Vasas FC - Ferencvárosi TC

2023. április 22. 19:30

Játékvezetők: Erdős József (asszisztensek: Szalai Balázs és Aradi József, tartalékjátékvezető: Csonka Bence))
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma este - 19:30-tól - a Ferencvárosi TC ellen lép pályára az OTP Bank Liga 28. fordulójában.
Nagy téttel bíró találkozóra készül mindkét alakulat, noha a mérkőzés előtti esélylatolgatások a három pont várományosának egyhangúan a listavezetőt jósolják. A forduló első két mérkőzése számunkra kedvező forgatókönyv szerint alakult, így egy esetleges győzelem esetén csapatunk hátránya a 10. és 11. helyezett riválistól 3 és 5 pontra redukálódhatott volna (?) 5 meccsel a vége előtt, míg a listavezető Ferencváros előnye csupán 3 pontosra csökkent volna a második helyezett Kecskeméttel szemben. Desits Szilárd megbízott vezetőedző egy poszt híján a Mezőkövesden is kifutó kezdőcsapatot küldte pályára, azonban az előző fordulóban az 5. sárgalapját begyűjtő Szivacski Donát eltiltása miatt nem játszhatott, így Baráth Botond került be a kezdő tizenegyünkbe. Felállásunk a 19:30-as kezdéskor a következő volt: Uram - Baráth, Otigba, Iyinbor, Silye - Hinora, Berecz, Urblík, Szilágyi - Holender , Novothny. Cserepadunkon Jova, Dombó, Litauszki, Hidi, Ihrig-F., Hidi M, Ódor, Cipf, Hegedűs, Zimonyi, Balogh, Deutsch foglalt helyet. A Ferencváros kezdő tizenegyét a Dibusz - Pászka, Kovacevic, Knoester, Civic - Gojak, Sigér - Tokmac, Marquinhos, Traoré - R. Mmaee névsor alkotta, míg Stanislav Cherchesov vezetőedző kispadján csereként kapott helyet Bogdán, S. Mmaee, Owusu, Botka, Abena, Auzqui, Baráth, Lisztes és Sagal.
3718 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
A csapatok már vonulnak ki a pályára, hamarosan kezdődik a Ferencváros elleni összecsapásunk.
1'
Erdős József játékvezető a sípjába fújt, mi kezdtük a mérkőzést.
4'
Gojak ívelése után R. Mmaee ért bele a labdába a tizenegyes pont környékén, így a labda a felső kapufán csattant.
5'
Traoré lőtt kapura a tizenhatos sarkáról, lövését védőink blokkolták, a labda pedig szögletre vágódott. A sarokrúgást Pászka végezte el, középre adott, ám Iyinbor kifejelte a játékszert.
11'
15'
Tokmac passzolt Sigérnek az oldalvonalnál, majd továbbított a középen érkező Gojakhoz, aki kapura lőtt, azonban a lövését blokkolni tudtuk.
19'
Gojak 30 méterről elvégzett szabadrúgását az előre húzódó Kovacevic fejelte a kapu fölé.
21'
Pászka volt szabálytalan Urblíkkal szemben a tizenhatosnál. A megítélt szabadrúgást Hinora végezte el, legurította lövésre a labdát Berecznek, csapatkapitányunk egyet igazított rajta, azonban a lövése elakadt Gojakban.
24'
Civic végezhetett el szögletet, középre tekert, ám Otigba tisztázni tudott.
29'
Hinora bal oldali szöglete után a hosszún Novothny fejelte vissza a labdát, mely Sigér kezére pattant. A videóbíró megnézte az esetet, a játékvezető nem ítélt büntetőt.
30'
Holender volt szabálytalan Pászkával szemben, sárga lap.
31'
Kovacevic tartott rá Berecz lábára a félpályánál, sárga lap.
35'
Traoré ment el a bal szélen, középre gurított, Gojak átlépte a labdát, majd Sigér lőtt kapura 25 méterről, azonban célt tévesztett.
36'
Gojak passza után Tokmachoz került a labda, majd egyből R. Mmaee-nak továbbított, ám a vendégek támadója a kapu fölé lőtt.
