Vasas FC - Budapest Honvéd FC

2023. február 07. 19:00

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor (asszisztensek: Albert István és Csatári Tibor, tartalékjátékvezető: Kovács Imre)
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Ma este a legjobb nyolc közé jutás a tét: csapatunk - 19 órától - a Budapest Honvéd FC ellen küzd meg a továbbjutásért a MOL Magyar Kupa 5. fordulójában.
A bajnokság indulását követően elrajtolt a kupa-tavasz is: a városi rivális Budapest Honvéd csapatát fogadtuk a Illovszky Stadionban, ahol 90 perc állt rendelkezésre kiharcolni a továbbjutást. Ahogy a múlt hétvégi bajnoki összecsapáson, Jova Leventére és Silye Erikre továbbra sem számíthatott a stáb sérülés miatt, és Baráth Botond húzódása sem gyógyult meg a találkozóra. Pátkai Máté múlt héten térdműtéten esett át, így hosszú rehabilitációja elején tart, míg a másik két korábban műtött játékosunk - Faragó Bálint és Vida Máté - rehabilitációja továbbra is zajlik. A találkozót megelőző nyilatkozatában Kondás Elemér vezetőedzőnk elmondta, a hétközi mérkőzés miatt sűrű program alakult ki, így a meccsterhelés eloszlása érdekében nagy szükség volt azon játékosokra, akik korábban kevesebb lehetőséghez jutottak, így kellően friss összeállításban léphettünk pályára az este folyamán. Kapunk őrzésével a bajnokságban remeklő Uram helyett ezúttal Dombó Dávidot bízta meg a szakmai stáb, előtte Szivacski, Litauszki, Hegedűs és Deutsch felelt ellenfelünk távoltartásáért a kapunktól. Középső sorunkat Hidi, Ihrig-Farkas és Márkvárt alkotta, támadószekciónkban pedig ezúttal helyet kapott Hinora, Holender és Zimonyi. Cserepadunkon Uram, Feczesin, Hidi M, Ódor, Szilágyi, Otigba, Iyinbor, Sztojka, Cipf, Radó, Novothny és a múltheti bajnoki forduló 3. legszebb találatát jegyző Berecz foglalt helyet. Ellenfelünk a Tujvel – Szabó, Prenga, Lovric – Eördögh, Gomis, Plakushcenko, Tamás – Kocsis, Ennin összeállításban lépett pályára. Dean Klafurić vezetőedző a Dúzs, Mitrovic, Lukic, Jonsson, Samperio, Capan, Lazar, Kocsis, Kerezsi, Átrok, Benczenleitner cseresort nevezte keretébe.
Együttesünk piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban, míg ellenfelünk fehér szerelésben lép pályára.
1300 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
Felcsendült a MOL Magyar Kupa himnusza, vele együtt a játékosok is vonulnak ki a pályára. Gyászszünettel kezdődik a találkozó, két egykori legendánkra, Mészöly Kálmánra és Mészáros Ferencre videóösszeállítással emlékezünk, melyet a Republic zenekar "A csend beszél tovább" című dala kísért.
1'
Andó-Szabó Sándor a sípjába fújt, a Honvéd indította útjára a labdát. A kezdés után rögtön Kocsis ment el a jobb szélen, majd kiugratta Ennin, aki azonban kisodródott helyzetből ellőtte a labdát a hosszú oldalra.
7'
Holender kapott egy kiugratást a bal oldalon, az átadása a hosszú oldalon érkező Ihrig-Farkashoz került, azonban a beadását Tamás blokkolta az ötös sarkánál.
11'
Szivacski ugratta ki a remek ütemben kilépő Holendert, ám a labdát becsúszva elérte a kapujából kifutó Tujvel.
15'
Tamás végezhetett el szabadrúgást a kapunktól 30 méterre, azonban a pontrúgást kifejelték a védőink.
18'
Az elmúlt percekben a mezőnyben zajlik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.
21'
Megszereztük a vezetést! Hinora remek ütem passzából Holender lépett ki a jobb oldalon, majd Zimonyihoz elé gurított, aki öt tíz méterről vette be Tujvel kapuját (1-0).
22'
Prenga volt szabálytalan Márkvárttal szemben, sárga lap.
