Vasas FC - FC Baník Ostrava

2023. január 17. 16:00

Helyszín: Törökország, Belek
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! 16:00 órakor (helyi idő szerint 18 órakor) kezdődik csapatunk ötödik téli felkészülési mérkőzése az cseh élvonalbeli FC Baník Ostrava ellen a törökországi Belekben.
A találkozót ezúttal a Papillon Footbal Centeren rendezik: jelenleg 15 Celsius-fok van és erős szélben zajlik a mérkőzés. Az első félidőben pályára lépő csapatunk átlagéletkora 24 év.
A Baník Ostrava a cseh első osztály jelenlegi 10. helyezettje, 2 ponttal többet gyűjtve és három helyezéssel korábbi ellenfelünk, a Dynamo Budejovice előtt áll. Bár az elmúlt időben kevésbé volt felkapott beleki utolsó ellenfelünk neve, a sikerekben gazdag történelmű klub a Közép-európai kupa és a hét darab UEFA Intertotó kupa mellett három Csehszlovák bajnoki trófeát, három Csehszlovák kupát, egy cseh bajnoki címet és egy cseh kupát is magáénak tudhat, emellett KEK-elődöntőben is szerepelt.
A cseh csapat legfőbb fegyvere jelenleg a 23 éves, szlovák válogatott Ladislav Almasi. A csatár sérülésből visszatérve idén októberben lépett először pályára, így összesen 7 alkalommal szerepelt csak az Ostrava csapatában, ám ezen időszak alatt 5 gólt szerzett, mely statisztikai mutató jól sejteti, miért taksálja piaci értékét a Transfermarkt 1,7 millió euróra. Fontos eleme a cseh gépezetnek Nemanja Kuzmanovic is, a szerb középpályás 4 találata mellett 7 gólpasszt is kiosztott a félszezon során. Ellenfelünk vezetőedzője a tavaly októberben kinevezett Pavel Hapal, akinek a neve ismerős lehet, hiszen a 2019-es Európa-bajnoki selejtezők során az ő vezetésével győzte le a szlovák válogatott oda-vissza a magyar nemzeti tizenegyet.
Szurkolóink számára fontos információ a mérkőzések összeállítását tekintve, hogy szakmai stábunk tudatosan építette fel a csapat felkészülési menetrendjét, ezért a játékosok fokozatosan kapták a terhelést: míg az első edzőmeccsen mindenki 45 percet játszott, addig a második - dupla - programon már első osztályú, de középerős ellenfelekkel 90 percet játszottak a labdarúgók, míg a mai napon elérkeztünk a csúcsterheléshez, ahol kiemelkedően erős együttesek ellen szintén 90-90 perc játékidő jut a labdarúgóknak.
Jova Levente és Litauszki Róbert a České Budějovice elleni edzőmérkőzésen sérültek meg: kapusunk jobb lábában a combhajlító izom problémás, védőnk pedig egy rossz mozdulat következtében a farizmában érzett fájdalmat. Labdarúgóink kezeléseket kapnak, a diagnózis folyamatban.
Csapatunk kék mezben és piros nadrágban, cseh ellenfelünk fehér szettben lép pályára.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
A játékvezető a sípjába fújt, a Baník Ostrava együttese kezdte a mérkőzést.
2'
Hamar megszereztük a vezetést: jobb oldalon egy szépen felépített támadásból Hosszú tekert Zimonyi elé, aki a védők közé fejelt, a lepattanó labdát Ódor készítette le Zimonyinak, támadónk hosszú sarokra érkező lövését Hruby bravúrosan védte, ám a kipattanót Novothny becsúszva a kapuba lőtte (1-0).
6'
Egy bedobás után Novothny fordult le védőjéről, majd a rövid ötösre tekerte a labdát, Zimonyi centikkel maradt le róla.
13'
A jobb oldali tizenhatos sarkáról Jaron tekert befelé, amit Otigba fejelt ki, Klíma egy átvétel után ballal erősen kapura lőtt, de Uram stabilan védett.
