Vasas FC - České Budějovice

2023. január 14. 13:00

Helyszín: Törökország, Belek
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! 13:00 órakor (helyi idő szerint 15 órakor) kezdődik csapatunk második téli felkészülési mérkőzése a cseh České Budějovice ellen a törökországi Belekben.
A találkozót a Papillon Footbal Centeren rendezik.
A sérültek felépültek és ma a két meccs egyikén mindannyian keretben lesznek.
A SK Dynamo České Budějovice Csehország tizenhat csapatos első osztályú bajnokságának - a Fortuna Ligának - a tizenharmadik helyezettje. Hasonlóan a magyar élvonalhoz, a cseh pontvadászatban is kis különbségek vannak a jelenlegi helyezések között, fekete-fehér mezes ellenfelünk csupán hat pontra van a negyedik csapattól. Az 1996-97-es szezonban a klub eddigi legjobb helyezését érte el az első ligában (hatodik hely), ezt követően azonban nem tudott stabil élvonalbeli csapattá avanzsálni: az elmúlt huszonöt évben öt alkalommal esett ki majd jutott fel az első osztályba. A 2019-2020-as évtől a České Budějovice együttese ismét a legmagasabb osztályban szerepel.
Csapatunk kék mezben és piros nadrágban, míg cseh ellenfelünk fekete-fehér szettben lép pályára.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
A játékvezető a sípjába fújt, ellenfelünk indította útjára a labdát.
4'
Cmeliktől bal oldalról érkezett beadás, a közeli fejest Jova bravúrosan védte.
10'
Többnyire a mi térfélünkön folyik a játék, de ellenfelünk nem tudja áttörni a védelmünket.
12'
Hora végzett el szögletet, azonban nem adta be, hanem visszagurította lövésre, a labda nem talált kaput.
15'
Ellenfelünk a jobb oldalon egy mélységi labdával próbálkozott, de megszereztük a labdát és kontratámadást indítottunk belőle. Sztojka egy hosszú íveléssel indította Szalait, majd középre passzolt, azonban nem alakult ki lövőhelyzet, mert visszaértek a cseh védők és egy összecsapást követően szabadrúgással folytatódott a játék.
19'
Hidi végezte el a szögletet, egy védőről Litauszki elé pattant a labda akinek az első lövését blokkolni tudták, de a másodikat már a kapu bal oldalába lőtte.
21'
Két perccel a gól után a bal oldalunkon a tizenhatos vonala mellett Otigba buktatta Haist, így ellenfelünk szabadrúgással jött. A bal lábas játékos a hosszú sarok felé lőtt, de Jova vetődve oldalra hárított.
25'
Hinroa jobb lábbal éles szögből kapura csavart, de a labda egy méterrel a kapu mellé szállt. Pátaki a a bal oldalon indította Ódort, akit a tizenhatos vonala mellett lerántottak, így szabadrúgáshoz jutottunk.
32'
A védő falunkat a cseh ellenfél nem tudta áttörni, ezért Cmelik távoli átlövéssel próbálkozott.
33'
Szalai kapta meg a labdát középen, szépen megtartotta azt, majd Szivacskival összejátszva adott be, de a kapu előtt az ellenfél védői felszabadítottak.
38'
Litauszki egy felszabadítás közben combsérülést szenvedett, így kényszerű cserére volt szükség, emiatt rövid ideig emberhátrányban játszottunk. Litauszki helyére Ihrig-F. állt be.
42'
A friss csereként beálló Ihrig-F. jobb oldalról adott be, Pátkai remekül érkezett, de csúsztatott fejese a kapus kezében landolt.
43'
Pátkai ugratta ki Zimonyit, aki befelé cselezett, kiugratta Szalait, aki a kifutó kapusba lőtt. A labda Pátkaihoz pattant, középpályásunk pedig kicselezte ellenfelünk hálóőrét, de a labda egy blokkoló lábról kipattant. A szöglet után Ihrig-F. lőtt kapura, de bravúros labdáját a cseh kapus fogni tudta.
44'
Hidi Patrik szögletét Pátkai csúsztatta meg, de a vendég védők felszabadítottak. Sztojka még a védelem mögé tudott rúgni, a labda Szalait találta meg, fiatal játékosunk kapura fejelt, de a hálóőr most is résen volt.