27'
Hinora indította volna Holendert, azonban a partjelző lest jelzett zászlajával.
30'
Hidi végezhetett el szabadrúgást 23 méterre a Honvéd kapujától, ám Ihrig-Farkas csúsztatását Tujvel fogta.
32'
Kocsis ment el a szélen, középre adott, azonban Litauszki jól helyezkedett és kibelsőzte a labdát.
34'
Kocsis ment el ismét a szélen egy kiugratás után, levitte a labdát az alapvonalig, majd beadása a hosszú oldalon érkező Eördöghöz került, lövését azonban Dombó hárította.
36'
Hidi indította volna Zimonyit, ám a visszaérkező kispesti védők kifejelték a labdát.
38'
Eördögh kapott sárga lapot, miután hátulról szabálytalanul szerelte Hidit.
41'
Kocsis passzolt Tamásnak, középre adott, azonban a labdája pontatlan volt.
44'
Egy szöglet utáni kavarodás után Eördögh lőtt kapura, próbálkozását blokkoltuk, majd Gomis ismétlését is hatástalanították védőink.
45'
A játékvezető nem hosszabbított, Zimonyi Dávid góljával 1-0-s vezetéssel megyünk pihenni a szünetre.
46'
Kezdetét vette a második játékrész, csere egyik oldalon sem volt.
48'
Krajcsovics szánta el magát lövésre a bal szélen, azonban próbálkozását Dombó bravúrral védte.
50'
Ihrig-Farkas gurított középre Zimonyinak, aki 11 méterről kapura lőtt, ám lövését a kispesti védők blokkolták.
51'
Ihrig-Farkas volt szabálytalan Gomisszal szemben, sárga lap.
55'
57'
Kondás Elemér vezetőedző két helyen változtatott: Ihrig-Farkas és Holender jöttek le a pályáról, Berecz és Radó érkeztek a folytatásra.
59'
Deutsch csúszott oda szabálytalanul Kocsisnak, játékosunk sárga lapot kapott.
61'
Dean Klafuric vezetőedző hármat cserélt: Gomis, Ennin és Kocsis hagyták el a játékteret, helyettük Mitrovic, Lukic és Sampeiro érkeztek.
62'
Tamás az alapvonalról gurított vissza Krajcsovicsnak, lövésre lekészítette a labdát Samperionak, próbálkozását Hinora fejelte ki a labdát a gólvonalról.
66'
Szabó Alex kapott sárga lapot.
67'
Újabb kettős csere nálunk: Hidi és Zimonyi helyett Szilágyi és Novothny kapott lehetőséget.
68'
Ivan Lovric rántotta le Hinorát, sárga lap.
68'
A vendégek is változtattak: Krajcsovics ment le, helyette Domingués érkezett.
74'
A játéktéren kívül melegítő Honvéd-játékos, Capan kapott sárga lapot.
77'
Plakuschenko 23 méterről elvégzett szabadrúgását Dombó könnyedén fogta.
82'
Csere a vendégeknél: Eördögh jött le a pályáról, helyette Jonsson érkezett a hátralévő percekre.
85'
Hinora ugratta ki Novothnyt a jobb szélen, majd vezette a labdát, éles szögből leadott lövése az oldalhálóban kötött ki.
86'
Cseréltünk: Deutsch jött le, helyén Ódor folytatja.
90'
4 perc a ráadás.
92'
Megdupláztuk az előnyünket! Radó passza után Márkvárt ugratta ki Novothnyt, aki tökéletesen centerzett Hinorához, lövése előbb még felső lécen csattant, majd az ismétlést az üres kapuba lőtte (2-0).
93'
A gól után Prenga reklamált, amiért megkapta a második sárga lapját, vele együtt a pirosat is.
94'
Vége a mérkőzésnek! Zimonyi Dávid és Hinora Kristóf góljaival 2-0-ra nyertünk a Budapest Honvéd FC ellen, továbbjutottunk a MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé!
95'
Folytatás február 12-én, vasárnap: 17:30-tól az Újpest FC együttesét fogadjuk az OTP Bank Liga 19. fordulójában. Második csapatunk szintén vasárnap - 11 órától - a Körösladányi MSK ellen kezdi meg a tavaszi idényt. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!