38'
Sigér passza után Pászka lőtt jócskán fölé.
41'
Tokmac vezette rá a labdát Baráthra, majd kapura lőtt, próbálkozása levágódott védőnkről, az ismétlést Traoré tűzte kapura, azonban Uram hárítani tudott.
44'
Traoré indította Gojakot, majd az ötös sarkáról leadott lövését Uram védte, az ismétlést szintén Gojak lőtte kapura, azonban védőink együttes erővel a gólvonalról mentettek.
45'
Vége az első félidőnek, gól nélküli döntetlennel megyünk a szünetre.
46'
Kezdetét vette a második játékrész, mindkét csapat változatlan felállásban folytatja a mérkőzést.
47'
R. Mmaee végezhetett el szabadrúgást a kapunktól 28 méterre, a jobb felső sarokba tartó lövését Uram védte könnyedén.
52'
Civic lépett rá Berecz jobb lábára a félpályánál, csapatkapitányunkat ápolni kell.
55'
Civic bal oldalról elvégzett szögletét a védőink kifejelték Traoré elől.
59'
Csere a Ferencvárosnál: Gojak helyett Owusu lépett pályára.
60'
Egy jobbról érkező beadást Novothny csúsztatott tovább, ám Dibusz hárítani tudott.
62'
64'
Marqunhos lövése a felső kapufán csattant.
65'
Holender gurított középre, ahol Novothny megtartotta a labdát a ferencvárosi védők gyűrűjében, majd visszapasszolt Holendernek, majd lekészítette lövésre a játékszert Hinorának, játékosunk 20 méterről a bal felsőbe tartó lövését Dibusz tolta ki.
67'
Baráth bedobása után Holender kapásból lőtt kapura 16 méterről, ám lövése a kapu mellé szállt.
68'
Kettős csere a Ferencvárosnál: Sigér és R.Mmaee hagyta el a pályát, helyettük Baráth és Lisztes érkezett a folytatásra.
70'
Marquinhos indult meg a saját térfeléről, majd Owusut indította, aki kiszorított helyzetből a kapu fölé lőtt.
70'
Urblík kapott sárga lapot, miután visszahúzta Tokmacot.
74'
Knoester húzta vissza Hinorát, szabadrúgással jöhetünk. A megítélt pontrúgást a sértett végezte el 30 méterről, ám a középre tartó lövését Dibusz védte.
75'
Tokmac passza után Civic lépett ki, azonban a lövése elakadt a kapujából kifutó Uramban.
80'
Megszerezte a vezetést a Ferencváros: Lisztes cselezte be magát a tizenhatosunkon belülre, majd a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).
81'
Három helyen változtattunk: Berecz, Urblík és Novothny hagyták el a játékteret, helyettük Hidi M, Hidi és Balogh érkezett.
83'
Ismét cseréltünk: Szilágyi helyett Cipf érkezett a hátralévő percekre.
87'
Cseréltünk: Hinora helyett Ihrig-F. érkezett a hátralévő időre.
89'
Változtattak a vendégek is: Marquinhos helyett S. Mmaee a pályán.
90'
7 perc lesz a ráadás.
92'
Hidi tekerte élesen középre a labdát, azonban Civic szögletre csúsztatott.
94'
Ihrig-F. húzta vissza a meginduló Tokmacot a félpályánál, sárga lap.
96'
Holender 13 méterről eleresztett lövésébe S. Mmaee lépett közbe.
97'
Vége a mérkőzésnek! Közel voltunk a pontszerzéshez a Ferencváros ellen, azonban a címvédő egy góllal jobbnak bizonyult.
99'
Folytatás április 29-én, szombaton 19:30-tól a Puskás Akadémia együttesét fogadjuk az Illovszky Rudolf Stadionban az OTP Bank Liga 29. fordulójában. Második csapatunk holnap, azaz vasárnap 15 órakor a Várady Béla Sportközpontba látogat, ahol a Putnok csapatával mérkőzünk meg az NB III. Keleti csoportjának 33. fordulójában. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!