45'
A játékvezető két percet hosszabbított. Ellenfelünk távoli szabadrúgással próbálkozott, de Jova magabiztosan fogta meg a labdát.
47'
Vége az első félidőnek. Litauszki góljával 1-0-ra vezetünk a České Budějovice ellen.
48'
Ellenfelünk a szünetben teljes sorcserét hajtott végre, így a kezdő tizenegyük helyett Šípoš, Švec, Matoušek, Škoda, Čavoš, Čolić, Potočný, Čoudek, Čermák, Sladký és Skovajsa folytatja a játékot. A második játékrészt csapatunk kezdte.
49'
Támadást vezettünk: Pátkai Zimonyinak játszotta a labdát egy csel után, akinek a lövésébe bele tudtak érni, így szöglet következett. A sarokrúgást Hinora végezte el, de az ellenfél egyik védője bedobásra mentett.
50'
A középpályán labdát veszítettünk, Matousek pedig 20 méterről erős lövéssel próbálkozott, de a labda nem talált kaput.
53'
A jobb oldalunkon lőtték be mögénk a labdát, Slatky ballal adott be, Hidi viszont magabiztosan fejelte ki a labdát.
55'
Szivacski futott el a jobb szélen, középmagas beadását Ihrig-F. kapura pörgette, de egy védő szögletre mentett.
58'
Colic végzett el szögletet, a hosszú oldalról Potocni kapura lőtt, de Pátkai szinte a gólvonalról hárított. Ihrig-F. és Szivacski ellenfelünk térfelének közepénél kényszerítőztek, Ihrig-F. beadása Szalai felé tartott, de a védők fel tudtak szabadítani.
65'
Hidi jobb oldali szabadrúgása a hosszún kereste a társakat, de a túlságos mély indítás az alapvonalon áthaladva elhagyta a játékteret.
66'
Szalai és Sztojka helyett Feczesin és Rab folytatták a játékot.
69'
Ihrig-F. kapott egy keresztlabdát a jobb oldalon, ahol megverve ellenfelét Zimonyihoz passzolt, aki a jobb felső sarokba tekert, megszerezve ezzel második találatunkat (2-0).
70'
Újabb cserét eszközölt Kondás Elemér vezetőedző: Géresi szállt be a játékba, míg Zimonyi elhagyta a pályát
71'
Rögtön a középkezdést követően saját térfelünkön vesztettünk labdát, az előnybe kerülő Svec Colicot indította, aki szépíteni tudott (2-1).
72'
Ihrig-F. futott el a jobb szélen és verte meg emberét. A középre gurítását Feczesin vette át, aki a cseh hálóőr mellett a kapuba gurított (3-1).
74'
Ellenfelünk bedobásából kontratámadást vezettünk. Rab és Ihrig-F. játszott össze a saját térfelünkön, fiatal játékosunk tizenhatos körvonaláról eleresztett bal lábas lövése centikkel kerülte csak el a kaput.
75'
Szivacski félpályánál szerelt, Ihrig-F-hoz passzolt, aki Géresit indította, játékosunk a kapu elé centerezett, az érkező Hinora viszont csak a kapufát találta el.
83'
Ellenfelünk a mérkőzés egésze alatt mélységi indításokkal operált, melyeket rendszeresen Otigba és Hidi hatástalanítottak, így ritkán tudtak felépített támadást vezetni.
84'
Matousek tudta megbontani a jobb oldali alapvonalnál a védelmünket, Potocni pedig közelről a kapunkba lőtt (3-2).
90'
A játékvezető 2 percet hosszabbít.
92'
Vége a mérkőzésnek. Csapatunk magabiztosan futballozott ma délután, ellenfelünk kevésszer jutott el kapunkig, nekünk viszont számos helyzetünk adódott. A megérdemelt győzelem mellett kiemelendő, hogy a Vasas Kubala Akadémia fiatal játékosa, a mindösszesen 17 esztendős Rab Boldizsár ma játszott - és nem is akárhogyan - először az NB I-es keret tagjaként nemzetközi felkészülési mérkőzésen. Gratulálunk!