15'
Boula a jobb szélen indította Ndefét, aki pontosan centerezett Jaron elé és egy érintésből a kapu fölé lőtt.
21'
Ismét jobb oldalon veszélyeztett Ndefe és élesen ívelt a kapu elé, de Sztojka felszabadított. Ezután újra próbálkozott a bal oldalon az ellenfél játékosa, beadását azonban Hosszú akadályozta meg.
27'
Ndefe kapott egy labdát a jobb szélen, majd középre adása után Buchta egy érintésből fölé bombázott.
31'
Sztojka passzolt Zimonyinak, rágyorsított a védelemre, majd Zimonyi a bal szélre kitette a labdát Novothnynak, aki élesen középre lőtt. Cipf érkezett, azonban a játékvezető lest jelzett.
37'
Zimonyi kapott egy labdát a bal oldalon és tökéletesen ívelt Cipf elé, aki a tizenhatoson belül Novothnynak készítette le a játékszert, ám támadónk becsúszva a kapu mellé célzott.
44'
Szabadrúgáshoz jutott ellenfelünk, amit jobb oldalról Buchta tekert a hosszú ötösre, de Uram határozottan húzta le a labdát.
45'
Az előbbi pontrúgás volt az első félidő utolsó momentuma, és miután a játékvezető nem hosszabbított, így 1-0-s vezetéssel megyünk a szünetre.
46'
A szünet után mindkét csapat változatlan felállásban folytatja a játékot.
47'
Buchta végezhetett el szabadrúgást 22 méterre a kapunktól, a labda Cipf lábán irányt változtatott, így Dombó könnyedén fogta azt.
48'
A bal szélen vezettünk támadást, majd Cipfet szabálytalanul állították meg. A megítélt pontrúgást Sztojka a sorfalba lőtte.
54'
Zimonyit maradt lent a földön, a játékvezető szabadrúgást nem ítélt, viszont sérülés miatt megállította a játékot.
55'
Ismét Zimonyi ellen becsúszva szabálytalankodtak. A bíró a sípjába fújt, azonban sárga lapot nem adott a Boulának.
61'
Egy középpályás labdavesztés után kontratámadást vezetett az Ostrava. Klíma a labdával kereste a társát, de Márkvárt az utolsó pillanatban fel tudott szabadítani a kapu előtt.
63'
Kondás Elemér vezetőedző kettőt cserélt: Novothny és Hosszú jöttek le, helyettük Feczesin és Ihrig-F. érkeztek a folytatásra.
65'
Szakadó esőben folytatódik a játék.
67'
Cserélt Paval Hapal vezetőedző: Smékal, Jaron, Ndefe, Sín, Buchta, Sehic és Klíma hagyták el a pályát, helyettük Plavsic, Cadu, Juroska, Miskovic, Kuzmanovic, Fleisman és Tijani folytatják a mérkőzést.
73'
Kuzmanovic végezhetett el jobb oldalról szögletet, amire Tijani érkezett és veszélytelenül a kapu mellé fejelt.
76'
Plavsic az oldalvonaltól befelé cselezett, majd Caduhoz passzolt, aki Márkvárt mellett eltolta a labdát és bal lábbal erős lövést adott le, amit Dombó lábbal bravúrral védett.
81'
Miskovic bal lábbal lőtt, amit Baráth fejjel blokkolt, így játékosunk ápolásra szorul.
83'
Cseréltünk: Baráth helyett Kapornai érkezett a folytatásra.
86'
Újabb cserét hajtottunk véghez: Zimonyi helyett Rab érkezett a hátralévő időre.
87'
Hidi M ellen szabálytalankodtak, a megítélt pontrúgást Márkvárt végezte el. Élesen ívelt a kapu elé, ahol Feczesin röviden megcsúsztatta a labdát, majd Rab a hosszú saroknál vette le és készítette vissza Kapornainak, aki fölé lőtt.
90'
A törökországi edzőtábort a Baník Ostrava elleni győzelemmel zártuk, a holnapi nap folyamán csapatunk hazautazik Magyarországra és itthon folytatja a felkészülést.