Vasas FC - Ferencvárosi TC

2022. augusztus 31. 20:30

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (asszisztensek: Georgiou Theodoros és Kóbor Péter, tartalékjátékvezető: Berke Balázs))
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat!
Ma - 20:30-tól - a Ferencvárosi TE együttesével játszunk az OTP Bank Liga 6. fordulójában.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
4295 a hivatalos nézőszám.

1'
Andó-Szabó Sándor játékvezető a sípjába fújt, mi kezdtük a mérkőzést.
5'
Laidouni lőtt 17 méterről, azonban lövését blokkolni tudta a védelmünk.
7'
Traoré bal oldali beadása után Zachariassan fejelt fölé.
9'
Laidouni szöglete után Tokmac 14 méterről lőtt fölé.
17'
Vezet a Ferencváros! Egy labdavesztést követően Zachariassenhez került a labda, majd kapura lőtt, azonban próbálkozása megpattant Otigbán, igy a játékszer Jova fölött a felső sarokban kötött ki. 0-1.
21'
Egy veszélyesen érkező szögletet Otigba magabiztosan hatástalanított és fejelte ki a labdát a mezőnybe.
24'
Holender harcolt ki egy szabadrúgást 20 méterre a Ferencváros kapujától, ám a lövése a felső kapufa fölött hagyta el a pályát.
27'
Esiti szabálytalankodott Otigbával szemben, sárga lap.
34'
Tokmac próbálkozott távolról, azonban a lövése célt tévesztett.
36'
Hinora ugrott ki a tizenhatoson belül, egyből középre adott, Holender elől pedig Kovacevic a saját kapujába pörgette a labdát. A partjelző emelte a zászlót, a lesállást pedig a VAR-vizsgálat is jóváhagyta.
45'
Traoré adott volna középre, azonban a labdát védelmünk lefülelte, így Jova kezében kötött ki a játékszer.
45'
Három perc hosszabbítás lesz.
46'
A szünetben nem cseréltünk ellenfelünk pedig a védelemben kényszerült változtatni: Botka helyett Civic lépett pályára.
46'
Kezdetét vette a második félidő.
48'
Vége az első félidőnek.
48'
Ellenfelünk kapujától 22 méterre Szilágyi fordult a kapu felé, a visszaérkező ferencvárosi játékos szabálytalankodott vele szemben. A megítélt szabadrúgást Hinora végezte el, ám lövését Bogdán bravúrral ütötte ki a kapu bal felső sarkából.
51'
Otigba hozta magát helyzetbe a jobb szélen, majd a veszélyes beadását Bogdán tolta ki.
57'
Civic beadása után Zachariassen fejelt kapura, azonban Jova bravúrral védett.
58'
Két helyen változtattak a vendégek: Esiti és Zachariassen helyett Besic és Marquinhos a pályán.
61'
R. Mmaee tört a kapunkra, azonban csak szabálytalanul tudtuk megállítani. A szabadrúgást Laidouni végezte el, lövése a sorfalról szögletre vágódott.
63'
Egy már-már elveszettnek tűnt indításra robbant be Holender, a vele tartó védő és a kapujából kifutó Bogdán a büntetőterületen kívül fogta meg a labdát. A megmozdulásért sárga lapot kapott, Hidi Patrik a tizenhatos oldaláról végezhetett el szabadrúgást, lövése szögletre pattant a sorfalról.
64'
Bogdán kapott sárga lapot az iménti megmozdulásáért.
67'
Holender kapott sárga lapot reklamálásért.
67'
70'
Hármat cseréltünk: Márkvárt helyett Pátkai, Deutsch helyett Silye, Holender helyett pedig Géresi érkezett a hátralévő időre.
72'
Wingo beadása után Traoré fejelt kapura, azonban Jova hatalmas bravúrral a léc alól tolta ki a játékszert.
73'
Cseréltek a vendégek: R. Mmaee helyett Boli érkezett.
79'
Ismét változtattunk: Radó váltotta Szilágyit, Novothny pedig Márkvárt helyére érkezett.
81'
Baráth hosszú bedobása után Otigba készített le a tizenhatos vonalára, Hidi lövése azonban a kapu fölé szállt.
87'
Csere a vendégeknél: Tokmac helyett Sigér jött a hátralévő percekre.
87'
Berecz szabálytalankodott Bolival szemben, sárga lapot kapott csapatkapitányunk.
90'
Öt perc ráadás lesz.
91'
Knoester kapott sárga lapot, miután Novothnyt rúgta fejbe.
93'
Novothny harcolt ki szabadrúgást kedvező helyről, Silye 23 méterről próbálkozott lövéssel, de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.
95'
Vége a mérkőzésnek.
96'
Folytatás szombaton: szeptember 3-án, 16:15-től újra hazai körülmények között lépünk pályára, a Puskás Akadémia csapatát fogadjuk a 2022-23-as OTP Bank Liga 7. fordulójában. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ma is a helyszínről buzdították csapatunkat. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!