzolt, aki 16 méterről a hosszú oldalt vette célba, azonban Markek védeni tudott.
28'
Iyinbor a combját fájlalja, játékosunkat ápolni kell.
31'
Szivacski húzta vissza Levit, sárga lap.
32'
Az előző szabálytalanságért megítélt pontrúgást Puljic végezte el a kapunktól 28 méterre, lövését Uram tolta a felső léc fölé.
35'
Silye szögletét Otigba fejelte kapura, ám Markek kitornázta a bal alsó sarokba tartó labdát.
36'
Hinora szöglete után Holender lőtt egyből kapura, így Novothnyhoz került a labda, játékosunk a védők szorításában célba vette a vendégek kapuját, ám Markek ismét hárítani tudott.
41'
Levi szerzett labdát a félpályánál, majd indította Grubert, azonban Otigba becsúszva mentett.
42'
Favorov lőtt kapura 16 méterről, azonban a felcsútiak játékosa a kapunk mellé célzott.
43'
Urblík tartott rá Levi lábára, sárga lap. Az esetet a videóbíró is vizsgálja.
44'
Lezárult a VAR-vizsgálat, érvényben maradt játékosunk sárga lapja.
45'
Vége az első félidőnek, gól nélküli döntetlennel megyünk a szünetre.
45'
2 perc ráadás lesz az első félidő végén.
46'
Csapatunk változatlan felállásban kezdte a második játékrészt, míg a vendégeknél Puljic helyett Zaheditabar érkezett a folytatásra.
49'
Zaheditabar játszott össze Gruberrel, majd a felcsútiak játékosa 10 méterről kapura lőtt, azonban a visszaérkező Iyinbor becsúszva blokkolni tudott.
51'
Cseréltünk: Szilágyi helyett Hidi érkezett.
51'
Megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia. Levi bal oldalról elvégzett szögletét Szolnoki csúsztatta tovább, a hosszún érkező Favorov pedig a kapunkba belsőzött (0-1).
58'
Hidi bal oldalról elvégzett szögletét követően Markek kiejtette a kezéből a labdát, így Novothny elé került a játékszert, kapura fordult, lövését viszont blokkolták a védők.
62'
Levi vezette rá a labdát a védelmünkre, majd visszatette lövésre a játékszert Grubernek, aki 23 méterről a kapunk mellé lőtt.
64'
Berecz indította volna a meginduló Novothnyt, azonban a labda megpattant egy felcsúti játékoson, így oda a lehetőség.
65'
Holender szerzett a labdát az ellenfél térfelén, levitte a játékszert az alapvonalig, majd visszagurított az érkező Novothnynak, támadónk 4 méterről kapura lőtt, ám Markek védeni tudott.
68'
71'
Hidi passzolt Berecznek, csapatkapitányunk indította volna Urblíkot, azonban egy visszaérkező felcsúti védő szögletre tisztázott. A sarokrúgást Hidi végezte el, azonban Zaheditabar kifejelte a labdát.
73'
Egyenlítettünk! Berecz tartotta meg a labdát a felcsúti védők gyűrűjében, majd Urblíknak továbbított, aki 22 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-1).
76'
Hármas csere a vendégeknél: Gruber, Batik és Szolnoki hagyta el a pályát, helyettük Slagveer, Plsek és Bartolec érkezett a folytatásra.
80'
Egy labdavesztés után Zaheditabar vezette a vendégek kontratámadását, majd átette a labdát bal oldalon meginduló Levinek, azonban Uram jól jött ki a kapujából és felszedte a játékszert a felcsúti támadó elől.
83'
Cseréltünk: Iyinbor helyett Cipf érkezett a hátralévő percekre.
85'
Golla kapott sárga lapot.
87'
Megszereztük a vezetést! Hidi végezhetett el szabadrúgást bal oldalról, középre tekert, ahol Urblík hat méterről a bal sarokba csúsztatott (2-1).
90'
4 perc hosszabbítás lesz.
90'
Komáromi góljával egyenlített a Puskás Akadémia (2-2).
92'
A már lecserélt Batik kapott sárga lapot.
94'
Vége a mérkőzésnek, 2-2-es döntetlent játszottunk a Puskás Akadémia ellen.
95'
Folytatás május 6-án, szombaton 14 órától - az OTP Bank Liga 30. fordulójában - az Újpest FC otthonába látogatunk. Addig sem maradunk program nélkül, második csapatunk holnap, azaz vasárnap 17 órakor a Lipcsey Elemér Sporttelepen lép pályára, ahol a Facultas-Tiszafüredi VSE együttesével mérkőzik meg az NB III. Keleti csoportjának 35. fordulójában. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!