Vasas FC - Neftçi PFK

2023. január 10. 15:00

Helyszín: Törökország, Belek
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Hamarosan, 15:00 órakor (helyi idő szerint 17 órakor) kezdődik csapatunk idei első téli felkészülési mérkőzése az azeri Neftçi PFK ellen a törökországi Belekben.
A találkozót a Gloria Golf Pitch-en rendezik: az előző napokhoz képest kedvezőtlenebb időjárásban lépnek pályára a csapatok. Belekben jelenleg 14 fok van, a játékosok szakadó esőben kezdték meg a bemelegítést.
A mai összecsapáson betegség vagy korábbi sérülés utáni rehabilitáció miatt Hidi M Sándor (foggyulladás), Feczesin Róbert (térdprobléma) és Holender Filip (combközelítő izom sérülése) nem lépnek pályára.
Ellenfelünk legutoljára 2021-ben emelhette magasba a bajnoki trófeát, a 2021/22-es szezonban a második helyen végzett, így az Európa Konferencia Ligában is érdekelt volt. A kilencszeres bajnok- és hatszoros kupagyőztes csapat jelenleg a 10 klubból álló küzdelem tabellájának harmadik helyezettje.
Csapatunk tiszta fehér mezben, míg azeri ellenfelünk piros szettben lép pályára.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
A játékvezető a sípjába fújt, Boqomolski indította útjára a labdát.
5'
Az első öt percben mezőnyjáték zajlik a pályán, a labdát többnyire ellenfelünk birtokolja, a mérkőzés elején ismerkednek egymással a csapatok.
10'
Iyinbor indítása után Radó ment el a bal szélen, majd a beadását a védők tisztázták, az ebből következő kontratámadás végén nem jutottak helyzetekig az azeriek, Dombó határozottan szedte fel a labdát.
12'
Berecz próbálkozott lövéssel, azonban a labda nem talált kaput.
13'
Haqverdi szabálytalankodott Radóval szemben, ám a mozdulat nem ért sárga lapot.
18'
Haqverdi élesen tekerte be középre a labdát, de Iyinbor szögletre mentett, az azeriek sarokrúgása pedig Dombó ölében landolt, kapusunk azonnal indította Szivacskit. A jobb oldalon szép támadást vezettünk, az azeri védők mögé tudtunk kerülni, Ihrig-Farkas beadásáról azonban Radó lemaradt.
21'
Ismét mi támadtunk, Radó centerezett Novothny elé, de az ellenfél kapusa tökéletesen jött ki és szögletre mentett. A sarokrúgást Ihrig-Farkas végezte el, a labdára viszont az ellenfél kapusa határozottan ugrott fel.
24'
A Neftçi megszerezte a vezetést: Mahmudov továbbította a labdát Sayefnek, aki ritmust váltott és rávezette a védelmünkre a labdát, majd 20 méterről a kapu bal felső sarkába bombázott (0-1).
26'
Hegedűs a jobb lábára cselezett, 22 méteres erős lövését viszont az azeri kapus védeni tudta.
27'
Egy percre rá Qurbanov került helyzetbe, Dombó bravúrosan védett, ám a játékvezető les miatt a sípjába fújt.
28'
Az ellenfél térfelén Radó labdát tudott szerezni, aki a bal lábára cselezve a kapu közepét célozta meg, Brkic hárított.
37'
Berecz félpályáról indította a bal szélen meginduló Radót, aki kiugratta csapatkapitányunkat, majd középre gurított, az érkező Novothny pedig estében az ellenfél kapusába lőtte a labdát.
41'
A tizenhatos sarkáról Szivacski adta be a labdát, az érkező Novothny védőjével a hátán fejelt a kapus kezébe.
45'
Fél percet hosszabbított a játékvezető. Az első félidő után 1-0-s vendég vezetéssel mentünk pihenni.
46'
Kezdetét vette a második játékrész.
46'
A második félidő első részében ellenfelünk több cserét eszközölt: Brkić, Aliyev, Sayef, Kvirkevlia, Haqverdi és Buludov jött le, helyettük Mammadov, Asgarov, Salyanski, Orujov, Çelik és Qurbanov érkezett.
46'
A szünet után teljes sort cseréltünk, így az alábbi felállásban játszunk: Uram - Ódor, Litauszki, Otigba, Deutsch, Pátkai, Sztojka, Hidi, Hinora - Szalai, Zimonyi.
55'
Egy azeri lövést Ódor tisztázni tudott.
64'
Hinora kapura lövése megpattant az ellenfél egyik játékosán, a labda a bal kapufán csattant.
67'
Egyenlítettünk! Pátkai mélységi indítása után Ódor ment el a jobb szélen, aki a középen érkező Zimonyinak pontosan centerezett, támadónk pedig védőjét megelőzve a kapu hosszú sarkába lőtt (1-1).
77'
Pátkai Hinorához passzolt, középpályásunk rávezette a labdát a védelemre és a jobb oldalon felfutó Ódor elé tálalt, aki erősen középre lőtt, ám az érkező Szalai beleért a labdába, így a veszélyes helyzetet nem tudtuk értékesíteni.
85'
A mérkőzés utolsó negyedórájában a mezőnyben zajlott a játék, veszélyes szituációk egyik oldalon sem alakultak ki.
90'
A játékvezető nem hosszabbított, 1-1-es döntetlennel ért véget az első felkészülési mérkőzésünk a Neftçi Baku ellen.
91'
Folytatás szombaton: január 14-én 13 órától (helyi idő szerint 15 órától) a szerb FK Novi Pazar együttese ellen, majd 16 órakor (helyi idő szerint 18 órakor) a cseh České Budějovice csapata ellen lépünk pályára felkészülési mérkőzésen Belekben. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!