Vasas FC - FK Novi Pazar

2023. január 14. 16:00

Helyszín: Törökország, Belek
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma 16:00 órakor (helyi idő szerint 18 órakor) ismét pályára lép, a harmadik felkészülési mérkőzésünket a szerb élvonalbeli FK Novi Pazar együttese ellen játsszuk a törökországi Belekben.
A találkozóra ezúttal a Titanic Lara Pitch-en kerül sor.
Az FK Novi Pazar a szerb Super Liga hatodik helyén telelő csapata, mindössze nyolcpontos hátrányban a dobogó harmadik fokán álló Topolyával szemben. Hasonlóan csapatunkhoz, ellenfelünk is november 13-án kezdte meg szezonközi szünetét. A Novi Pazar legeredményesebb játékosa a szerb Andrija Majdevac, őszi tizenhat mérkőzésén hét alkalommal volt eredményes. A mértékadó Transfermarkt szerint jelenlegi legértékesebb játékosuk a középső védő Slobodan Rubezic. A majdnem két méter magas, mindössze huszonkét esztendős szerb fiatal az őszi tizenkilenc bajnoki fordulóból tizennyolcat végig is játszott, a sorozat alatt két gólt szerzett. A csapat nagy százalékát szerb állampolgárságú játékosok adják, rajtuk kívül egy kivétellel minden játékos Szerbia valamely balkáni szomszédjából származik.
Csapatunk fehér mezben és nadrágban, míg szerb ellenfelünk bordó szerelésben lép pályára.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
Elkezdődött a Novi Pazar elleni találkozó, csapatunk indította útjára a labdát.
4'
Egy szépen felépített támadás során Baráth indította Hosszút a jobb szélen, aki beadott, de a visszaérkező védők tisztázni tudtak.
5'
Mi dominálunk a találkozón, ellenfelünk szinte még labdába sem ért. Újabb szép támadást vezettünk. Cipf harcosan tartotta meg a labdát a középpályán, majd gyönyörű sarkazó mozdulattal indította Hosszút, aki megint beadással próbálkozott, de a szerb védők újfent a helyükön voltak.
13'
Nikcevic egy forgatás után a jobb oldalon az alapvonal felé tudott meglépni, lapos beadását Hegedűs tisztázta.
15'
Deutsch bal oldali beadására Novothny érkezett, ám az ellenfél kapusa magasra emelkedve lehúzta a labdát.
22'
A mérkőzés elején tapasztalt dominanciánk mostanra kiegyenlítődött, ebben az időszakban egyelőre nem forognak veszélyben a kapuk.
25'
Egy kiváló jobb oldali indítás után Hosszú futotta le a védőjét, lapos beadással játszotta meg az érkező Novothnyt, aki higgadtan lőtt a hosszú sarokba. A találatot azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette.
26'
Ellenfelünk egy jobb oldali kisjátékkal a védelmünk mögé került, az érkező lapos beadást Baráth tisztázta.
31'
Rövid ideig áll a játék, Novothny szeme sérült, ápolásra szorul, de folytatni tudja. 1 perccel később Berecz ugratta ki Hosszút, aki ismét lefutotta védőjét, majd jó ütemű beadással próbálta megjátszani Novothnyt, de támadónk a kapu fölé fejelt.
36'
Labdaszerzés után kontratámadást indítottunk, de Novothnyt ismét szabálytalanul tudták csak megállítani. Egy percre rá Márkvárt végzett el szögletet, amiből komoly gólhelyzet alakult ki, de Novothny centikkel maradt csak le a labdáról.
38'
Ellenfelünk térfelének közepén Radó hámozta át magát három védőn, gyönyörű cselsorozata után szabálytalanul állították meg, de a játékvezető nem fújt a sípjába.
44'
Ellenfelünk térfelének közepéről Márkvárt végzett el szabadrúgást, de a szerb védők tisztáztak.
45'
A játékvezető nem hosszabbított az első félidő végén, így a játékosok 0-0-s döntetlennel vonulnak pihenni.
