Vasas FC - MOL Fehérvár FC

2023. május 27. 20:00

Játékvezetők: Berke Balázs (asszisztensek: Szert Balázs és Szalai Balázs, tartalékjátékvezető: Pillók Ádám)
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma este 20 órától - a MOL Fehérvár FC ellen lép pályára OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában.
Desits Szilárd megbízott vezetőedzőnk a találkozót megelőzően elmondta, míg ellenfelünknek a bennmaradás volt a tét, addig számunkra becsületbeli ügyként tisztes helytállás volt az elvárás. Ennek szellemében csapatunk az Uram – Szivacski, Otigba, Litauszki, Ódor – Hinora, Berecz, Urblík – Szilágyi, Novothny, Ihrig-Farkas összeállításban fut ki a pályára, míg cserepadunkon a Jova, Bánfalvi, Hidi, Rab Kapornai, Iyinbor, Sztojka, Cipf, Hegedűs, Deutsch, Zimonyi és Szalai várnak bevetésre. Szakmai stábunk több játékosra sem számíthat sérülés miatt: Vida Máté műtét utáni rehabilitációja még is zajlik, Baráth Botond vádlijában a Kisvárda elleni mérkőzésen izomszakadás keletkezett, Holender Filip nyakizma egy hét eleji edzésen esés közben megsérült, Hidi M Sándor combizma pedig továbbra sem gyógyult meg.
Ellenfelünk kezdő tizenegyét a Kovács - Bese, Csongvai, Stopira, Heister - Flores, Makarenko - Kastrati, Kodro, Schön - Dárdai névsor alkotja, míg Bartosz Grzelak vezetőedző kispadján Rockov, Dala, Larsen, Nego, Christensen, Pinto, Kojnok, Serafimov, Katona, Pető, Alef és Houri csereként kapott helyet.
2305 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
Berke Balázs a sípjába fújt, mi kezdtük a mérkőzést.
4'
Szilágyi indította Ódort, aki középre adott volna, azonban a beadása Beséről levágódott, így a labda az oldalvonalon túl hagyta el a játékteret.
5'
Szilágyi lőtt kapura 25 méterről, azonban a lövése mellé szállt.
10'
Egy jobb oldali beadás után Novothny tűnt el a tizenhatoson belül, azonban a játékvezető nem ítélt büntetőt.
11'
Flores kapott sárga lapot, miután rácsúszott Szilágyi lábára.
12'
Az előző szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Hinora végezte el, középre ívelt, azonban a fehérvári védők kifejelték a labdát a mezőnybe.
15'
Heister ment el a bal oldalon, majd egy csel után kapura lőtt, azonban a rövid sarokba tartó lövését Uram védte.
19'
Heister bal oldali beadása után Kodróhoz került a labda, lövése viszont Litauszkiban elakadt.
21'
Ódor passza után Hinorához került a labda, játékosunk 17 méterről kapura lőtt, ám lövését Kovács hárította.
24'
Novothny és Ódor játszott össze, majd visszakerült a labda támadónkhoz, öt méterről kapura lőtt, azonban Stopira becsúszva blokkolni tudott, majd a kipattanóra Ihrig-Farkas startolt rá, próbálkozását viszont Kovács védeni tudta.
30'
Ihrig-Farkas adott középre, azonban beadását Kovács lehúzta.
35'
Az ellenfél kapusát, Kovács Dánielt kell ápolni, miután a jobb combját fájlalja.
39'
Schön volt szabálytalan Hinorával szemben a félpályánál, sárga lap.
44'
Novothny kapott sárga lapot reklamálásért.
45'
Vége az első játékrésznek.
45'
3 perc lesz a ráadás az első félidő végén.
46'
Kezdetét vette a második félidő. Csapatunk megbízott vezetőedzője egy helyen változtatott: Otigba helyett Iyinbor érkezett a folytatásra.
51'
Ódor volt szabálytalan Kastratival szemben, sárga lap.
55'
Cseréltünk: Ihrig-Farkas helyett Deutsch érkezett.
57'
64'
Kodro léc alá tartó lövését Uram ütötte ki.
67'
Kényszerű csere a vendégeknél: Dárdai helyett Katona lépett pályára.
71'
Katona vezette rá a labdát védelmünkre, majd 20 méterről kapura lőtt, azonban lövését Uram magabiztosan hárította.
75'
Két helyen változtattunk: Szilágyi és Urblík hagyták el a pályát, helyettük Sztojka és Hidi érkeztek a hátralévő negyedórára.
77'
Kovács fájlalja a jobb combját, ismét ápolni kell a vendégek kapusát.
80'
Kovács végül folytatja a játékot, nem lesz csere a fehérváriaknál.
84'
Schön tört be a tizenhatosunkon belülre, majd 10 méterről a kapunk fölé lőtt.
89'
Csere a vendégeknél: Kastrati helyett Houri érkezett.
90'
3 perc hosszabbítás lesz.