46'
Ellenfelünk a szünetben teljes sorcserét hajtott végre, így a kezdő tizenegyük helyett Kahrimanovic, Pasukovic, Bruncevic, Joksimovic, Jovic, Momcilovic, Djurickovic, Fijuljanin, Bogdanovski, Stanojlovic és Gavric folytatja a játékot. A második játékrészt a szerb együttes kezdte.
48'
Egyre nagyobb nyomást helyezünk az ellenfél kapujára. Több beadás és lövési kísérlet is volt, melyeket ellenfelünk egyelőre sikeresen blokkolni tudott.
50'
Djurickovic végzett el szögletet, mely a hosszú oldal felé kanyarodott, de Berecz magabiztosan fejelte ki a veszélyzónából.
53'
Bogdanovski jobb oldalon a védőink mögé jutott, így tisztán adhatott labdát a középen érkező Stanojlovicnak, aki a kapuba gurított (0-1).
55'
Kondás Elemér vezetőedző cserélt: Hosszú helyén Hidi M folytatja a játékot.
59'
Egy tizenhatosra bepasszolt labdát Márkvárt jól fedezett, de szabálytalanul állították meg, így a játékvezető a büntetőpontra mutatott. Radó értékesítette a lehetőséget, góljával pedig kiegyenlítettünk (1-1).
64'
Márkvárt futott be jó ütemben a védők mögé a tizenhatoson belülre. Radónak akarta trükkös átadással továbbítani a labdát, de a védők meg tudták szerezni a játékszert.
66'
Uram kapujára volt veszélyes ma délutáni ellenfelünk, hálóőrünk azonban magabiztosan védett.
67'
Újabb csere nálunk: Novothny befejezte mára, támadónkat Holender váltja a pályán.
68'
Márkvárt és Holender játszott össze ellenfelünk térfelének közepén. Cipfet indították, a játékos beadását viszont a védők blokkolni tudták. Márkvárt szögletére Iyinbor érkezett, fejjel veszélyeztetett, de egy szerb játékos is beleért a labdába, így újabb sarokrúgás következett, ebből azonban nem alakult ki lehetőség.
72'
Cipf lépett meg a jobb szélen, beadására Hidi M érkezett az ötös rövid sarkánál, lövése azonban elkerülte a hosszú alsó sarkot.
73'
Ismét cserélt vezetőedzőnk: Radó és Cipf jöttek le a pályáról, helyükre Szilágyi és Kapornai érkezett.
75'
Djurickovic végzett el szögletet, melyet Hegedűs a mezőnybe fejelt.
82'
Kiegyenlített mezőnyjáték zajlik kemény párharcokkal és támadásokkal, de az elmúlt öt perc alatt egyik csapat sem tudott eljutni a másik kapujáig. A 83. percben azonban Márkvárt kapott háttal a kapunak egy labdát, húsz méterről tüzelt, de a szerb kapus vetődve védett.
85'
Egy szép kontratámadást vezettünk: a saját alapvonalunknál szerzett labdát Baráth, majd Kapornaival összejátszva kihozta a játékszert, ezután fiatal játékosunk két szerben keresztül átfűzte magát és futott el a jobb szélen, de ellenfelünk a tizenhatos vonalánál megállította őt.
88'
Deutsch bal oldali beadására érkezett Berecz, de a labda átvételekor kézzel is hozzáért a játékszerhez, így a játékvezető még a ziccer értékesítése előtt lefújta az akciót.
90'
Nincs hosszabbítás, a 90. percben vége a találkozónak, 1-1-es döntetlent játszottunk a szerb FK Novi Pazar ellen.
91'
Folytatás jövő kedden: január 17-én 13 órától (helyi idő szerint 15 órától) az osztrák FK Austria Wien csapata ellen, majd 16 órakor (helyi idő szerint 18 órakor) a cseh FC Baník Ostrava együttese ellen játszunk felkészülési mérkőzést Belekben. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!